Ramazanda Kilo Nasıl Verilir?

tarafından
253
Ramazanda Kilo Nasıl Verilir?

Diyet yapıyorsanız ve Ramazan ayında diyetinizin bozulmasını istemiyorsanız kilo vermenizi sağlayacak Ramazan ayına özel diyetler uygulayabilirsiniz. Tabi ki ramazanda da kilo vermek mümkündür. Ama bunun uyulması gereken kuralları vardır.

Oruç bozduktan sonra hızlı ve aşırı miktarda yemek yemek mide için olduğu kadar kalp içinde zararlıdır. Bir yandan da fazla kilolardan kurtulma çabası içindeyseniz bu makale size çok faydalı bilgiler edinmenizi sağlayacaktır.

Ramazanda nasıl kilo verilir Ender Saraç

tarafından sıkça dile getirilmektedir. Hangi ürünleri nasıl ve ne kadar tüketmek gerektiğini, ne tür sporlarla uğraşmak gerektiğini Ender saraç kitaplarında ve katıldığı TV programlarında anlatmaktadır.

[reklam id=1]

Biz de bu makalemizde ramazan ayında oruç tutarken Ramazanda nasıl kilo verilir Ender Saraç tarifleri nelerdir, siz değerli okurlarımız ile paylaşmak istedik.

Okurlarımız genellikle Ramazan Bayramını incelmiş bir şekilde karşılamak istediklerini belirterek, ramazanda en hızlı nasıl kilo verilir diye sormaktadırlar. Vereceğimiz örnek ramazan diyetleri sadece kilo vermede değil sağlıklı olmak içinde önemlidir.

Ramazanda Kilo Nasıl Verilir? 1

Sahurda ve iftarda iki öğün yemek yemek ve uzun süre aç kalmak vücudun düzenini etkilemekte ve metabolizma hızını düşürmektedir. Bunu önlemek için 2 öğün yerine 4 öğünde az ve lifli gıdalar tüketmek çok daha faydalı olacaktır.

Size önereceğimiz metotlarla ramazanda 10 kilo nasıl verilir gelin birlikte görelim.

Oruçlu bir günün ardından iftar vakti geldiğinde yemeklere saldırmamak önemlidir. Ramazanda nasıl kilo verilir Ender Saraç önerilerinde orucu bir iri hurma ile açmak gerektiği ardından bir bardak suya yarım tatlı kaşığı bal karıştırarak içmek ve bir kase hafif sebze çorbası tüketmek gerektiğini görüyoruz.

Bir bardak ılık su içmek ve ev içinde yürümek, namaz kılmak gibi aktivitelerden sonra ana yemeğe geçebilirsiniz. Ramazanda nasıl kilo verilir Ender Saraç metotlarında ana yemekte bir gün tam tahıllı besinlerden yapılmış karbonhidratlı, zeytinyağlı yemekler ve salata tüketilmesi gerektiğini, ertesi gün ise protein ağırlıklı beslenmek gerektiğini görüyoruz.

Ramazanda Kilo Nasıl Verilir? 2

Ramazanda en hızlı nasıl kilo verilir

sorusunun belki de en önemli cevabı yavaş ve az yemektir.

Ramazan ayında tatlı ihtiyacı her zamankinden fazla olmaktadır. Ancak yemek üzerine yenen tatlılar hızla yağa dönüşmekte bırakın kilo vermeyi daha çok kilo almaya neden olmaktadırlar. Bu yüzden ramazanda 7 kilo nasıl verilir diyorsanız tatlı ihtiyacınızı meyve ile geçiştirmenizi arada bir güllaç, dondurma gibi sütlü tatlılar yemenizi öneriyoruz.

Tabi ki ramazan ayının vazgeçilmezi pideler tamamen yasak değil. Küçük bir dilim pideyi iftarda yiyebilirsiniz.  Ama 2 dilim asla olmamalıdır.

Ramazanda en hızlı nasıl kilo verilir?

Sıvı tüketimi yeterli olmalıdır. Günde 2 litre su içmek gerekir. Bu miktarı iftar ve sahur arasına yayarak mutlaka tüketmelisiniz. Bitki çayları da iftar ve sahur arasında tüketilebilir.

Ramazanda 10 kilo nasıl verilir?

Sahurda yenen yemekler kilo vermek açısından önemlidir. Bazıları kilo almamak için sahurda yemek yemezler. Bu tamamen ters etki yaratır. Oruç süresi daha da uzayarak kan şekerinin düşmesine neden olur ve bu da gün boyunca açlık çekmenizi iftarda çok yemek yemenize neden olur. Ancak sahurda yemek yiyip yatmak gıdaların yağa dönüşmesine neden olur.

Ramazanda Kilo Nasıl Verilir? 3

Bu yüzden sahurda kalorisi düşük ancak tok tutacak lifli gıdalar, süt, peynir, yumurta, keper ekmeği, meyve gibi gıdalar tüketmek gerekir. Sahurda hemen yatmayıp bir saat kadar hareketli olmak kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Ramazanda 7 kilo nasıl verilir?

Yukarı da belirttiğimiz şekilde beslenerek hem aç kalmadan hem de zorlanmadan kilo verebilirsiniz.