Sinameki Zayıflatır mı?

tarafından
220
Sinameki Zayıflatır mı?

Hindistan, Afrika ve Mısır gibi sıcak ülkelerde daha fazla yetişen sinameki bitkisi, günümüzde yaygın şekilde doğal tedaviler için kullanılıyor. Hem dünya genelinde hem de ülkemizde yaygın şekilde kullanılan bu bitki, özellikle bağırsakların çalışmasını etkiler. ABD ilaç sanayi tarafından da doğal müshil ilacı olarak onaylanan sinameki otu, sindirim sistemi problemlerine de iyi gelmektedir.

Sinameki Zayıflatır mı?

Sinamekinin en önemli özelliği bağırsakların daha hızlı çalışmasını sağlamasıdır. Sinameki faydaları arasında mide ve sindirim sistemini düzenlemesinin yanında kilo vermek için de etkisi büyüktür. Sindirim sisteminin düzenlenmesi, bağırsakların daha hızlı çalışması ile kişide doğal olarak bir kilo kaybı yaşanır.

Sinameki bitkisi ile kilo vermek mümkündür. Doğal bir müshil olan sinameki, düzenli olarak tüketildiğinde bağırsakların daha hızlı çalışmasını sağlar. Bağırsakların daha hızlı çalışması ile kişide ishal durumunu ortaya çıkması, besinlerin daha az süre vücutta kalmasına neden olur.

[reklam id=1]

Bu da kişinin daha çabuk kilo vermesi ve daha çabuk istediği kiloya ulaşmasını sağlar. Fazla kilosu olan kişiler kilo vermek için sinameki otunu kullanabilir. Ancak bu otun kullanımında aşırıya kaçılmaması, dikkatli olunması, mümkünse bir doktora danıştıktan sonra kullanımına başlanması gerekir.

Sinameki Çayı Zayıflatır mı?

Sinameki otu, doğal müshil ilacı olmasından dolayı bağırsak hareketlerini hızlandırır. Bu özel bitkinin çayını düzenli olarak tüketerek kilo verebilir, vücudunuzdaki fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.

Sinameki Zayıflatır mı? 2

Sinameki otunu kilo vermek için kullanacaksanız ilk bilmeniz gereken bu çayın nasıl hazırlanacağıdır. Aktar ya da şifalı bitki satışı yapan yerlerde poşetler halinde satılan sinameki oyunu poşetinin ağzını kapatarak cam bir kavanoz içinde nem almayan, güneş ışığından uzak bir yerde saklayabilirsiniz.

Sinameki çayı için ilk olarak 1 su bardağı kadar suyu cezvede kaynatın. Kaynayan suyu ocaktan alın ve 2 çay kaşığı kurutulmuş sinameki ya da 1 çay kaşığı taze sinamekini kaynar suyun içine atın. Bu şekilde 5 dakika kadar demlendirin. Demlenen çayın içine damak tadınza göre limon suyu ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız çay karışımını süzüp ılık olarak tüketebilirsiniz.

Sinameki çayından en etkili sonucu almak için günde 2 bardak kadar tüketebilirsiniz. Bunun yanında sağlıklı beslenmek, günlük spor yapmak, yenilen besinlerin kalorisine dikkat etmek ve bol miktarda su tüketmek de sinameki ile kilo vermek için etkili diğer faktörlerdir.

Sinameki otu ve çayının uzun süreli kullanımlarda etkisi hakkında kesin bir bilgi yoktur. Bu Uzmanlar tarafından farklı hastalıkların tedavisinde bitkisel çözüm olarak da gösterilen bu bitkinin uzun süre kullanılmaması önerilir. Sinameki bitkisi kendisi de doğal bir ilaç görevi gördüğü için reçeteli ya da reçetesiz satılan bazı ilaçlar ile farklı etkileşim içinde olabilir.

Sinameki Zayıflatır mı? 3

Uzun süreli kullanımında bağırsakların uzun süre aşırı hızlı çalışmasına neden olabilir. Ayrıca kas güçsüzlüğü, kalp fonksiyonu bozukluğu ve karaciğer hasarlarında da etkili olabilir. Bunun için tüketiminde belirli sürelerde sınırlandırma getirilmelidir.

Sinameki çayını tüketirken günde 1 ya da 2 bardağı geçmemeye dikkat edin. Doğal olarak hazırladığınız bu bitki çayının doğallığını bozmamak için tatlandırması için şeker kullanılmamalı. Doğal çayın, doğal olarak tatlandırılmasında limon suyu ya da tarçın kullanılabilir.

Kilo vermek için hazırlanan sinameki çayının içine doğal limon suyu eklenmesi, çayın daha fazla etkili olması, çayın daha çabuk yağ yakımında görev almasını sağlar. Bol limon suyu ile tatlandırdığınız sinameki çayını sabah ve akşamları tüketebilirsiniz.