Saç Boyarken Beyazlar Nasıl Kapatılır?

tarafından
12100
Saç Boyarken Beyazlar Nasıl Kapatılır?

Saç Boyarken Beyazlar Nasıl Kapatılır?
Beyazları kapatmak için normal saç renginizin 1 ya da 2 ton açığı veya koyusu ile uygulama yapmalı ve saçlarınıza yumuşak gölgeler düşürerek beyazları kapatmalısınız. Fakat doğal saç renginiz açık tonda ise beyazları kapatmak koyu tondaki saçlara oranla daha zor olabilmektedir. Bunun nedeni koyu renkti saçların boyayı daha fazla ve hızlı bir şekilde tutması olmaktadır.

Saç-Boyarken-Beyazlar-Nasıl-Kapatılır1

Saçlardaki beyazları kapatmak isteyenlerin saç boyası tercihinde daha hassas davranması gerekmektedir. Çünkü tam beyazlamamış yani gri renkte olan saçlar şeffaf olarak göründüğü için uygulanacak boyanın rengini tam olarak tutturmak mümkün olmayabilir. Bu nedenle yapılması gereken normal saç renginin üstünde koyu tonda bir saç boyası seçmektir.

Saçlarda var olan beyazları kapatmak evde kendi imkânlarınız ile genel olarak çok da kolay değildir. Bu yüzden profesyonel birinden yardım almak daha etkili olacaktır.

[reklam id=1]

Bazı uzmanlar az sayıda gri saçlar için kalıcı saç boyaları yerine yarı-kalıcı boyaları öneriyor. Ancak grilerin sayısı çoksa kalıcı saç boyası daha uzun vadeli çözüm olarak kullanılabilir. Sarışın, açık kumral ve kızıl saçlar için beyazları tamamen kapatan bir boya istiyorsanız bunu evde kendiniz yapmak yerine (çünkü zor olabilir ve istediğiniz sonucu ilk seferde tam olarak elde edemeyebilirsiniz) kuaförde yaptırabilirsiniz.

Beyazlar için saç boyası seçerken dikkatli olmalısınız çünkü özellikle tam beyazlaşmamış gri saç telleri henüz şeffaftır ve boyanın rengini tam olarak tutturmak daha zordur. Bu nedenle istediğiniz rengin bir kaç ton koyusunu seçerek (eğer griler saç genelindeyse ve fazlaysa) daha doğru olacaktır.Saç-Boyarken-Beyazlar-Nasıl-Kapatılır2

Beyaz Saçı Boyama
Gri tonlarda oluşan saç renkleri boya sonrası bile kendini belli eder ve ne kadar boyarsanız da renk değiştirmeme de kararlıdır.

Beyaz saçları boyama ile kapatmak çok inatçı beyazlarınız yoksa zor bir işlem değildir. Fakat saçlarınızda aşırı beyazlar mevcutsa biraz daha zor olur. Böyle durumlarda genellikle kahverengi boyalar saçı kapatır derken simsiyah saçlara sahip olmakta kaçınılmaz olur.