Peeling Nedir?

tarafından
5148
Peeling Nedir?

Peeling, cildi ölü hücrelerden arındırma işlemidir. Zamanla cildimize yerleşen makyaj, kir, toz gibi kalıntıları peeling ile kolayca yok edebilirsiniz. Parlak, sağlıklı ve daha genç bir cilde kavuşmak için yapacağınız en iyi yöntem bu olsa gerek, zira zahmetsiz ve kısa sürede güzelliğinize güzellik katacaktır.

Peeling yapmanın da çeşitli yöntemleri vardır. Cildinize en uygun olanı seçmek bu aşamada çok önemlidir. Peeling ürünleri ile evde kendiniz yaparak yüzeysel olarak isteğinizi karşılayabilirsiniz ama derinlemesine bir temizlik isterseniz mutlaka bir uzman yardımı almalısınız.

peeling-nedir1

Kimyasal Peeling
Uzman yardımıyla yapılacak bir işlemdir.

Kimyasal peeling şu durumlarda gereklidir:
*Güneş lekeleri
*Hamilelik sonrası lekelenmeler
*Yaş ilerlemesi ile oluşan anılarla dolu çizgiler 🙂
*Akne lekeleri ve mevcut akneleri giderme

Kimyasal-Peeling

Kimyasal peeling yaptırmak isterseniz cilt tipinizin yaşınızın ve ten renginizin bu konuda önemli rol oynadığını belirtmek isterim. Açık tenli ve ince bir cilde sahipseniz daha kısa sürede belirtilen rahatsızlıklardan kurtulabilirsiniz. Koyu ten sahibiyseniz işiniz biraz daha zor çünkü biraz zamana yayılan bir tedavi sürecinde işlem tamamlanır. Ama güzelleşmek uğruna değer bence 🙂 Kimyasal peelingi yaptırmanın en uygun zamanı kış aylarıdır, güneşten en düşük açı ile aldığımız ışık size kimyasal peeling yaptırmanın fırsatını sunuyor. Kimyasal peeling yaptırdıktan sonra cildinizi mutlaka güneşten korumalısınız.Doğru kliniği ve işinin ehli insanlara kimyasal peelingizi yaptırarak kötü sonuçların doğmasına engel olmuş olursunuz.

[reklam id=1]

Kullanılan kimyasal solüsyonlar nedeniyle gebeler için kimyasal peeling uygun değildir.

Kozmetik Peeling
Evde uygulayacağımız kozmetik peeling ürünleri ile yüzünüze cildinize bir nefes aldırmanızı, kendinizi şımartmanızı öneririm. Kozmetik peeling ürünleri ile basit seviyede uygulayacağınız peeling size kendinizi yenileme fırsatı sunuyor. Cildinize en uygun ürünü seçmek için kozmetik mağazalarından yardım almalısınız. Peelingi yapmanın en uygun zamanı dinlemiş vücuda yapmaktır. Makyajınızı temizledikten sonra kendinize uygun peelingi gözaltlarını koruyacak şekilde bütün yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Ürünün üzerindeki talimatları takip ederek bir süre bekleyin ve yüzünüzü yıkayın.Maske olarak uygulayacağınız peelingler yine gözaltlarını koruyarak bütün yüze uygulanır, bir süre bekledikten sonra yüzünüzden soyarak temizleyin ve cildinizi nemledirin.Kısa sürede uyguladığınız bu işlem ile cildiniz tertemiz olacak ve size duru bir güzellik gelecektir.

Kozmetik olarak satın alacağınız ürünlerin içeriğine çok dikkat edilerek alınmalıdır. Ucuz ürün satmak isteyen kötü niyetli tüccarlar tarafından sağlığınızdan olmayalın. En iyi peeling ürünleri, paraben içermeyenlerdir. Hafta da 1 kez uygulayacağınız peeling sayesinde gözenekleri açılmış ,aknelerden ve siyah noktalardan arınmış cilde sahip olacaksınız. Bu da size ışıltılı bir görünüm ve sağlık kazandıracaktır.