Şal Yapma Modelleri

tarafından
511
Şal Yapma Modelleri

Modern tesettürlü bayanlar son dönemlerde sıklıkla şal kullanmaktadır. Türban ya da eşarp yerine kullanılan bu şallar, genç ve spor tesettür giyime sahip bayanlar tarafından çok fazla kullanılmaktadır. Desen, renk ve kumaş türü olarak çeşitleri bulunan bu şallar, bağlanma tekniği olarak da değişiklik çeşitlerdedir.

Bu yazımızda sizlerle son dönemlerde en fazla uygulanan şal bağlama teknikleri ve değişik şal yapma modelleri konusunda örnekler vereceğiz.

Şal Yapma Modelleri 4

Tesettür giyimde önemli bir yere sahip olan şallar, desenleri ve türlerine göre farklı şekillerde bağlanabilir. Baş örtüsü olarak şal yapmak için ilk olarak şalın türüne karar verilmesi gerekir.

Uzun ince şallar ile kare ya da dikdörtgen şalların bağlanış teknikleri de farklı şekillerdedir. Yine aynı şekilde dantelli kenara sahip modeller ile düz modellerin de bağlanışlarında farklı teknikler kullanılabilir.

[reklam id=1]

Birbirinden farklı ve özel şal yapma modelleri 2016 yılında daha fazla yaygınlaşmaya ve değişmeye başlamıştır. Klasik şal bağlama modellerinden daha modern şal bağlama modellerine geçiş ile birlikte daha değişik bağlama teknikleri ortaya çıkmıştır. Bu değişik şal yapma modelleri ve yapılışları örneklerini sizler için aşağıda paylaştık.

Şal Yapma Modelleri

Dikdörtgen şeklinde, uçlarında kenar detayı bulunan bir şalın bağlanmasında yukarıdaki tekniği kullanabilirsiniz. Kışlık, kalın şallar ya da eşarp tarzı şal modellerinin bağlanmasında kullanılabilir. Klasik giyim ile birlikte kullanılabilir. Her yaştan bayana uyum sağlar.

Katlı şal yapma modelleri 2017 yılının en beğenilen şal bağlama tekniklerinden birisi de yukarıdaki modeldir. Katlı şal bağlama tekniği olarak da bilinen bu teknik, ince ve kalın şal türlerinde kullanılabilir. Küçük iğneler ile tutturup sabitlenen bu teknikte bone kullanılmadan, saçlar sıkı toplarak da uygulama yapılabilir.

Şal Yapma Modelleri 1

Katlı şal bağlama tekniğinin modernleştirilmiş hali olan bu bağlama şeklinde şalı baş üzerinde bir yere tutturup katlarından hareketlendirebilirsiniz. Düz şal modellerine farklılık katmak için uygulanabilen bu teknik, ufak desenli şallarda da kullanılabilir. Modern ve genç bayanların daha fazla ilgisini çeken katlı şal bağlama tekniğini, abiye giyim ürünleri ile birlikte de kullanabilirsiniz.

Şal Yapma Modelleri 2

Uzun şal modellerinin en basit ve en pratik bağlanış şekli olan yukarıdaki şal bağlama modelini günlük olarak kullanabilirsiniz. Düz ve desenli şallarda kullanılabilir.

Her zaman rahatlıkla kullanabileceğiniz bu modeli, abiye uzun şallarda ya da ucu püsküllü şallarda da kullanabilirsiniz. Acil durumlarda hemen bu tekniği kullanıp dışarı çıkmak mümkündür.

Şal Yapma Modelleri 3

İnce yapılı şalların bağlanışlarında yukarıdaki modeli kullanabilirsiniz. Genç bayanların da çok hoşuna giden bu şal bağlama tekniği, düz ve geometrik desenli şal modellerinde çok hoş durmaktadır.