Patatesli Poğaça Kaç Kalori

tarafından
611
Patatesli Poğaça Kaç Kalori

Patatesli poğaça kaç kalori, yağ içeriği ve kalorisi her ne kadar yüksek olsa da poğaça sevilerek tüketilen hamur işi yiyeceklerden birisidir. Özellikle çalışan kişilerin sabah kahvaltısı seçeneği olan poğaçanın peynirli, zeytinli, kıymalı çeşitleri çok tüketilir.

Patatesli Poğaça Kaç Kalori 1

Bir de patatesli poğaça vardır ki en sevilenlerden birisidir diyebiliriz. Patatesin hamurla olan uyumunun en güzel yansımalarından biri olan patatesli poğaça, fırından yeni çıkmış sıcacık haliyle övgüyü hak eder. Patatesli poğaçayı pastanelerden alabileceğiniz gibi, evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Mayalı hamurdan yapabileceğiniz gibi, mayasız hamurla da hazırlayabilirsiniz. Gözlemelere ve böreklere de çok yakışan patates, poğaçalara da hayat verir. Hamur ve patatesin bileşiminden doğan patatesli poğaçanın  kalorisinin hayli yüksek olduğu su götürmez bir gerçek olsa da onun lezzeti karşısında dirayetli durabilmek oldukça zor.

[reklam id=1]

Yağ içeriği de oldukça yüksek olan patatesli poğaça, kolesterol, şeker, kilo fazlalığı gibi problemleri olan kişiler tarafından mesafeli yaklaşılması gereken bir yiyecektir. Yemek isteyenlerin ise orta boy ve en fazla 1 adet tüketmesi yeterlidir.

Patatesli poğaçanın kalorisi hayli yüksek. 1 orta boy patatesli poğaça ortalama 250 kaloridir.

[ebKacKaloriYedim id=”3705″]