Saç Gürleştirme

tarafından
267
Saç Gürleştirme

Uzun ve gür saçlara sahip olmak bakımına özen gösteren her bayanın hayalidir. Kimi saçın doğal yapısında var olan seyreklik, kim saçta ise bazı dış etkenlerde dolayı ortaya çıkar. Her iki neden ile ortaya çıkan saç seyrekliğinin önüne geçmek, saçları gürleştirmek için bazı özel yöntemler ve doğal uygulamalar yapılabilir. Daha gür saçlara kavuşmak, saçlarınız ile göz kamaştırmak için bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Gür ve bakımlı saçlar için uygulanan çok sayıda yöntem vardır. Evde çok basit bir şekilde uygulanan bu yöntemlerden en fazla merak edileni doğum kontrolü ile saç gürleştirilmesidir. Doğum kontrol hapı saç gürleştirme için kullanıldığında etkili olmaktadır.

İçeriğinde kadınlık hormonu bulunan doğum kontrol hapları sadece gür saçlar için değil, zor uzayan, cansız ve sürekli dökülen saçlara çözüm olarak da kullanılabilir. Pek çok bayan doğum kontrol haplarını kullandıkları şampuanların içine karıştırarak saçlarına uygular.

[reklam id=1]

Bu etkili bir yöntemdir ancak uzmanlar, doktor kontrolünde ağız yolu ile alınan doğum kontrol haplarının daha kısa sürede ve daha fazla etki edeceklerini belirtmiştir. Doğum kontrol haplarının yanı sıra evde bazı zöel kürler ile de saçların gürleştirilmesi sağlanabilir. Saç gürleştirme kürü olarak geçen bu doğa karışımlardan bazıları ve uygulanışlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Isırgan Otu ile Saç Gürleştirme

Haftada iki kere uygulayacağınız ısırgan otu kürü ile kısa sürede daha gür ve daha çabuk uzayan saçlara sahip olabilirsiniz. Saçlara faydalı doğal otlar arasında ilk sıralarda yer alan ısırgan otunu evde pratik bir şekilde saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Saç Gürleştirme 2

Isırgan otu kürü için bir miktar suyu ocakta kaynatın. Kaynayan suyun içine yeterli miktarda ısırgan otu koyun ve 10 dakika demlenmesi için bekleyin. Demlenen ısırgan otlarını süzün ve ılıması için bekletin. Ilıyan ısırgan otu suyunu saçlarınıza uygulayın ve 1 saat bu şekilde bekletin. Sonrasında her zamanki gibi yıkayıp saçlarınızı kurutun.

Karanfil ile Saç Gürleştirme Kürü

Saçların gürleşmesi için karanfil ile doğal kür uygulanabilir. Kür için bir miktar kurutulmuş karanfili, suyun içine koyun. Karanfilleri su ile birlikte kaynatın. Kaynayan karışımı süzün ve biraz ılıdıktan sonra saçlarınıza uygulayın. Durulamadan 1 saat kadar bekletin.

Sonrasında ılık su ile iyice yıkayın. Karanfil ile doğal saç gürleştirme kürünü haftada bir kere uygulayabilirsiniz. Daha dolgun ve daha gür saçlar için karanfil kürünü uyguladığınızda saç uçlarındaki kırıkların onarıldığını ve daha sağlıklı saçlara kavuştuğunuzu göreceksiniz.

Saç Gürleştirme 3

Sarımsak ile Doğal Saç Gürleştirme

Sarımsağın doğal antibiyotik olma özelliği, saçlarda da faydalı olmasını sağlar. Doğal sarımsak kürü ile saçların gürleştirilmesi için 3 diş sarımsağı soyun. İyice dövün sarımsakları ve bu parçaları saç diplerine masaj yaparak uygulayın. 1 saat beklettikten sonra saçlarınızı her zaman yıkadığınız şampuanlar ile temizleyip saç kremi uygulayabilirsiniz.

Sarımsak kürü, saçların incelmesi ve kopmasını önler. Bu özelliği ile daha gür, daha uzun ve daha sağlıklı saçlara sahip olmayı sağlar. Doğal sarımsak saç kürünü haftada 1 ya da 2 kere uygulamak yeterlidir.

Saç Gürleştirme 1

Yukarıda örnek olarak verdiğimiz saç gürleştirici kürler, tamamen doğal malzemeler ile hazırlanan kürlerdir. Bu kürlerin hazırlanması ve uygulanması son derece basittir. Uygulama sonrasında 1 saat gibi sürede kürün saçlarda bekletilmesi gerekir.

Bekleme süresi sonrasında saçlar normal şampuan ve saç kremi ile yıkanıp güzelce durulanmalıdır. Düzenli uygulama ile etkisini kısa sürede görmeye başlayacağınız bu kürler, maliyet açısından ucuz, uygulanma açısından ise pratik olan bu doğal kürleri saç gürleştirmek isteyen herkes uygulayabilir.