Pirinç Suyu ile Yüz Beyazlatma

tarafından
25787
Pirinç Suyu ile Yüz Beyazlatma

Pirinç Suyu ile Yüz Beyazlatma
Pirinç, cilt için son derece yararlı bir maddedir. Asya ülkelerinde halkın en önemli ve en temel gıda kaynağı olan pirinç, aynı zamanda Asyalı kadınların, cilt güzellikleri ve yüz beyazlatma için de kullandıkları hem koruyucu hem de cilt beyazlığını sağlayan müthiş bir formüldür.

Asyalı kadınların, başka su olmadığı için pirinç tarlalarında pirinç suyuyla yıkandıkları ve güneş altında çalışmalarına rağmen bronzlaşmadıkları ve beyaz kaldıkları görülmüştür. Pirincin, cildi güneşten koruyan bir enzim ve koruyucu bileşenlerle yüklü olması, onu hem sağlık hem de güzellik konusunda önemli bir yere koyar. Pirinci sadece haricen kullanmak değil, besin olarak tüketmek de, yine güneşe karşı cilde koruma konforu sunar. Mükemmel bir cilt beyazlatma duayeni olan pirinç sayesinde; güneşe karşı korunaklı hale gelmesini sağladığı cildin rengi zamanla açılır. Yani pirinci hem yiyerek, hem de maske ve tonik şeklinde kullanarak cilt beyazlatmak mümkündür.  Pirinç suyu ile ten rengini beyazlatmanın tek şartı, düzenli kullanımdır.

Pirinç-Suyu-ile-Yüz-Beyazlatma1

[reklam id=1]

Pirinç Suyunun Cilde Faydaları
Pirinç suyunun yüz beyazlatma dışında cilde başka faydaları da var. Pirinç suyu, cildin esnekliğini arttırarak kırışıklıklarla savaşmada önemli bir rol üstlenir. Egzama gibi cilt rahatsızlıklarının oluşumunu engeller. Ciltte oluşan yaraları iyileştirir. Ciltte birikerek gözenekleri tıkayan; sivilce ve akne oluşumuna zemin hazırlayan fazla yağı arındırır ve cildi temizler. Ve pek tabii cilt beyazlatma özelliğiyle cildin rengini bir iki ton açar.

Pirinç-Suyu-ile-Yüz-Beyazlatma2

 • Normal Ciltler İçin Yüz Beyazlatıcı Pirinç Suyu Maskesi
  2 su bardağı pirinci bir kabın içine koyun ve üzerini kapatacak kadar su ekleyin. Pirinci ellerinizle ovalayın, karıştırın ve böylelikle unlu kısmının suya karışmasını sağlayın. Su iyice beyazlayınca başka bir kaba alın ve bu suyla yüzünüzü silin yahut yıkayın. Yüzünüzü kurulamadan kendiliğinden kurumasını bekleyin. Haftada 1 kez tekrarlayacağınız bu işlemle cilt renginizin açıldığına tanık olabilirsiniz. Yüz beyazlatma anlamında başarılı bir yöntemdir.
 • Yağlı Ciltler İçin Yüz Beyazlatıcı Pirinç Suyu Maskesi
  4 çay kaşığı pirinç ununun içine yoğun bir kıvam alana kadar su ilave edin. Karışımı yüzünüze uygulayın, 5 dakika bekleyin ve yüzünüzü temizleyin. Maskeden sonra cildinizde kuruma meydana gelirse, nemlendirici kullanın. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.
 • Kuru Ciltler İçin Yüz Beyazlatıcı Pirinç Suyu Maskesi
  2 bardak pirinci toz haline gelene kadar havanda dövün. Dövülmüş pirincin üzerine, hamur kıvamı elde edene kadar da  süt ekleyin. Hazırladığınız karışımı yüzünüze sürün, yarım saat bekleyin ve yıkayın. Haftada 1 kez uygulayacağınız bu maskeyle cildinizde beyazlama sağlayabilirsiniz. 
 • Hassas Ciltler İçin Yüz Beyazlatıcı Pirinç Suyu Maskesi
  1 tatlı kaşığı bal ve 2 çay kaşığı pirinç ununu karıştırın. Karışımı yüzünüze iyice yedirin. 20 dakika bekleyin ve cildinizi temizleyin. 2 haftada 1 kez yapacağınız bu maskeyle cilt beyazlatma anlamında epey yol katedebilirsiniz.