Saç Uzatma

tarafından
5939
Saç Uzatma


Her kadın saçları kısa sürede sorunsuzca uzasın ister.  Eğer kısa saç stilini sevmiyorsa tabi.. Saçların 1 aylık süreçte ortalama 1-1.5 cm. uzadığı düşünülürse, kısa saçlarınız omuzlarınıza dökülsün istiyorsanız en az 1 yıl beklemeniz gerekeceği ortadadır. Doğal saç uzama süresini biraz daha uzatmak elinizde sayılır. Bazı besleyici ve uzatıcı etkiye sahip yağlar, şampuanlar ve karışımlarla saçlarınızı uzatmak elinizde. Kaynak, postiş, çıt çıt gibi yöntemler de saçlarınızı uzatır ancak bu elbette ki doğal bir uzama olmayacağı için kalıcı ve dayanıklı bir çözüm de değildir. En doğal yol yine doğanın sunduğu çeşitliliktir. Saç uzatma yöntemlerine  bir göz atalım dilerseniz.

Saç-Uzatma-Yöntemleri1

Zeytinyağlı Saç Uzatma Maskesi
Zeytinyağı her derde deva. Vücudu hem içerden hem de harici kullanımlarla besleyen, koruyan, tamir eden ve sağlık veren zeytinyağını saç uzatma reçetelerinizde de başrol oyuncusu olarak kullanabilirsiniz. Kullanacağınız zeytinyağının miktarı saçlarınızın uzunluğu ve gürlüğüne bağlıdır. Saçlarınız hayli uzun ve gürse, 1 su bardağı; orta uzunluk ve sıklıktaysa 1 çay bardağı halis sızma zeytinyağını ateşte hafif ılıtın. 2 adet yumurtanın sarısını da karıştırdıktan sonra, önce saç diplerinizi friksiyon yaparak sürün, sonra maskeyi tüm saça yayın. Saçlarınızı toplayıp bir toka yardımıyla sabitleyin ve ısıtılmış bir havluyu saçlarınıza sararak 2-3 saat kadar bekleyin ve saçlarınızı bol şampuan ve ılık suyla yıkayın. Zeytinyağının besleyici özelliği saçlarınızın sağlıkla uzamasına da olanak tanıyacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus, zeytinyağının piyasada satılan ısıl işlem görmüş, ambalajlı ürün değil; soğuk sıkım tekniğiyle yapılmış halis köy zeytinyağı olmasıdır.

Kuru-Saçlar-İçin-Bakım-zeytinyağı

Hızlı Saç Uzatma Kürü
Saçlarınız kısa süre içinde hızla uzasın ve aynı zamanda hacim de kazansın istiyorsanız, sinameki ve propolisli saç uzatıcı yağ olan Slim Leaf Uzun Saç Bakım yağını kullanabilirsiniz. İçinde sinameki yağı ve propolis  ekstraktının yanı sıra, tatlı badem yağı, ceviz yağı, susam yağı, hint yağı, çörek otu yağı ve saf zeytin yağı barındıran bu güçlü formül, saçları hızlıca uzatmasının yanı sıra, kırılma, çatallaşma, dökülme sorunlarını da gidererek, saçlarınızda kısa süre içinde köklü değişimler sağlar.

Bitkisel Saç Uzatma Yöntemleri

1.Yöntem:

  • 1 adet kuru soğanın suyu
  • Aloe veralı su
  • 1 yemek kaşığı civan perçemi
  • 2 yemek kaşığı ısırgan otu yaprağı
  • 1 yemek kaşığı melisa.

Önce soğan suyunu saç derilerinize yedirin, 10 dakika bekledikten sonra aloe veralı suyla saç derinizi temizleyin. Daha sonra civan perçemi, ısırgan otu yaprağı ve melisayı 1 demlik kaynar suyun içine atıp 10 dakika demleyin. Suyu süzün ve saçlarınızı bu bitki suyuyla durulayın. Kısa sürede sonuç verecek doğal bir saç uzatma yöntemidir.

[reklam id=1]

 2.Yöntem: Kırmızı yahut siyah turpu rendeleyerek bir tencereye alın, bol su ekleyerek 30 dakika pişirin ve suyu süzün. Süzdüğünüz suyun içine yumurta sarısı ekleyin ve iyice çırpın. Karışımı saçlarınıza masaj yaparak sürün, yaklaşık 20 dakika bekletin ve şampuanlayarak durulayın.

Bunun haricinde jojoba yağı, biberiye yağı, Hindistan cevizi yağı ve keten tohumu yağı da saçları uzatmak için kullanılan ardır.

3.Yöntem: 80 gram kadar dağ kekiğini 1 litre suyun içinde 3-4 dakika kaynatın, süzün ve bu suyla saç diplerinize masaj yapın. Bu formül hem saç uzama hızını arttırır, hem de rengini koruyup parlaklık kazandırır.

 4.Yöntem: 1 yemek kaşığı çörek otu yağı, 1 yemek kaşığı susam otu yağı ve 1 yumurta sarısını karıştırıp saç diplerinize masajla yedirin. 15-20 dakika bekletin ve şampuanlayın. Haftada 1 kez yapacağınız bu uygulamayla, saçlarınızdaki hızlı uzamaya şahit olacaksınız.

5.Yöntem: 2 adet sığır kemiği iliğini, benmari usulü olacak şekilde, kabın içine koyarak yağ kıvamına gelene kadar bekleyin ve çıkarın. Daha sonra 1 kahve fincanı iliği, 1 kahve fincanı zeytinyağı, 1 adet bepanthene ampul, 1 adet yumurta ve yarım şişe badem yağı ile karıştırın. Saç diplerinizden başlayıp saç uçlarınıza kadar masaj yaparak iyice yedirin ve 20 dakika bekleyip şampuanla yıkayın. İlk ay her hafta, ikinci ay iki haftada bir ve üçüncü aydan sonra ayda 1 kez uygulayacağınız bu karışım sayesinde saçlarınızda belirgin bir uzunluk farkı göreceksiniz.

Doğal ve sağlıklı saç uzatma yöntemleri sayesinde, saçlarınız Rapunzel’inki kadar uzun ve ışıltılı olabilir.