Selena Gomez Kahkül

tarafından
739
Selena Gomez Kahkül

Selena Gomez koyu renk ve dalgalı saç modellerini en çok kullanan ünlü isimler arasında bulunmaktadır. Onu tanıdığımız ilk günden bu yana saç rengi ve saç modelleri konusunda kendi çizgisinin çok fazla dışına çıkmadığını görüyoruz.

Onu hep yaşına yakışan saç modelleri ve orjinaline yakın saç renkleri ile görmeye alıştık. Çoğunlukla dalgalı ve uzun saç tercih etse de katıldığı bazı özel davetlerde düz ve uzun saçları ile de karşımıza çıkmıştır. Orta boy ve uzun saç kullanmasının yanında omuzlarda küt saç modelleri de kullanmaktadır.

Selena Gomez Kahkül

Yüzüne uygun saç kesimleri tercih etmesi nedeni ile onu her zaman güzel ve çekici bir bayan olarak görüyoruz. Bakımlı, güzel ve sempatik olduğu için bayanların yakın takibinde olan bir isimdir. Saçlarını onun gibi kestiren ve Selena Gomez makyajı uygulayan genç kız sayısı epey fazladır.

Selena Gomez kahkül çok fazla kullanmasa da düz saç kesimleri ile birlikte kaşlarına kadar inen kahkülleri ile bir dönem epey dikkat çekmiştir. Kahküllerini düz olarak kullandığı gibi bazen de katlı kesilmiş uzun saçları ile bir arada katlı kahkül kesimlerini tercih ettiği görülmektedir.

Kahküllü saç modeli kullandığında bunları ön tarafta kabartıp diğer saçları ile birlikte topladığında yüzünün tüm güzelliğini gözler önüne seren görünümü ile de dikkat çekmektedir. Katıldığı bazı davetlerde uzun saçlarını bu şekilde toplayıp at kuyruğu ya da saç örgüsü yaparak tüm bakışların odak noktası olmuştur.

Selena Gomez Kahkül 2

Kahküllü saç kesimlerinin yeniden trendler arasına girmesinde Selena Gomez’in bu saç modelini başarı ile uygulamasının payı olduğunu da söylemeliyiz.

Selena Gomez Saç Kesimi

Selena Gomez saç kesimi olarak yüzüne yakışan katlı saç modellerini tercih etmektedir. Önler ve yanlar katlı kesilmiş dalgalı ya da kabarık düz saçlarına zaman zaman kahkül ve dalgalı perçemler ile hareket getirilerek, yuvarlak yüzüne uygun saç stillerini de kullanmıştır.

Bir dönem kumral dalgalı saçlarını omuzlarda asimetrik olarak kestirmiş ve bu hali ile de hayranlarından tam not almıştır. Şöhret olmaya başladığı ilk yıllarda düz, orta boy saç modellerini tercih etse de zamanla uzun ve dalgalı saçları ile hafızalarımıza kazınmıştır. Saçları normalde de dalgalı olduğu için her boyda dalgalı saç kesiminin ona çok yakıştığını söyleyebiliriz.

Önlerde ve yanlarda katlı kesilen uzun düz saçlarla da oldukça güzel ve havalı görünmektedir. Koyu kestane saçlarına ve masum bir güzelliği olan yüzüne uzun kıvırcık saçlar da çok yakışmaktadır.

Selena Gomez Kahkül 3

Selena Gomez saç modelleri denildiği zaman akla her zaman koyu renk, parlak ve hacimli saçlar gelmektedir. Ünlü yıldız ister uzun, ister orta boy saç kullansın hemen hemen her saç modelinde aynı özellik göze çarpmaktadır. Katlı kesim yapılmış saçları hacimli bir görünüm sağlarken, uçlarına uygulanan iri dalgalar da bebeksi yüzünün güzelliğini ortaya çıkarmaktadır.

Günlük yaşantısında tüm genç kızlar gibi at kuyruğu, gevşek saç topuzu ve dağınık saç örgüsü gibi kullanımı rahat saç modellerini tercih etmektedir. Özel davetlerde ise bazen dalgalı saçlarını dağınık topuz yaptırıp, yanlardan ve önden çıkardığı kendisine çok yakışan perçemleri ile dikkat çekmektedir. Ensede at kuyruğu yaptırdığı dalgalı saçlarını bazen yan tarafa alarak sempatik bir duruş sergilediği de olmaktadır.

Düz saç modelleri kullandığında saçlarını yandan ayırmayı tercih etse de, iri dalgalı saçlarını çoğu zaman ortadan ayırmaktadır. İki yandan dökülen katlı dalgalı saçları ile Selena Gomez’in son dönemlerde daha kadınsı bir duruş sergilediğini görüyoruz.