Seksin Bilinmeyenleri

tarafından
389
Seksin Bilinmeyenleri

Seksin bilinmeyenleri, seks içgüdüsel bir duygu, doğal bir itki ve üremeye yönelik bir reflekstir. Seks hakkında pek bir şey bilmesek de dürtülerimiz sayesinde yolu bulur, içeri sızar, dehlizlerde dolaşır, zevkin doruklarına çıkar, uçurumlardan aşağı yuvarlanır, yeniden şahlanıp zirvelerde dolanırız. Bu zaten doğuştan içimizde var olan bir güdüdür.

Bir de okuduklarımız, duyduklarımız ve bildiklerimiz vardır seks hakkında. Bu bilgiler ve bir takım teknikler işi daha eğlenceli ve keyifli kılar. Peki ya bilmediklerimiz? Seks yalnızca kadın ve erkek bedenlerinin birbiri içinde eriyip gitmesi midir, yoksa çok daha fazla anlam mı yüklüdür? Sevişmek hakkında bilmediklerimiz cümlesini duyunca “bilmediğimiz ne olabilir ki” diye mi düşünürüz yoksa iyiden iyiye meraka mı sürükleniriz?

[reklam id=1]

Seks hakkında ne kadar deneyimli olursanız olun, bu zevk girdabında ne kadar dönerseniz dönün, bu çılgın yağmurun altında ne kadar ıslanırsanız ıslanın, seks hakkında bilinmeyenler konusu tırnak içinde size ulaşmayı bekliyor olabilir. Keşfetmediğiniz an ve duygu kalmasın istiyorsanız, buyurun yazımıza. İşte sevişmek hakkında bilmediklerimiz…

Kaç kişiyle seks yaparsanız yapın, temelde seksin yapılış yolları aynıdır belki ama kişilere özgü seks yorumlamaları farklı ve şahsa özeldir. Bu yüzdendir ki orgazm sırasında hissedilen somut zevkin tadı ve rengi aynı olsa da her bedenden aldığınız haz aynı olmaz.

Her yiğidin yoğurt yiyişi farklı, her penisin vajina içindeki yolculuğu kendine hastır.  Nasıl ki DNA şifrelerimiz benzersizse, sevişirken verdiğimiz haz ve aldığımız tat benzersizdir.

Seksin Bilinmeyenleri

Sevişmek hakkında bilmedikleriniz konusu içinde hep bir “boyu mu önemlidir yoksa işlevi mi” hususu vardır mutlaka. Bir erkeğin penis boyunun, gelebileceği en son noktaya ne zaman geldiğini biliyor musunuz mesela? Uzmanlara göre 17 yaşında. Ve erkeklerde tam da bu yaşlarda libido, seks gücü ve erekte olabilme sayısı en üst seviyededir.

Erkeklerin kadınları en iyi doyuma ulaştırdığı yaşlarsa 26 ila 32 arasıdır. Bu yaş dilimindeki bir erkeğin partneri ile 3-4 saatlik bir süre içinde arka arkaya 5 kez ereksiyona ulaşabileceği ve her cinsel ilişkiyi mükemmel şekilde tamamlayabileceğini söyleyebiliriz. Erkeklerde yaş ilerledikçe bu performans düşer, ama kadınlar için aynı şeyi söylemek mümkün değil.

Sağlıklı ve arzu dolu bir kadın kaç yaşında olursa olsun seksten zevk alabilir ve ilişkide arka arkaya orgazm yaşayabilir.

Seksin Bilinmeyenleri 2

Penis ve klitorisin dokuları aynıdır. Anne karnında gelişen bebeğin genital organı, ilk 4 hafta içinde minik bir kabarıklık şeklindedir. Bu daha sonraki haftalarda gelişme gösterir ve kadın yahut erkek cinsel organına dönüşür. Yani kadındaki klitoris, erkekte penisin minik bir modelidir diyebiliriz.

Bir kadının sevişme ve cinsel ilişki sırasında tatmin olabilmesi için penisin uzunluğu mu yoksa kalınlığı mı daha önemlidir sorusunun yanıtı sizce ne olabilir? Bedene haz verecek organın önce gözü korkutması, pardon gözü doyurması gerekmez mi sizce de? Kadınların uzun ama ince bir penistense, daha kısa ama kalın bir penis tarafından uyarılmak istedikleri bir gerçek. Zaten bunun bilimsel ve somut bir açıklaması ve sağlaması da var.

