Porselen Makyaj Malzemeleri

tarafından
3442
Porselen Makyaj Malzemeleri

Porselen Makyaj Malzemeleri
Porselen makyaj genel olarak kalıcı makyaj ile karıştırılır. Ancak porselen makyajın kalıcı makyajdan farkı temizlenebilir olmasıdır. Günlük kullanım için pek uygun olmadığını belirtmek gerekir. Porselen makyajın asıl amacı yüzdeki izlerin tamamen giderilerek yüksek ve düşük ışık altında cildin pürüzsüz görünmesini sağlamaktır. Bu nedenle fotoğraf çekimlerinde, film çekimlerinde, özel gecelerde tercih edilir. Elbette böylesine ağır bir makyajı yapabilmek için doğru teknikleri uygulamak ve doğru, kaliteli malzemeleri kullanmak gerekir. Bu malzemeler sayesinde hiç zorlanmadan kendinize en güzel görünecek porselen makyajı yapabilir, dolayısıyla özel günlerde kendinizi iyi hissedebilirsiniz.

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen makyajın bir numaralı elemanı sir ağdadır. Neden mi? Çünkü bu makyajı uygulayabilmek için yüzün gerçek anlamda sıfır tüy içermesi gerekiyor. Bu oldukça önemli bir detaydır. Eğer tüy kalırsa, porselen makyajın altında kalan tüyler pütür ve hava boşluklarına sebep olarak makyajın kolay bozulmasına neden olacaktır.

Porselen makyaj nasıl yapılır? Porselen makyajın gerçek elemanı ise fondötendir. Fondöten bu pürüzsüz makyajın en önemli malzemesidir. Fondöten olmazsa cilde o porselen görünümünü vermek mümkün olmaz. Yalnız fondöten mutlaka sıvı olmalıdır. Aksi halde işe yaramayacaktır. Ten renginize yakın bir fondöten tercih etmeniz o klasik porselen görüntüsünden sizi kurtarabilir.

Porselen-Makyaj-Malzemeleri1

[reklam id=1]

Pudra seçiminde parlak olmayan pudraları seçmek önemlidir. Yüz zaten porselen görünümünde olacağı için bir de üzerine parıltılı bir pudra kullanıldığı zaman bu sizi oldukça tuhaf gösterebilir. Üstelik sıvı fondöten kullandığınız için cildinizdeki fazla parlamayı almak çok daha fazla önem kazanıyor.

Yani özetle; porselen makyaj malzemeleri denilince akla ilk gelmesi gerekenler fondöten ve pudradır. Bu makyaj ürünlerinin yanı sıra kapatıcılar ve makyaj öncesi ek ürünler de mutlaka bulundurulmalıdır. Porselen makyajda, Türkiye’de  ilk akla gelen Kryolan. Bu markanın ürünleri kadınlar tarafından porselen makyaj yapımında sıklıkla kullanılır. Çünkü Kryolan yüksek kapatıcılıkta ürünlere sahiptir. HD özellikli ürünleri de vardır.En-İyi-Pudra-Markaları-Hangileri-Kryolan

Kryolan Supracolor, markanın en önemli ürünü olarak geçiyor. Genel olarak bu ürün fondötenlerle karıştırılsa da, aslında bu bir bazdır. Porselen makyajda baz kullanmak makyajın etkilerini oldukça artırmaktadır. Aynı zamanda Kryolan’ın HD Micro Foundation Cache Duo adlı ürünü de tam porselen makyaj için kullanılan bir başka üründür.

Kryolan markasından sonra en çok tercih edilen porselen makyaj ürünleri Make Up Forever adlı markada. Bu markanın da HD özellikli birçok ürünü bulunuyor. Porselen makyaj için parlak olmayan pudralar Make Up Forever güvencesiyle kullanılabilir.Porselen-Makyaj-Malzemeleri2

Elbette başka birçok marka mevcut olsa da, hemen her markaya güvenilemeyeceğini de bilmek gerekiyor. Bu tip makyaj ürünleri her ne kadar kalıcı olmasalar da, uzun süre yüzde kalmaları cilt için çok yararlı değildir. Bu nedenle kullanımlarından sonra mutlaka iyice temizlenmelidir.