Patlamış Mısır Kaç Kalori

tarafından
792
Patlamış Mısır Kaç Kalori

Patlamış mısır kaç kalori, özellikle film izlerken en iyi atıştırmalıklardan birisi olan patlamış mısır, eğer az tuzlu ve az yağlı olarak hazırlanırsa, diğer yüksek kalorili atıştırmalıklara göre daha masum kalır ve bu da onun sık tercih edilmesini sağlar.

Patlamış Mısır Kaç Kalori

Cin mısır tanelerinin yüksek ısıda patlatılmasıyla elde edilen bu çerez, mısırın içeriğinden dolayı bol miktarda karbonhidrat içerir.

Patlamış mısır evlerde ocak üzerinde kapalı tencerelerde yahut bu iş için özel üretilmiş basit mısır patlatma tencerelerinde tuz ve sıvı yağ ilavesiyle patlatıldığı gibi, yine bu iş için özel olarak dizayn edilmiş elektrikli mısır patlatma makineleri ile de patlatılabilmektedir.

[reklam id=1]

Sinema gibi yerlerde daha büyük sanayi tipi mısır patlatma makinelerinde patlatılan mısır, besin değeri çok yüksek olmayan, ama buna rağmen kalori değeri oldukça yüksek bir atıştırmalıktır.

Her ne kadar diğer abur cuburlar gibi trans yağ, katkı maddeleri ve buna benzer zararlı madde içermese de, mısırın içeriğindeki nişasta sebebiyle yüksek oranda karbonhidrat içerir ve dikkatli tüketilmezse kilo aldırıcı etki gösterebilir. 3 avuç dolusu patlamış mısırın kalori değeri bakımından 2 dilim ekmeğe eşit olduğu söylenebilir.

Gelelim patlamış mısır kaç kalori kısmına… 100 gram yağlı patlamış mısır ortalama 410 kaloridir.

Yağsız olarak hazırlanmış 100 gram patlamış mısır ise ortalama 190 kaloridir.

[ebKacKaloriYedim id=”3570″]