Saç Uzatma Yöntemleri

tarafından
3605
Saç Uzatma Yöntemleri

Saç kökleri için saçlarının bakımını kaybetmeden uzaması oldukça önemlidir. Özellikle evde uygulanacak yöntemlerle saçların sağlıklı bir şekilde uzatılması, hem boylarını hem de saç köklerini olumlu yönde etkileyecektir. Çünkü evde yapılan saç uzatma yöntemleri ile doğal bakım bakılarak saçların olağandan daha hızlı uzaması sağlanırken, köklerinde daha sağlıklı olmasına imkân tanınabilir.

Saçlara sadece dışarıdan bakım yatmak yeterli olmazken, beslenmeye de dikkat ederek oldukça etkileyici saçlar elde edilebilir. Bu nedenle yazımız içerisinde evde saç uzatma kürleri olarak bilinen yöntemleri sizlerle paylaşarak, saçlarınız için önemli bir adım atmanıza yardımcı olmayı hedefledik…

[reklam id=1]

3 Doğal Uygulama İle Saç Uzatma Yöntemleri

Keten Tohumu Yağı ve Hindistan Cevizi Yağı

Bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını oda sıcaklığından daha yüksek bir sıcaklıkta eritin. Eritme işlemini mümkünse mikrodalga fırında yapabilirsiniz. İçerisine çay kaşığı ile 2 kaşık kadar keten tohumu yağı ekleyin. Evde saç uzatma kürleri arasında yer alan bu kürü iyice karıştırarak, saç köklerinizden uçlarına kadar uygulayın.

Sadece keten tohumu yağı ile Hindistan cevizi yağından oluşan bu kür sayesinde saç köklerinize, boylarına ve uçlarına doğal bir bakım yapmış olacaksınız.

Saç Uzatma Yöntemleri 1

Sarımsak ve Tatlı Badem Yağı

Saçlarınızın dökülmesini engelleyecek olan sarımsak, aynı zamansa da yeni saç oluşumunuzu destekleyerek daha gür bir saç yapınız olmasını sağlayacaktır. Tatlı badem yağı ile birleştiğinde ise yıpranmaları ortadan kaldırarak, saçlarınızın hızla uzamasına yardımcı olur. Evde saç uzatma yöntemleri konusunda tatlı badem yağı ile sarımsağın çok öncelerden beri uygulandığı bilinmektedir.

Bu karışımın hazırlanabilmesi için tatlı kaşığı ile 2 kaşık tatlı badem yağı ve bir diş sarımsak gerekiyor. İyice ezilen sarımsak, verilen ölçülerdeki tatlı badem yağına eklenir. Karışım 2 saat oda sıcaklığında bekletildikten sonra saç köklerine sürülür.

Saç Uzatma Yöntemleri 2

Hemen ardından hava almayacak şekilde saçlar, streç filmle sarılır ve uzun süre bekletilir. Evde saç uzatma kürleri arasında çok faydasını göreceğiniz bu yöntemi 2 haftada bir uygulamanızı tavsiye ederiz.

Çörekotu Yağı ve Üzüm Çekirdeği Yağı

Saç uzatma yöntemlerinin maksimum fayda alabilmeniz için yapmanız gereken en önemli işlemlerden biri saçlarınızı uyumadan önce mutlaka taramaktır. Her gece uymadan önce saçlarınızı taradığınızda, sadece diplerine çörekotu yağı ile üzüm çekirdeği yağından oluşan kürü uygulamalısınız.

Saç Uzatma Yöntemleri 3

Her iki maddeden de birer çay kaşığı koyarak bu kürü kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Sabaha kadar saç köklerinizde kalan çörekotu yağı ve üzüm çekirdeği yağı saçlarınız için olumlu etki yaratacaktır…