Saç Dökülmesine Sarımsak Kürü

tarafından
4140
Saç Dökülmesine Sarımsak Kürü

Yapılan araştırmalara göre sarımsak bitkisinin saç dökülmesini minimum seviyeye düşürdüğü kanıtlanmıştır. Sarımsak, saç köklerinde yer alan hücrelerin canlanmasını sağlayarak saç sorunlarına maksimum derece de iyi gelmektedir. Saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler saç dökülmesi sarımsak tedavisi uygulayarak bu sorunun önüne geçebilirler. Saç dökülmesini önlemek için aynı zamanda sarımsak içerikli saç dökülmesi sarımsak şampuanı ve saç dökülmesi sarımsak yağı bulunmaktadır. Sarımsak içeren bu ürünleri ve sarımsağın doğal halini saçlarınıza uygulayarak saç dökülmesinin önüne geçtiğiniz gibi saçlarınızın çıkmasına da yardımcı olabilirsiniz.

Saç dökülmesinin önüne geçmek için farklı sarımsak kürü tarifleri bulunmaktadır. Bunlardan herhangi birini uygulayarak olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu tariflerden ilkini uygulamak gerekirse:
4 diş sarımsağı ezerek inceltin. Daha sonra içerisine 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 2 tatlı kaşığı Hint yağı, 2 tatlı kaşığı yılan yağını bir kâsenin içinde birbirleriyle karıştırarak özdeşleştirin. Artık hazır hale gelmiş olan sarımsak kürünüzü parmak uçlarınızdan yardım alarak saç diplerinize yaklaşık 5 dakika boyunca masaj yapın. Sarımsak kürünü saçlarınıza uyguladıktan sonra yarım saat maskeyi saçlarınızda bekletin. Yarım saat sonrasında saçlarınızı çok iyi bir şekilde yıkayın. Bu sarımsak kürünü haftada iki kere uygulayabilirsiniz. Saç dökülmesi sarımsak tedavisi sayesinde siz de saçlarınızda ki saç dökülme sorununu yok edebilirsiniz.

[reklam id=1]

Sarımsağın Saça Faydaları

Sarımsak bitkisi saç dökülmesinin önüne geçtiği gibi saç çıkmasına da yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra sarımsak bitkisinin saça birçok faydası bulunmaktadır.

  • Dökülen saçlara düzenli bir şekilde sarımsak kürü tariflerinden uygulanırsa saç dökülmesi duracaktır.
  • Sarımsak saç diplerinde meydana gelen kepek sorununun ortadan kalkmasına yarar sağlamaktadır.
  • Saç dökülmesi sarımsak şampuanı yeni çıkmakta olan saçların daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlar.
  • Saç dökülmesi sarımsak yağı saç uçlarında meydana gelen kırılmaların ve kopmaların giderilmesine yardımcı olmaktadır.
  • Sarımsak bitkisini ezerek süt ile karıştırıp saç diplerinize sürerseniz saçlarınızda ki dökülme durup bunun yerine yeni saçlar çıkmaya başlayacaktır.

Saç Dökülmesine Sarımsak Kürü 1

Saç dökülmesi şikâyeti yaşayan kişilerin sorunlarına çözüm olup saç dökülmesinin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Sarımsak saç kıran hastalığına karşı herkesi korumaktadır.