Selena Gomez Güzellik Sırları

tarafından
444
Selena Gomez Güzellik Sırları

Amerikalı şarkıcı ve oyuncu Selena Gomez genç yaşına rağmen şöhret basamaklarını hızla tırmanan isimlerden birisidir. 1992 doğumlu olan güzel yıldız sadece sanatı ile değil saçları, makyajı ve giyimi ile de sürekli gündeme gelmektedir.

Onu tanıdığımız günden bu yana doğal görünümü ve duru güzelliği ile birçok bayanın hayranlığını kazandı. Ünlülerin güzellik sırları her yaştan bayanın merak ettiği konulardan birisi olduğu için Selena Gomez güzellik sırları da bayanların ilgi alanına girmektedir. Her zaman bakımlı ve güzel görünen ve bu özelliği nedeni ile sürekli hayran kitlesi genişleyen güzel yıldızın saç, makyaj ve giyim konusunda zaman içindeki değişimi oldukça dikkat çekicidir.

Selena Gomez Güzellik Sırları

Selena Gomez yaşının verdiği genç ve enerjik görünümü kullanmasını çok iyi bilen bir isim. Onu tanıdığımız ilk yıllarda koyu renk, omuzlarda küt kesim saçları ve abartısız makyajı ile dikkat çekmiştir. O yıllarda birçok ünlü bayan aykırı tarzı ile dikkat çekerken Selena Gomez ise onların tam tersine kendi çizgisini korumuştur.

Her zaman yaşına uygun bir tarzı olması ve doğallıktan uzaklaşmaması ünlü yıldızın güzellik sırlarının başında gelmektedir. Selena Gomez saçları her zaman dolgun ve parlak görünümü ile dikkat çekmektedir. Çoğunlukla uzun ve dalgalı saç modelleri kullanan genç oyuncu saç rengi olarak da koyu kumral tonlarını tercih etmektedir.

[reklam id=1]

Bir dönem omuzlarda kahküllü küt saç modeli ile karşımıza çıkmış ve bu görünümü ile de beğeni kazanmıştır. Uzun ve düz saçlarla da objektif karşısına geçen Selena Gomez çoğu ünlü bayanın aksine tarzında çok fazla değişiklik yapmamıştır. Kestane ve koyu kumral saç renginin yanı sıra zaman zaman açık kumral ve karamel ombre de yaptırdığını görmekteyiz.

Yuvarlak ve bebeksi yüzüne dalgalı saç modelleri yakıştığı için Selena Gomez bu avantajı çok iyi kullanıp, uzun dalgalı saçlarını ortadan ayırarak kadınsı cazibesini ortaya çıkarmıştır. Kısa saç modellerinde de omuzlarda dalgalı saç tercih eden genç oyuncu kendisine farklı bir güzellik katan perçemleri de arada kullanarak, doğal güzelliğini gözler önüne sermiştir.

Selena Gomez Güzellik Sırları 2

Selena Gomez 2016 yılına geldiğimizde kadınsı cazibesini biraz daha ön plana çıkarsa da hala doğal görünümünü koruyan bir isimdir. Günlük yaşantısında kullandığı saç örgüsü ve gevşek topuz modelleri de onun farkını ortaya koyan detaylardan birisidir.

Genç yıldız özel davetlerde çoğunlukla gümüş rengi elbise giymesi ile dikkat çekmektedir. Dalgalı saçlarına yaptırdığı dağınık topuz ve gözlerinin güzelliğini ön plana çıkaran abartısız makyajı ile her zaman ilgi odağı olan bir isimdir. Bazı özel davetlerde genç yıldızın saçlarını yandan ördürüp, önlerden ve yandan çıkardığı perçemleri sayesinde güzelliği ile göz kamaştırdığına şahit oluyoruz.

Normalde çok ağır makyaj yapmadığı için Selena Gomez makyajsız hali ile de oldukça güzeldir. Dudaklarına çoğunlukla somon rengi ruj sürmeyi tercih etse de bazen marsala tonlarındaki dudakları ile de kadınsı bir duruş sergilediğini görüyoruz.

Selena Gomez Güzellik Sırları 3

 

Yüz makyajında da fazla abartıya kaçmadan elmacık kemiklerine uygulanan hafif bir allık ile cildinin daha canlı ve parlak görünmesi sağlanırken kullandığı takma kirpikler ile etkileyici bakışları gün yüzüne çıkarılmaktadır.

Selena Gomez yeni hali ile de hala doğal görünümünü koruyan tarzı ile dikkat çekiyor. Yaşına yakışan orta boy dalgalı saçları ve doğal makyajı ile kendine ait tarzını koruyan genç yıldız, günlük yaşantısında saçlarını yukarıdan gevşek bir topuz yaparak rahat ve modern bir görünüm sergilemesi ile dikkat çekiyor. Selena Gomez’in dünden bugüne saç ve makyaj konusunda doğallıktan şaşmadığını ve duru güzelliğini de bu tarzına borçlu olduğunu görüyoruz.