Saç Ektirme

tarafından
2160
Saç Ektirme

Saç Ektirme
Günümüzde birçok erkeğin en temel problemlerinden bir tanesi saç dökülmesi olarak görülmektedir. Testosteron hormonunun fazla salgılanmasından dolayı kaynaklanabilen saç dökülmeler, genetik olarak da aileden kişiye geçebilmektedir. Bu nedenle saç dökülmesi sorununa çözüm yolları uzun seneler boyunca tıp alanının araştırma konularının başında gelmiştir. Saç dökülmesinin kişide psikolojik olarak yol açtığı olumsuz etkiler düşünüldüğünde, saç ekimi de tıp dünyasında önemli bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır.

Saç ekim merkezleri, birçok teknik ile saç ekimi operasyonları gerçekleştirmektedir. Bu teknikler genel olarak ikiye ayrılır. FUT ve daha modern bir teknik olarak bilinen ve geçtiğimiz senelerde teknolojik gelişmeler sayesinde ortaya çıkan FUE tekniği saç ekiminin tekniklerinin başında gelmektedir. Bu iki teknik, birbirinden tamamen farklı tedavi yöntemleri benimser. Ve kişiden kişiye göre hangi tekniğin daha kullanışlı olacağı ve tedavinin başarılı sonuçlar vereceği önceden araştırılır. Yapılan araştırmalar, kişinin FUE tekniğine uygun olmadığı sonucunu doğurduğu takdirde, saç ekimi noktasında FUT tekniği kullanılabilir. Fakat günümüzde birçok hastada saç ekimi noktasında FUE tekniği kullanılmaktadır.

Saç Ekimi Fiyatları

Ankara-Saç-Ekim-MerkezleriBirçok saç ekim merkezi, genel olarak standart bir fiyat uygulaması benimser. Bu fiyat uygulaması, greft dediğimiz ve donör bölgeden alınan saç teli ile doğru orantılı olmaktadır. 1 greft, 1 lira olarak fiyatlandırılmaktadır. Yalnız birçok saç ekim merkezi greft başına 1 lira veya daha da üzeri fiyatlar verebilmektedir. Bu durum da, saç ekim merkezinin kalitesine ve saç ekimini gerçekleştirecek hekimin geçmiş tecrübelerine bağlı olarak değişebilmektedir. Bu nedenle saç ekimi yaptırmadan önce araştırma aşamasında doktorların geçmiş çalışmalarını incelemeniz ve çevrenizden ya da internet dünyasından doktor hakkında bilgi edinmeye çalışmanız sizin için iyi olacaktır. Yaptığınız araştırmalar sonrasında saç ekim merkezi konusunda kararınızı verdikten sonra, greft başına 1 lira veya daha üstü fiyatlara istediğiniz miktarda saç ekimi yaptırabilirsiniz. Birçok klinik, saç ekimi operasyonlarına büyük önem göstermektedir. Saç dökülmesi noktasında sorun yaşayan insanların sayıca fazla olması daha güzel bir görünüme sahip olmak istemeleri nedeniyle kaliteli işler ortaya çıkartan klinik sayısı hızlı bir artış göstermiştir. Fakat yine de klinik araştırmalarında dikkatli davranmak, özellikle merdiven altı olarak tabir edilen sağlıksız kliniklerde saç ekimi yaptırmamanız gerekir. Sağlıksız ve tecrübesiz bir ortamda saç ekimi yapıldığı takdirde operasyon sonrasında alınacak olan başarı büyük oranda düşük olacaktır.

[reklam id=1]

Saç Ekimi Sonrası

saç-ektirme-Kevin-Kosner
Saç ekimi operasyonları, öncesi ve sonrası ile tam anlamıyla dikkat edilmesi gereken operasyonlardan bir tanesi olarak bilinir. Genel olarak FUE tekniğiyle birlikte lokal anestezi ile gerçekleştirilen operasyonlar, operasyon öncesinde aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların alınmaması ve sigara kullanımı da dahil olmak üzere alkol tüketimine dikkat edilmesi gerekmektedir. Saç ekim merkezleri hastaları operasyon öncesinde bilgilendirirken, dikkat edilmesi gereken hususları da tek tek sıralamaktadır. Operasyon sonrasında ise saç ekilen bölgeye şapka tarzı giyim aksesuarları takmamak gerekmektedir. Birçok hasta, operasyon sonrasında oluşan görüntüden dolayı şapka takmayı tercih etse de, saç ekimi sonrasında yapılabilecek en büyük hata şapka takmak olacaktır. Saç ekim merkezindeki doktorlar tarafından uygulanması gereken yöntemleri düzenli bir şekilde uygulamak, saçları yıkarken büyük dikkat sergilemek ve saç ekimi sonrasında oluşan ufak çaplı yaraların geçeceğini bilmek operasyon sonrasında büyük bir rahatlık sağlayabilir. Bu nedenle operasyon sonrasında oluşabilecek ufak çaplı kanamalar, ufak çaplı morlukları dikkate almamak ve uzman hekimin önerilerini uygulamaya koymak gerekmektedir.

Ankara-Saç-Ekim-Merkezleri1