Sebamed Pişik Kremi

tarafından
315
Sebamed Pişik Kremi

Pişik sorunu, hemen hemen bütün bebeklerin ve annelerinin karşılaştığı bir sorundur. Farklı nedenler ile ortaya çıkabilen bu cilt sorunu, bebeklerin gün içinde rahatsız olması, kendini huzursuz hissetmesi ve sürekli ağlamasına neden olabilir.

Pişik önlemek ve daha oluşan pişiğin tedavi edilmesi için özel içerikli pişik kremleri kullanılabilir. Bu yazımızda sizler için özel içerikli kremlerden birisi olan Sebamed Baby Bebek Pişik Önleyici Krem ürününü inceleyeceğiz

Sebamed Pişik Kremi 1

Pişik bebeklerde farklı nedenler ile ortaya çıkabilir. Bebeklerde pişiğin en önemli nedenleri;

  • Yanlış bez seçimi
  • Bezin yanlış bağlanması
  • Bezin uzun süre bebeğin altında kalması
  • Bebeğin altının uzun süre batık kalması
  • Tüketilen bazı besinlerin bebeklerin cildini tahriş etmesi
  • Çok hassas bebek cildi
  • Bebeğin altını bağlarken kullanılan ürünlerin kalitesiz olması, olarak sıralanabilir.

[reklam id=1]

Bu nedenler ile ortaya çıkan ve bebeklerin rahatsızlanmasına neden olan pişik için özel Sebamed ürünlerinden kullanabilirsiniz. Doğal içeriği ile bebeklerin ciltlerine iyi gelen bu özel ürünler, düzenli kullanım ile kısa sürede sonuç vermektedir. Bebeklerdeki narin cilt yapısının zarar görmemesini ve direnç kazanmasını sağlayan Sebamed pişik kremi, her yaştaki bebek ve çocuklarda oluşan pişikler için kullanılabilir.

Sebamed Pişik Kremi İçeriği

Sebamed pişik kremi içeriğinde bebeklerin hassas ciltlerine zarar verebilecek hiç bir maddeye yer verilmemiştir. Bebeklerin tahriş olan ciltlerini onarıp tahrişin neden olduğu ağrı ve kaşıntıları engelleme özelliği bulunan Sebamed pişik kremi içeriğinde hiç bir renklendirici madde ve paraben maddesi yoktur.

Cilde zarar verebilen bu yapay maddelerin yerine tamanen doğal maddeler ile hazırlanan pişik kremi, 5.5 pH değeri ile cildin doğal asit örtüsünü korumakta da etkilidir. Bebeklerde dışkı nedeni ile oluşan tahrişlerin tedavisinde Titanyum dioksit maddesinin özellikleri ile tedavi sağlanabilir. Ayrıca yine içeriğindeki lesitin ve skualen maddeleri ile bebek cildinde uygulandığı bölgede koruyucu yağlı bir tabaka oluşturur.

Sebamed Pişik Kremi 2

Sebamed pişik kremi kullananlar, piyasadaki diğer farklı markaların pişik kremlerine göre bu özel markanın pişik kreminin daha etkili olduğu yorumunda bulunmuşlardır. Özellikle uzun süre bebek ya da çocuklarında pişik durumu olan, farklı çok sayıda krem denemiş olan anne babaların yardımına koşan Sebamed pişik kremi, yetişkinlerde de pişik durumu olduğunda kullanılabilir.

Sebamed pişik kreminin kullanım alanı ile ilgili Sebamed pişik kremi yüze sürülür mü, sorusu da sıkça sorulur. Bu sorunun cevabı olarak evet yanıtını verebiliriz. Tamamen bebeklerin narin cildine özel olarak hazırlanan bu kremlerin içeriğindeki maddeler vücudumuzun en hassas bölgelerinden olan yüz kısmında kullanılabilir.

Son dönemlerde pek çok bayanın ciltteki lekeler, sivilceler, renk dengesizliği ve sivilce lekeleri için uyguladığı pişik kremi uygulamasını Sebamed ürünleri ile de yapabilirsiniz. Bu uygulama sırasında göz çevresi ve dudak kenarı hariç tüm bölgeye pişik kremi uygulanabileceği gibi sadece kusurlu olan bölgeye ya da leke üzerine de krem uygulaması yapılabilir.

Sebamed Pişik Kremi 3

Pişik kremi ile cilt bakımı yapılacağı zaman ilk dikkat edilmesi gereken uygulama bölgesinin güzel bir şekilde temizlenmiş ve sonrasında kurulanmış olmasıdır. Temiz cilt üzerine parmak uçları ile az miktarda uygulanan pişik kremi, kısa sürede etki edecektir.

Pişik kremini güneş kremi gibi koruyucu olarak kullanmak isterseniz sabahları dışarı çıkmadan önce tüm yüz bölgesine yedirerek sürün. İyice emilmesini bekledikten sonra dışarı çıkabilirsiniz. Cildinizde olan bir leke ya da sivilceler için kullanacaksanız, daha iyi etki etmesi için gece yatmadan önce pişik kremi uygulayabilirsiniz.