Saç Dökülmesini Önlemek İçin 10 Altın Öneri

tarafından
4895
Saç Dökülmesini Önlemek İçin 10 Altın Öneri

Kadın – erkek fark etmeden günlük hayatta herkesin sorunu haline gelen saç dökülmesi bir süre sonra saçta seyrelme ve kellik gibi sorunların meydana gelmesine neden olabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek ve saçlarını geri kazanmak isteyen kişiler saç dökülmesine karşı çözüm önerileri aramaktadırlar. Günümüzde gelişen teknolojinin yardımıyla veya etrafımızda yer alan doğal ve bitkisel kürler sayesinde saç dökülmesine karşı çözüm önerileri oluşturabilir ve saçlarımızı geri kazanabiliriz. Herkesin merak ettiği saç dökülmesine karşı ne iyi gelir diyorsanız aşağıda yer alan yöntemleri uygulayarak siz de sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

 • Saç köklerinizin canlanmasını sağlamak için Hindistancevizi yağı veya zeytinyağı kullanarak saç derinize makyaj yapabilirsiniz. Saçlarınızı duruladıktan sonra dahi ılık su ile saçlarınıza bir müddet masaj yaparsanız saçlarınızın dökülmesinin önüne geçebilir ve saçlarınızın hızlı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.
 • Alma yağı ve limon suyunu karıştırarak meydana gelen karşımı saç derinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Daha sonra bone ile saçlarınızı örtün. Sabaha kadar kürün sonuç vermesi için karışımı saçlarınızda bekletin. Sabah şampuan yardımı ile saçlarınızı yıkarak her hafta bunu tekrarlayabilirsiniz.
 • Aktardan alacağınız sardunya yapraklarını 15-30 dakika kaynayan suyun içerisine atın. Su beyazlaşana kadar bekledikten sonra ortaya çıkan karışımı haftada iki kere saçlarınıza uygulayabilirsiniz.
 • Bir demet marul yaprağını ezip püre haline getirin. Bunun içerisine taze sıkılmış ıspanak suyunu ilave edin. Mikserde karıştırarak her hafta saçlarınıza uygulayın.
  [reklam id=1]
 • Biberiye dallarını 20 dakika boyunca kısık ateşte kaynattıktan sonra suyunu süzün ve her gün saçlarınızı bu su ile yıkayın.
 • Saç dökülmenizi önlemek istiyorsanız sık dişli tarakları kullanmayı tercih etmeyin.
 • Saçlarınız çok cansızsa her elinizi saçınıza attığınızda saç dökülmesi yaşıyorsanız bu vitamin ve mineral eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Mineral ve vitamin takviyesi yaparak bunun önüne geçebilirsiniz.
 • Banyo sonrası saçlarınızı fön makinesi ile kurutmayın. Nemli saçlar cansız olduğu için kurutma ve tarama işleminde daha çok dökülürler.
 • Gereksiz olarak yapılan besin diyetleri saç dökülmesine neden olabilir. Bunun için sağlıklı, yeterli ve düzenli beslenmeye çalışın.

Saç Dökülmesini Önlemek İçin 10 Altın Öneri 1

Sağlıksız ve düzensiz beslenmek saç dökülme problemlerinin en başında gelmektedir. Saçlarınızın dökülmesini istemiyorsanız beslenme programınızı iyi ayarlamanız gerekmektedir.