Saç Nasıl Gürleşir?

tarafından
288
Saç Nasıl Gürleşir?

Saçlar dış görünüşü etkileyen ve insanlara çok farklı bir görünüm katan en önemli unsurdur. Herkes saçı çok güzel, çok gür ve çok parlak olsun ister. Ancak bu her zaman mümkün değildir. Aileden gelen genetik hormonal etkilerle insanların saçları çok az olabilmektedir ve çok dökülmektedir.

Sonradan olan dış etkenlerle de saçlar dökülmeye başlayabilir. Seyrek saç nasıl gürleşir derseniz bunun da bitkisel olan tedavi yöntemleri vardır.

Saç Nasıl Gürleşir?

Saçlar İçin Uygulanan Tedaviler

Birçok yöntem deneyen kişiler bu yöntemleri kimyasal ürünlerle yaptıkları için fayda görememektedirler. Saçlar nasıl gürleşir bilmeyen kişiler aşağıdaki yazıda verilen bilgileri uyguladıkları zaman sonucundan memnun kalacaklardır.

[reklam id=1]

Tamamen bitkisel yöntemlerle yapılan işlemler kalıcı çözümler sağlamaktadır. Ama kimyasal etki içeren şampuanlar veya kremler saçlara çok zarar vererek saçların güçsüzleşmesine sebep olurlar. Güçsüzleşen saçlar ise kırılarak dökülürler. Bu nedenle saç gürleştirme de kesinlikle bitkisel tedaviler yapılmalıdır.

İnce ve seyrek saçlarınızın gürleşmesini istiyorsanız evde deneyeceğiniz bitkisel tarifler vardır. İbrahim Saraçoğlu saç nasıl gürleşir çeşitli tarifler vererek bu soruna çözüm bulmuştur. Siz de bu tarifleri kolayca yapabilirsiniz.

Saç Nasıl Gürleşir? 2

İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen ilk tarif sarımsak üzerinedir. Sarımsağın iyi bir antibiyotik olduğu düşünülürse bu antibiyotik etkisi ile saçları daha güçlü, daha gür, daha parlak ve daha sağlıklı bir hale getirmektedir. Tarif için gereken malzemeler ;

  • Sarımsak yağı
  • Badem yağı
  • Havuç yağı
  • Çam yağı
  • Buğday yağı

Bir kapta bütün yağlar karıştırılır ve her akşam 6 damla saç diplerine masaj yaparak sürülür. Sabaha kadar saçınızda kalan kür sabah yıkanır. Saçınıza bir bone takarak sabaha kadar boneyle bekletin. Bu şekilde 3 hafta boyunca bu kürün uygulanması gerekir.

Yağların etkisi ile ve buğday yağının yumuşatıcı etkisiyle daha gür ve daha yumuşak saçlara sahip olursunuz. İlk haftada az da olsa saç dökülmeleri devam edebilir ancak 3 ay içinde saç dökülmeleri tamamen ortadan kalkarak yeni saçlar çıkacaktır.

Saç Nasıl Gürleşir? 3

Isırgan Otuyla saç gürleştirme yöntemi ;

Isırgan otu içinde bulunan tedavi edici etkisiyle kırılan saçları onarır ve daha fazla saç çıkmasını sağlar. Saç diplerini besleyerek saç dökülmelerini engeller. Bu kür için bir tutam ısırgan kaynayan suda biraz haşlanır ve ılımaya bırakılır.

Ilıyan ısırgan suyu saçların her tarafına sürülerek 1 saat kadar bekletilir ve su ile durulanır. Haftada iki kez uygulanması gereken kür sonucunda saçlarınızın daha çok çıktığını ve dökülmediğini gördüğünüzde sizde inanamayacaksınız

Sarımsak ile saç gürleştirme;

Sarımsak saçları besleyici özelliği ile saçları daha gür bir görünüme kavuşturur. 3 diş sarımsak rendeden geçirilerek suyu sıkılır ve sıkılan su saç diplerine masaj yaparak uygulanır. Yaklaşık 1 saat sonra yıkanır. Sarımsağın kokusundan rahatsız olduğunuz zaman kokmaması için tarifi sütle yapabilirsiniz.

4 – 5 kaşık süte sarımsaklar ezilerek konur ve krem şekline getirilerek saç diplerine sürülür. Süt sayesinde saçlarınız sarımsak kokmaz. Haftada iki ez yapılması gereken bir kürdür.

Saç Nasıl Gürleşir? 4

Civanperçemi ile saç gürleştirme ;

Bir miktar civanperçemi 1 litre suda kaynatılır ve 15 dakika boyunca kısık ateşte demlenmesi beklenir. Demlenen ve ılıyan civanperçemli su ile saç diplerine masaj yapılır ve 2 saat kadar beklettikten sonra saçlar durulanır. Bu kür de en az 3 hafta uygulanmalıdır.

Keçiboynuzu kürü ile saç gürleştirme;

6- 7 tane orta boyda keçiboynuzu yarım litre kaynar suya iki üç parçaya bölünerek atılır ve kaynatılır. 10 dakika kaynattıktan sonra suyu süzülür ve saç diplerine sürülür. Bu suyu içmekte saçların gürleşmesine katkı sağlar. Seyrek saç nasıl gürleşir erkek için de bu soru sorulmaktadır. Yukarıda verilen kürleri erkekler de uygulayarak saçların gürleşmesini sağlayabilirler.