Rimel Nasıl Sürülür Püf Noktaları

tarafından
21808
Rimel Nasıl Sürülür Püf Noktaları

Göz makyajının son adımı, en vurucu kısmıdır rimel. Kirpiklere özenle sürülmüş, kirpik yapısına  uygun bir rimelle, bakışlarda çekici ve güçlü bir etki yaratmak hiç de zor değil.

Rimel-Nasıl-Sürülür-Püf-Noktaları1

Rimel sürmekteki amaç, kirpikleri olduğundan uzun ve hacimli göstermektir. Böylelikle bakışlar daha derin ve anlamlı olacaktır.

Rimel nasıl sürülür
Rimeli, kirpiklerin en dibinden başlayarak uçlara doğru sürmek; diplerde zik zak hareketiyle başlayıp, uçlara doğru düz bir hat halinde ilerlemek ve bir kat sürdükten sonra biraz bekleyip ikinci katı sürmek, istenilen sonucu almayı sağlayacaktır.  Rimeli sadece kirpik uçlarınıza değil, tüm kirpik zeminine uygulayın. Sadece kirpik uçlarına sürülen rimel, kirpiklerinizi cılız ve sönük gösterecektir. Dipten başlayarak uçlara doğru sürdüğünüzrimel ise, gözlerinizde dolgun, hacimli ve gölgeli bakışlar sağlar.

Rimel-Nasıl-Sürülür-Püf-Noktaları2

Maskara kullanımında en sık karşılaşılan şey, topaklanma problemidir. Kirpikler birbirine yapışır, katılaşır, ayrık ayrık ve doğallıktan uzak bir görünüm ortaya çıkar. Bunun önüne geçmek için, kirpiklerinizin rimel sürmeden önce, birbirinden tel tel ayrılmış ve düzgün halde olduğundan emin olun. Bu işlem için özel tasarlanmış kirpik taraklarından da faydalanabilirsiniz. Sürdüğünüz maskara henüz tam kurumamışken, bu ince tarak yardımıyla kirpik tellerini birbirinden ayırıp, bir süre bekleyip ikinci kat maskarayı sürebilirsiniz. Böylelikle, sürdüğünüz maskaratopaklanmadan homojen bir şekilde dağılacak ve siz de göz makyajınızın son rötuşunu mükemmel bir şekilde tamamlamış olacaksınız.


En iyi 10 rimel markası
Her kadın kendi kirpik yapısına uygun maskarayı muhakkak bulur ama yine de size fikir vermesi açısından en iyi 10 rimel markasını paylaşalım.

Lancome, Hypnôse maskara : Lancome’un ikonikleşmiş ürünü Hypnôse, uzun yıllardır kadınlara hacimli, uzun ve kıvrık kirpikler sağlıyor. Tüm kirpikleri tek tek saran maskara, akma ya da yapışma yapmadan uygulanabiliyor. Hypnôse senelerdir en iyi maskaralar listesindeki yerini koruyor.

Rimel-Nasıl-Sürülür-Püf-Noktaları-lancome-hypnose

Guerlain, Noir G maskara : Guerlain Noir G maskara öncelikle şık, göz alıcı ambalajıyla gönlümüzü fethediyor. Ambalajında bulunan ayna sayesinde, etrafta ayna aramaya gerek kalmıyor. Yoğunluk, uzunluk ve siyahlık verme konusunda da tartışılmasız bir başarıya sahip olan Noir G maskara, formülü ve yapısıyla, sık tercih edilen  seçenekler arasında.

Rimel-Nasıl-Sürülür-Püf-Noktaları-Guerlain_mascara

Benefit, They’re Real! maskara : Benefit’in en iyi maskarası olarak tarihe geçen They’re Real! formülü ve yapısı sayesinde birçok ödüle layık görüldü. 3 kata kadar uygulanabilen maskara,  topaklanma ya da akma yapmıyor. Maskarayı fırçasıyla iki şekilde uygulamak mümkün. Plastik fırçanın ucundaki dikey kıllarla kirpiklerinizi ayırabiliyor, yatay kıllarlaysa yoğun hacim verebiliyorsunuz. Maskarayı uyguladıktan sonra kirpikleriniz takma kirpik kullanmışsınız gibi dolgun, uzun ve kıvrık görünüyor.

