Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

tarafından
60220
Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce İzleri Nasıl Geçer ?
Sivilce,
insanlar için her dönemin problemi sayılır. Güzel bir görüntü sergilemek için cildin pürüzsüz olmasını önemseriz. Fakat bu pürüzsüz cilt her insan için geçerli değildir. Yağlı bir cilde sahipseniz sivilcesiz bir cilt için biraz çaba sarf etmeniz gerekebilir. Sivilce nasıl geçer,yüzdeki sivilce izleri nasıl geçer ve vücuttaki sivilce izleri nasıl geçer veya sivilcelere ne iyi gelir diye soruyorsanız burada işinize yarayacak birkaç bilgi bulabilirsiniz.

Sivilce-İzleri-Nasıl-Geçer1

Yüzdeki sivilceler nasıl geçer?
Bunun için öncelikle cilt temizliğine önem vermelisiniz. Gözeneklerin açılması ve bakterilerden temizlenmesi için bitkisel sabunlar kullanabilirsiniz. Sivilceye iyi gelen sabunlar deyince aklınıza gelmesi gereken sabunlar; kükürt sabunu, kayısı sabunu, limon sabunu, tarçın sabunu, lavanta sabunu, menekşe sabunudur. Bu sabunları temin edebileceğiniz en güvenilir yer ise aktarlardır. Sabun haricinde kullanabileceğiniz eczanelerden veya alışveriş merkezlerinden temin edebileceğiniz cilt bakım ürünleri de mevcut.

Sivilce-İzleri-Nasıl-Geçer-sabun

Temizlik dışında, beslenme düzenine ve yenilen yiyeceklere de dikkat edilmesi önemlidir. Yedikleriniz yağ oranlarına dikkat etmenizde tavsiye var. Eğer ki yağlı bir cilde sahipseniz bu duruma daha çok özen göstermelisiniz.

Uygulanan işlemlere karşı hala bir düzelme gerçekleşmediyse ilaçlara başvurmak isteyebilirsiniz. Sivilcelere iyi gelen ilaçlara da pek çok yerde karşılaşabilirsiniz. Bu ilaçların güvenilirliğini ve içeriğini kontrol etmeden asla kullanmayın. Sivilce ilaçları için mümkünse uzman bir kişiden yardım alın.

[reklam id=1]

Sivilce izleri:
Sivilce izleri, sivilce daha tam oluşmadan sıktığımızda ya da sivilcelerle hep oynadığımızdan dolayı oluşmaktadır. Sivilceler geçtikten sonra bile yüz temizliğini aksatmadan devam ettirmeliyiz. Bu sayede yenilenme süreci hızlanacaktır.

Sivilce izleri nasıl geçer ?
Sivilce izleri nasıl geçer doğal çözüm için evinizde bulunan malzemelerle sivilce maskeleri ve sivilceye iyi gelen peelingler uygulayabilirsiniz.

Sivilce-izleri-nasıl-geçer3

Sivilce izleri nasıl geçer sorusunun yanıtı aslında çok da zor değil.İşte liste;

  • Elma sirkesi: Cildin temizlenmesinde ve lekelerin yok olması için sirke en önemli ürünlerden biridir. Elma sirkesini gece yatmadan önce pamukla yüzünüze uygulamalısınız.
  • Toz şeker: Cildinize peelingi toz şekerle yapabilirsiniz. Nemlendirdiğiniz toz şekeri temizlenmiş cildinize sürüp 10 dakika bekletin ve süre bitiminden sonra sabunla narince yıkayın.
  • Bal: Vitamin ve nem takviyesini bal ile sağlayabilirsiniz. Doğal haliyle balı yüzünüze sürün ve biraz bekletin. Ardından yıkayıp cildinizin tadını çıkarın.
  • Marul: 3 bardak suya bir tutam marul doğrayıp kaynatın. Kaynatılan su ile sabah-akşam cildinizi temizleyin.
  • Ceviz yaprağı: Kaynayan 1 bardak suyun içine taze veya kuru ceviz yaprağını atıp kaynatın. Ve suyuyla yüzünüzü silin.
  • Sabun otu: Bu otun kökünü suda kaynatın ve yüzünüzü silin.
  • Sinir otu: Ezilmiş sinir otunun suyu lekeler için kullanılır.