Selülit Tedavisi

tarafından
395
Selülit Tedavisi

Selülit ciddi bir sağlık meselesi değildir ve tedavi edilmesi de şart değildir. Aslında, bir hayli doktor selülit normal bir vaziyet olarak görür. Şayet selülitten dolayı cildinizin görünümü ile ilgili kaygılarınız varsa, bir deri hastalıkları uzmanı veya plastik cerrahi servisine müracaat edebilirsiniz.

Selülit lifli bağ dokularından kaynaklanır. Selülit tedavisi Ahmet Maranki tarafından farklı yollar ile gerçekleştirilebildiği gibi aynı zamanda Suna Dumankaya selülit tedavisi yöntemleri de bulunmaktadır. Bu bağ dokusu cildi, yağ tabakası ile beraber alttaki adalelere bağlar. Yağ hücreleri biriktikçe cilt yüzeyine doğru itilir. Bu da pürüzlü bir yüzey ve çukurlaşmaya kapı aralar.

[reklam id=1]

Kilo alınması selülit daha fark edilebilir hale getirir fakat selülit zayıf kişilerde de mevcut olabilir. Ailede geçiş eğilimi gösterir. Bu yüzden selülit oluşumunda genetik etkenler de ehemmiyetli rol oynar. İbrahim Saraçoğlu selülit tedavisi yöntemlerinde, kişilerin genetik faktörleri bir kenara bırakılmakta ve kişilerin sağlıksız bir yaşam şeklinden dolayı meydana gelen selülitler ön planda olmaktadır.

Selülitler fazla kilolar verildikten sonra daha az bariz olur ancak tamimiyle ortadan kalkmaz. Şems Aslan selülit tedavisi kapsamında verilen birçok yöntem ile selülit görünümü hafifletilebilmektedir.

Liposaction, en etkili selülit tedavisi olarak da bilinmektedir. Tedavi esnasında operatör deri altına ince özel bir iğne yerleştirir. Deri altındaki yağ hücreleri küçük parçalar halinde dışarı doğru emilir. Bu yöntem ile birlikte vücut şekillenmesi sağlanmasına rağmen selülit görünümü tam anlamı ile ortadan kalkamadığı gibi aynı zamanda daha da kötü görünmesine sebep olabilir. Lazer destekli selülitler için de daha tesirli olabilir.

Selülit Tedavisi 2

• Selülit kremleri:  Ancak hiçbir çalışma bu kremlerin rastgele bir iyileşme yaptığını göstermemiştir. Bazı durumlarda, bu ürünlerdeki maddeler deri tepkileri veya döküntülere kapı aralayabilir.

Selülit oluşumunu önlemek için net bir yol yoktur. Aşırı kilolardan kurtulmak ve düzenli egzersizler ile adaleleri güçlendirmek cilt sıhhati ve dokusunu savunmada uzun vadede tesirli olabilir.

Evde Selülit Tedavisi

Kişiler, medikal olarak geliştirilmiş olan yöntemlerin yanı sıra evlerinin ortamında da selülitten kurtulabilme imkânına sahip olabilmektedir. Her geçen gün daha da fazla sayıda kişinin en büyük problemi haline gelen selülitler için, öncelikle gün içerisinde en az 3 litre su içilmesi gerekmektedir. Bütün bunların yanı sıra aynı zamanda evde yapılabilecek olan çok sayıda egzersiz de bulunmaktadır.

Evde Selülit Tedavisi 1

Bu egzersizler, genellikle selülitlerin en yoğun olduğu bölgelerin çalıştırılmasına odaklanarak hazırlanmalıdır. Daha çok kalça, kol ve bacak bölgesinde görülebilen selülitlerde, bu bölgedeki kasların çalıştırılması gerekmektedir.

Gün içerisinde en az yarım saat selülit olan bölgeler için egzersizlerin yapılması önerilmektedir. Aynı zamanda kişilerin sağlıklı beslenmeleri ile de bu görünüm hafifleyebilmektedir. Bütün bu yöntemlerin yanı sıra piyasada çok sayıda marka tarafından hazırlanmış olan çeşitli selülit kremleri de söz konusudur.

Bu kremler ile birlikte kişiler evde selülit tedavilerini etkili bir şekilde destekleyebilme imkânına sahip olabilmektedir. selülit tedavisi bitkisel olarak yapılabilmekte ve bunun için de doğada hazır olarak bulunan çok sayıda bitkiden de destek alınabilmektedir.

Evde Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi Fiyatları

Selülit tedavisi için bir uzmandan yardım almak isteyen ve tıbbi yöntemleri denemek isteyenler için, bu yöntemlerin fiyatları son derece büyük bir önem arz etmektedir. Bu fiyatlar, uygulanacak olan şehre ve doktora göre farklılıklar gösterebilmektedir. Fakat genel olarak kişilerin net bir rakam alabilmesi için öncelikle bir uzmana görünmeleri gerekmektedir. Bu sebeple de çatlak ve selülit tedavisi için net bir rakam verilememektedir.