Rimel-Nasıl-Sürülür-Püf-Noktaları-Benefit-They’re-Real-maskara

[reklam id=1]

Clinique, High Impact Extreme Volume maskara : Plastik kısa kıllara sahip fırçasıyla High Impact Extreme Volume maskara kirpiklerinize hemen hacim kazandırıyor. Sıvı formülüyle topaklanma yapmıyor ve birkaç kat uygulama imkanı sunuyor. Gün boyunca akma da yapmıyor.

Rimel-Nasıl-Sürülür-Püf-Noktaları-Clinique, High Impact-Extreme-Volume-maskara

Dior, Diorshow Iconic Overcurl maskara : Kavisli fırçasıyla mükemmel kıvrım ve uzunluk sağlayan Diorshow Iconic Overcurl maskarayla dramatik ve etkili bakışlara sahip olabilirsiniz. Uzun süre kalıcılığını koruyan maskara akma, dökülme veya ağırlaşma yapmıyor. Yoğun, kıvrık ve uzun kirpikler istiyorsanız, ideal bir seçim olabilir.

Rimel-Nasıl-Sürülür-Püf-Noktaları-Dior-Diorshow-Iconic-Overcurl-maskara

MAC, Haute&Naughty Too Black maskara : Haute&Naughty Too Black doğal ve yoğun bir görüntü elde etmek için iki ayrı ürün kullanmayı sonra erdiriyor. İki ayrı uygulama fırçası olan ürünün bir fırçası daha yoğun görünüm sağlarken, diğeri daha doğal görünüm veriyor. Ağır bir yapısı olmayan maskaranın formülü kirpikleri düzgünce kavrayıp şekillendirirken size simsiyah kirpiklerle etrafa gülümsemek kalıyor.

Rimel-Nasıl-Sürülür-Püf-Noktaları-MAC-Haute&Naughty-Too-Black-maskara

L’oreal Paris, Mega Volume Collagen 24H maskara : Simsiyah ve dolgun kirpiklere sahip olmak için Mega Volume Collagen 24H kullanmanız yeterli. İçeriğindeki kolajen ile kirpikleri dolgunlaştırıyor, özel fırçası sayesinde tüm kirpikleri kaplıyor. Dolgunlaştırıcı özelliği olmasına rağmen uygulama sırasında topaklanma yapmıyor.

Rimel-Nasıl-Sürülür-Püf-Noktaları-L’oreal-Paris-Mega-Volume-Collagen-24H-maskara

Yves Saint Laurent, Baby Doll maskara : Baby Doll maskaranın formülündeki yumuşak reçine, yoğun renklerin en üst seviyede dağılmasını sağlıyor. Ürün, ince dokusuyla kirpikleri uzatıp kıvırıyor ve uzun süre kalıcı oluyor. Kalın ve ince aralıklı kıllardan oluşan fırçası, kirpiklerinizi tek tek ayırdığından daha iri gözlere sahip olmanızı sağlıyor.

Rimel-Nasıl-Sürülür-Püf-Noktaları-Yves-Saint-Laurent-Baby-Doll-maskara

Max Factor, False Lash Effect maskara : Dolgun ve uzun kirpikler sağlayan False Effect mascara çarpıcı bakışlar yaratıyor. Orta kıvamlı yapıya sahip olan ürün çabuk kuruma özelliğiyle bulaşma riskini azaltıyor.

Rimel-Nasıl-Sürülür-Püf-Noktaları-Max-Factor-False-Lash-Effect-maskara

Maybelline, Volume Express Colossal Smoky Eyes maskara : Yoğun siyah renkli, buğulu bakışlar isteyenler için Volume Express Colossal Smoky Eyes maskara iyi bir seçim olabilir. Kirpiklerinize kıvrım, hacim ve uzunluğu aynı anda verebilen hafif yapılı ürün, 2-3 kat uygulama sonucunda buğulu bakışlar yaratıyor.

Rimel-Nasıl-Sürülür-Püf-Noktaları-maybelline-the-collosan-volum-express-smoky-eyes-mascara