Vajina ağzı zevk almayı sağlayan sinir uçlarıyla örülü olduğu için, penis kalın olduğu vakit, bu bölgedeki uyarı ve tahrik de daha yoğun ve net olacaktır. Orgazm anında kasılan kasların da vajina girişinde olduğu ve son derece hassas oldukları düşünülürse, penisin kalın olduğunda kadına vereceği zevk de o oranda hissedilir ve belirgin olacaktır. Yani beyler, penisinizin boyu çok uzun değilse üzülmeyin. Kalın olması daha makbuldür.

Seksin Bilinmeyenleri 4

 

Seksin salt zevk değil sağlık da zerk ettiği bilimsel olarak  sürekli lanse edilen ve açıklanan bir gerçektir. Seks sırasında vücut kimyasının, salgılanan hormonların, değişen kan basıncı ve buna bağlı olarak değişen fiziksel ve psikolojik durumların haddi hesabı yoktur. Seks sırasında bedenimiz çok ışıklı bir lunaparka benzer. Alkış kıyamet, cümbür cemaat, yanıp sönen, alçalıp yükselen, gidip gelen ritimlerin ortasında salınan, dans eden başka alemlere giden ruhlar gibi oluruz.

Bundan en çok istifade eden organımız ise kalbimizdir. Evet ilk aklınıza gelen organlarımız da istifade eder ama seks bedenin kendini temize çekmesi, ruhun şifalı sularla yıkanıp arınması demektir. Sevişmek kan basıncını yükseltir ve kalp atışları normal zamandan daha hızlanır, hızlanır, neredeyse iki katına çıkar. Ha seks yapmışız, ha dağ bayır koşmuşuz aynı şey.

Seksin Bilinmeyenleri 5

Düzenli spor nasıl ki kalbe iyi geliyorsa, düzenli seks de kalbi güçlendirir. Ama erkekler için söylüyoruz, özellikle ileri yaşlardaysanız, bu ritme dikkat edin. Okyanusta sörf yapar gibi çılgın ve fütürsuzca değil de, denizin kıyısından kıyısından, fazla açılmadan yüzüvermek gibi olaya temkinli yaklaşın. Ama, yaşım ilerlese de kalbim sağlam, arzularım şelale, kendime güvenim eksiksiz diyorsanız, buyurun azgın dalgalar sizi bekliyor.

Sağlıklı bir insan seks anında kalp krizi geçirebilir mi derseniz, milyonda bir olasılıkla evet diye cevap verebiliriz. Yani mangal başında ızgara yaparken kalp krizi geçirme olasılığınız ne ise, partnerinizle zevkin tepe noktalarında yamaç paraşütü yaparken, yani sevişirken kalp krizi geçirme olasılığınız da o kadardır. Rahat olun.

Seksin Bilinmeyenleri 7

Mastürbasyon yapan birisi kendini daha sonra suçlu mu hisseder ve bu normal bir duygulanım durumu mudur? Araştırmalar bu sorunun yanıtını evet olarak veriyor ama uzmanlara göre bir insanın kendi kendini uyararak tatmin olması, suçluluk duymayı gerektirecek bir durum değil ve olmamalı da.

Hadi ama! Bunun kime ne zararı olabilir ki? Ayrıca ara ara mastürbasyon yapan kadınların, kendi vajinalarındaki zevk noktalarını daha iyi bildikleri ve sevişme anında erkeği daha iyi yönlendirebildikleri biliniyor.

Erkekten, ejekülasyon yani boşalma anında az miktarda meni gelmesi, onun daha az mı zevk aldığını gösterir? Tabii ki hayır. Bu durum erkeğin sevişme sıklığına delalettir. En son 4-5 gün evvel cinsel ilişkiye girmiş bir erkekten boşalma anında gelen meni miktarıyla, 1 gün evvel ve hatta 2-3 saat evvel sevişmiş bir erkekten gelecek meni miktarı aynı değildir.

Seksin Bilinmeyenleri 6

Boşalma aralığı genişledikçe erkeğin patlama noktası da yere göğe sığmayacaktır. Böyle bir durumda korkmayın hanımlar. Partneriniz içinde çok şey biriktirmiş.

Araştırmalar ve uzmanlar, seksin ömrü uzattığını söylüyor. Araştırmalar şunu da söylüyor ki,  haftada en az 3 kez seks yapan bir insan, düzenli ilişki yaşamayanlara göre yaklaşık 8-10 yaş daha genç gösteriyor.

Ne güzel değil mi? Hem sevişiyorsunuz, üstüne bir de genç kalıyorsunuz.

Seks hakkında bilinmeyenler deninde akla ilk geliverenleri sıraladık. Bilinen şu ki, seks dünyanın son kez dönüşüne kadar hep hayatımızda ve içimizde olacak…