Sivilce Karşıtı Limon Maskesi

tarafından
9633
Sivilce Karşıtı Limon Maskesi

Sivilce karşıtı limon maskesi
Sivilceler vücut içindeki yağın bir çeşit dışa atımıdır. …ve bu atım birçok insanın cildine verdiği görüntü sebebiyle moralini bozmaktadır. Ancak bu sorunları ortadan kaldırmak için pek çok ev yapımı sivilce maskesi tarifi bulunmaktadır. Bu maskelerden en gözde olanı sivilce karşıtı limon maskesidir. Limonun yararları sayesinde sivilce kurutan bir maske elde etmeniz mümkün.

Sivilcelere limonun yararları:
Limonun yapısı gereği C vitamini bakımından zengin bir meyvedir. Ciltteki iltihaplanmalara ve aşırı yağlanmalara engel olmaktadır. Ayrıca gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Bu sayede sivilceler için limon suyu en iyi ve en doğal yardımcılarımızdan biridir.

Sivilce-karşıtı-limon-maskesi1

Sivilce karşıtı limon maskesi
Sivilce karşıtı limon maskesi yapmak için gerekli malzemeler gayet kolay bulunabilir türde. Sadece yarım limon suyu ve 1 yemek kaşığı kadar toz şeker. Hepsi bu kadar. Günlük hayatımızda sıradan gözüken malzemeler aslında bizim en büyük problemlerimizden biri olan sivilceyle baş etmemiz için en büyük yardımcılardır. Yapılışı ise bir o kadar kolay. Yarım limonun suyunu sıkıp bir kaba döküyoruz. 1 yemek kaşığı şekerimizi de ilave edip eriyinceye kadar karıştırıyoruz. Bu karışımı sivilceli bölgelere nazik hareketlerle uygulamalısınız. Maskeyi rahatsız olduğunuz bölgelere iyice yedirmelisiniz. Maske uygulandıktan sonra 15-20 dakika kadar yüzünüzde beklemeli. Bu süre bitiminde yüzünüzü ılık suyla ve yine hassas davranarak yıkamalısınız. Maske işleminin ardından cildinizde parlaklık ve bir rahatlama yaşayacaksınız. Bu maskeyi haftada 1 gün yapabilirsiniz. Ve bu işlemler sonrası yüzünüze nemlendirici sürmeyi unutmayın.

[reklam id=1]

Sivilce-karşıtı-limon-maskesi2

Ev yapımı limon maskesi
Bu maskemiz için ise malzemelerimiz 1 çay kaşığı pirinç nişastası, yarım çay kaşığı karbonat ve 1 çay kaşığı elma sirkesi. Bir kapta bu malzemeleri karıştırıyoruz. Maskeyi uygulamadan önce cildimize uygun olan sabunumuzda yüzümüzü yıkayıp temizliyoruz. Maskeyi yüzümüze uygulayıp 20 dakika bekletiyoruz. Ilık suyla yüzümüzü yıkıyoruz. Ve işin püf noktasına geldik. 1 şişe maden suyunu temiz bir kaba döküyoruz. İçine de yarım limonun suyunu sıkıyoruz. Cildimizi bu karışımla siliyoruz. Bu uygulamayı her gün yapabilirsiniz.

Limonlu aspirinli sivilce kurutan maskesi tarifi ve uygulanışı:
Bu sivilce kurutan maskei için gereken malzemeler ise 5-6 adet aspirin, limon suyu, karbonat ve kâğıt havlu. Yapımı ise gayet basit. Aspirinleri toz hale gelene kadar ezin ve bir kaba koyun. Aspirinlerin üzerine taze sıkılmış limonu macun kıvamına gelecek kadar sıkın. Ve bu karışımı 10 dakika bekletin. Karışımı kağıt havlu yardımıyla yüzünüze uygulayın. Maske uygulandıktan sonra 10-15 dakika yüzünüzde bekletin. Yüzünde acı ve yanma hissedebilirsiniz. Bu maskenin özelliğinden kaynaklanmaktadır. Suyun içine karbonat ekleyip pamuk yardımıyla yüzünüzdeki maskeyi çıkartın. Bu işlemden sonra yüzünüzü sabunlu su ile yıkayın.