Şal Örtme Modelleri

tarafından
195
Şal Örtme Modelleri

Son dönemlerde baş örtüsü olarak eşarp ya da türban yerine tesettür şallar daha fazla kullanılıyor. Renk, desen ve model olarak daha farklı olan tesettür şalların bağlanmasında da değişik teknikler uygulanabiliyor. Bu yazımızda sizlerle 2017 şal örtme modelleri hakkında bilgileri ve örnek teknikleri paylaşacağız.

Şal Örtme Modelleri

Tesettür şal modelleri ile saçların örtülmesinde farklı teknikler uygulanabilir. Bu teknikler ile hem tesettür giyimi tamamlamak hem de şıklığınıza çıklık katmak mümkün. Klasik şal modellerinden ve şal bağlama tekniklerinden sıkılıp yeni şal örtme modeli arayanlar, bu konuda resimli anlatımlardan yararlanabilir.

[reklam id=1]

En ince ayrıntısına kadar bir şalın bağlanma tekniğini anlatan bu resimli aşamalar, hem klasik, hem modern giyim tarzına sahip bayanlar için uygun teknikleri kapsıyor. Kimi zaman klasik tesettür giyim ürünleri ile birlikte kullanılan şal modelleri kimi zamansa değişik tarz giyim ürünleri ile birlikte kullanılıyor.

Her sene yeni modellerin eklendiği şal eşarp örtme modelleri çeşitlerine bu sene de birbirinden özel modeller katılmış. Bu hol modeller ve uygulanışlarına geçmeden önce kısaca şal örtme modeli seçiminde dikkat edilmesi gerekenlere değinmek istiyoruz.

Şal Örtme Modelleri 1

Şal modellerinin farklı bağlanış tekniklerinden seçim yaparken zorlanıyorsanız, bazı özel noktalara dikkat ederek bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz. İlk olarak dikkat edilmesi gereken konu şal modeliniz ile uygulama tekniğinin uyumudur. Eğer şalınızın modeli ve kumaş türü ile uygulamak istediğiniz teknik uygun değilse şalınızı ya da tekniği değiştirerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Bunun dışında şal örtme modeliniz ile o anki giyim tarzınızın birbiri ile uyumlu olması önemlidir. Örneğin klasik giyim tarzına modern bir şal bağlama tekniği uygulandığında şal modelinin daha fazla dikkat çekmesi sağlanır. Bu da uyumsuz bir görüntüye neden olabilir.

Şal Örtme Modelleri 3

 

Şal örtme modellerinden seçim yaparken dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise şal bağlama modelinin yüz şekline uyumudur. Yüz şeklinize en uygun bağlama modelini deneyerek kendiniz de bulabileceğiniz gibi bu konuda bazı özel yazıları okuyarak da bilgi alabilirsiniz.

Şal örtme modellerinin seçimi konusunda kısa hatırlatmaların ardından şimdi de bu senenin en beğenilen şal bağlama modelleri ve yapılışlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Şal Örtme Modelleri 4