Penye İpten Çanta Yapımı

tarafından
279
Penye İpten Çanta Yapımı

Penye ip ile yapılan çantalar, diğer örgü çantalara göre daha sağlam ve daha şık durmaktadır. Görünüş olarak satın alınan çantalardan bir farklı olmayan penye çantalar, içine astar yapılmadan örüldüğü gibi kullanılabilir. Birbirinden özel penye ipten çanta modelleri örnekleri ve haklarında kısa bilgileri sizler için derledik.

Penye İpten Çanta Yapımı

Penye ip ile çanta modelleri, hem yaz hem kış günlerinde kullanılabilen ürünlerdir. Yazın daha çok canlı, renkli çantalara ağırlık verilirken kışın siyah, kahve, gri ve lacivert gib koyu renklere daha fazla ağırlık veriliyor. Renk ve desen seçimini hazırlayacağınız çanta modeline göre belirleyebilirsiniz.

[reklam id=1]

 

Modellerine göre bazı çantalarda düğme, bazı çantalarda fermuar bazılarında ise kapatmak için yine penye ipten yararlanılıyor. İnternet üzerinde ya da örgü dergilerinde penye ipten çanta yapımı anlatımlı konularına sıkça yer veriliyor. İşte o konularda yer alınan çanta modelleri ve resimleri

Penye İpten Çanta Yapımı 2

Dikdörtgen şekilli yukarıdaki gibi çantalar, penye ipler ile hazırlanan en popüler çantalar diyebiliriz. Yapım aşaması hem eğlenceli, hem çok basit olan bu çantaları tığ ile sık iğne tekniği, şiş ile pirinç ya da düz ilmek tekniği ile hazırlayabilirsiniz. Çantanın tutma kulbu olarak detayını ise istediğiniz büyüklükte düğme deliğine benzer şekilde delikler açarak hazırlayabilirsiniz.

Penye İpten Çanta Yapımı 3

Penye ip ile çanta yapımı ve kullanımı genç kızlar arasında da yaygınlaşmıştır. Gençlerin daha rahat kullandıkları yandan asmalı yuvarlak çanta modellerinden de penye ip ile hazırlanmaktadır. Tığ ile uygulanan penye ipten yuvarlak çanta yapımı yeni örgüye başlayan bayanlar tarafından da çok rahat bir şekilde hazırlanıp kullanılabilir. Sap kısmını özel olarak satın alabileceğiniz gibi kendi ipinden örgü olarak da hazırlayabilirsiniz.

Sırt ya da omuz çantası olarak penye ipten çanta modellerini kullanabileceğiniz gibi el çantası olarak da aynı ipler ve teknikler ile hazırlanan çantaları kullanabilirsiniz. Penye ipten ek çantası hazırlarken kullanmayı düşündüğünüz ortama göre renk ve desen seçebilirsiniz. Penye ipten el çantası yapımında tığ işi kullanım daha idealdir.

Penye İpten Çanta Yapımı 4

Klasik omuz ya da el çantalarının yanı sıra değişik tasarımlı çanta modelleri de hazırlanabilir. Yukarıdaki çuval çanta modeli, bu modeller arasında yer almaktadır. Yuvarlak şekilde hazırlanan bu çantanın ağız kısmını kapatmak için yine penye ipten hazırlanan halat şeklinde büzgüler kullanılabilir. Aynı tasarımı penye ipten sırt çanta yapımı sırasında da kullanabilirsiniz. Çuval türü hazırladığınız penye çantaya yan yana iki adet asma kolu takarak sırt çantası hazırlayabilirsiniz.

Penye İpten Çanta Yapımı 5