Selülit Nasıl Gider?

tarafından
391
Selülit Nasıl Gider?

Halk arasında portakal kabuğu görünümü olarak da adlandırılan selülit, özellikle de kadınların östrojen hormonunu salgılamasından dolayı daha yaygın bir şekilde görülmektedir. Sağlıksız beslenmenin yanı sıra kişilerin hareket alanlarının kısıtlı olması ve bu sebeple de yeteri kadar spor yapamaması sebeplerinden dolayı ortaya çıkabilmektedir.

Her geçen gün çok daha fazla sayıda kadın tarafından selülit problemi yaşanmakta ve bu sebeple de çeşitli yöntemler aranmaktadır.

Yaşa ve genetik faktörlere de bağlı olsa da, selülit genellikle kişilerin yanlış bir yaşam standardına sahip olması sebebi ile ortaya çıkmaktadır. Bu durum ile karşı karşıya kalan çok sayıda kadın tarafından selülit nasıl yok olur? Sorusu yöneltilmektedir. Piyasada çok sayıda selülit giderici krem bulunmakta olup, kişilerin bu kremlere güvenmeden önce yaşam şartlarını da değiştirmesi son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır.

[reklam id=1]

Bacaktaki Selülit Nasıl Gider?

Kişilerin selülitlerin giderebilmeleri için birbirinden farklı yöntem geliştirilmiştir. Evlerinde kendi imkânları doğrultusunda da bu gibi selülitleri giderebildikleri gibi aynı zamanda tıp dünyasında da çeşitli yöntemler geliştirilmektedir.

  • Kuvvetli masaj uygulaması:Bir takım selülit tedavileri kuvvetli masajlar ile kan akışını hızlandırılması, zehirli maddelerin atılması ve selülit eğilimli alanlardaki fazla sıvının azaltılması emelini taşır. Bu mantıkla çalışan Endermologie (bu arada Lipomassage olarak da bilinir), cildin silindirler arasında yoğrulması tekniğini uygulayan bir alet kullanır. Bu tedavi sonrası cildinizde hafif bir iyileşme fark edebilirsiniz, ancak sonuçlar çoğunlukla kısa ömürlüdür.
  • Mezoterapi: Bu prosedürde cilt altına “amino filin, hormonlar, enzimler, nebat özleri, vitamin ve mineraller içeren bir çözelti enjekte edilir. Tedavi enfeksiyon, döküntü, yumrulu cilt hatları gibi istenmeyen yan tesirlere kapı aralayabilir.

Bacaktaki Selülit Nasıl Gider?

Bir hayli alet, ürün ve kremlerin selülit tedavisi için tesirli olduğu öne sürülmekte ve reklamları yapılmaktadır. Ancak bu iddiaları destekleyen ilmi ispat eder bulunmamaktadır. Şayet ciltte iyileşmeler yaparak selülit belirtilerini yok eden bir ürün tedavisini bulursanız yüksek olasılıkla neticeleri uzun vadeli olmayacaktır.

Bacaklarda görülen selülit görünümleri için öncelikle olarak kişilerin bacak egzersizlerine ağırlık vermesi gerekmektedir. Aynı zamanda piyasadaki kremlerin de daha çok bacaklara uygulanması ile birlikte selülit görünümünün hafifletilmesi sağlanabilmektedir.

selülitsiz bacaklar için 5 basit yöntem bulunmakta olup kişilerin bu yöntemleri uygulaması halinde, bu problemden kurtulmaları mümkündür. Su içmek, antioksidan içerikli besinleri tüketmek, özel selülit egzersizleri, kafein içerikli olan malzemeler ile hazırlanan kür ve medikal yöntemler bu 5 basit yol arasında yer almaktadır.

Bacaktaki Selülit Nasıl Gider?

Kalçadaki Selülit Nasıl Gider?

Selülitler, bacakta olduğu gibi kalça bölgesinde de sıklıkla görülebilmektedir. Yine aynı sebeplerden dolayı ortaya çıkan bu gibi kötü görünümlerde, kişilerin kalça bölgesini çalıştıran egzersizlere yönelmeleri önerilmektedir. Bol bol yürüyüş yapmak, bisiklete binmek ve bu gibi egzersizler kişilerin selülitlerinden kurtulabilmeleri için oldukça etkili yöntemler arasında yer alabilmektedir.

Selülitten kurtulma yolları arasında yer alan ve sağlıklı yaşam koşulları arasında da yer alan su içmek, hemen her doktor tarafından önerilmektedir. Su içmek, vücudun dolaşımını hızlandırdığı için selülit gibi görünümlerin hafiflemesine ve belirli bir zaman sonra da yok olmasına olanak tanımaktadır.

Kalçadaki Selülit Nasıl Gider?

Bütün bu sebeplerden dolayı da her geçen gün daha da fazla sayıda kişiye, gün içerisinde en az 2,5 litre su içmeleri önerilmektedir. Kadınlar genellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte selülit görünümlerinden şikâyet etse de, bronzlaşmak bu konuda geçici de olsa oldukça etkili olan bir yöntemdir. Bronzlaşan ciltte selülit görünümü daha hafif olmaktadır.