Saç Gürleştirici

tarafından
215
Saç Gürleştirici

Göz kamaştıran, dolgunluğu ile baş döndüren saçlara sahip olmak her kadının hayalidir. Güzelliklerini ön plana çıkarmak, farklı tarzlarını yansıtmak isteyen bayanların büyük kısmı işe saçlarından başlamaktadır. Daha çabuk uzayan, daha dolgun, güçlü ve parlak saçlara sahip olmak için özel saç gürleştirici ürünler kullanılabilir. Saçların gürleşmesi için besleyici saç ürünleri kullanılabilir.

Saç Gürleştirici 1

Saçların güçlenmesi, daha kalın ve dolgun olması için özel bakım yapılması gerekir. Bu özel bakım için evde hazırlanabilecek doğal malzemeli saç gürleştirci kürlerin yanında hazır olarak satılan bazı saç bakım ürünleri de etkili olmaktadır.

Özel formülleri ile saçların yapısını güçlendiren ve dolgunluk kazandıran saç gürleştirici şampuan, saç kremi, saç maskesi ya da saç gürleştirici sprey çeşitleri piyasada mevcuttur. Normal şampuanlar ya da saç bakım ürünleri gibi kullanılan bu özel ürünler, düzenli kullanıldığında kısa sürede daha dolgun saçlara sahip olmak mümkündür.

[reklam id=1]

  • Saçları gürleştirmek için kullanılan bazı saç bakım ürünleri ve kullanımları hakkında detayları sizler için ayrı başlıklar altında topladık…
  • Saç gürleştirici şampuan: Normal saç şampuanı gibi kullanılan bu ürünler, özel içerikleri sayesinde saçların daha dolgun ve kalın telli olmasını sağlar. Her saç tipine uygun şekilde hazırlanan bu saç gürleştirici şampuanları tek başına uygulayabileceğiniz gibi aynı özelliklerde ve birbiri ile uyumlu saç kremleri ile birlikte de kullanabilirsiniz.
  • Saç gürleştici krem: Saçların temizliği sırasında kullanılan şampuanların yanında saç gürleştirici kremler de etkilidir. Şampuan sonrası saçlara bakım yapmak ve yumuşaklık katmak için kullanılan kremleri saç uçlarından diplerine doğru uygulamanız gerekir. Kırıkların onarılması ve saçların daha fazla beslenmesini sağlayan saç gürleştirici kremleri, şampuanlar ile birlikte de satın alıp kullanabilirsiniz.

Saç Gürleştirici 2

  • Saç gürleştirici serum: Yine saçların güçlendirilmesi ve gürleştirilmesi için sıklıkla kullanılan maddelerden birisi olan saç serumları, saç diplerine uygulanır. Uygulama öncesinde saçların temiz olmasına ve hafif nemli olmasına dikkat edilmesi gerekir. Nemli saçların diplerine masaj yaparak bu serumu uygulayabilirsiniz. Serumun uygulanmasının ardından saçların hava alması için bağlanmaması, salık bırakılması gerekir.
  • Saç gürleştirici sprey: Saçların şekillendirilmesi için kullanılan önemli malzemelerden birisi saç spreyleridir. İnce telli saçların güçlenmesi için özel olarak hazırlanan güçlendirici saç spreyleri ile saçlarınızı şekillendirirken bir yandan da beslenmelerini sağlayabilirsiniz.
  • Saç gürleştici yağlar: Doğal saç bakımı ve saç gürleştirme yöntemlerinde kullanılan özel bazı yağlar mevcuttur. Bu yağlar saç diplerinden etki ederek daha güçlü, kalın, parlak ve canlı saçlara sahip olmayı sağlıyor. Saç gürleştici özelliği olan yağlara örnek olarak badem yağı, çam yağı, sarımsak yağı, karanfil yağını örnek verebiliriz.
  • Saç gürleştirici toz: Saç tellerinin daha kalın ve sağlıklı olması için kullanılan özel ürünlerden birisi de saç gürleştirici tozlardır. Üzerlerinde yazan kullanma talimatlarına uygun şekilde kullanıldığında etkili olan saç gürleştici tozları, saç bakım ürünleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Saç Gürleştirici 3

Saç gürleştirici olarak yukarıdaki bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu bakım ürünlerinin yanında doğal kürler ile de saçlarınıza bakım yapıp güçlendirebilirsiniz. Saç güçlendirmek için uygulanan kürlerde genel olarak saç gürleştirici yağlar ve doğal bitkiler kullanılıyor. Saç diplerine masaj olarak uygulanan bu kürler yaklaşık 1 ssat bekletildikten sonra yıkanıp durulanıyor.

Haftada 1 ya da 2 kere uygulandıklarında 2-3 haftada etkilerini göstermeye başlayan bu kürleri, seyrek ve ince telli saçları bulunan herkes uygulayabilir. Saç gürleştirici özel formüllü kürlere sitemizde yer alan diğer konulardan ulaşabilirsiniz.