Sivilce Lekelerine Çözüm

tarafından
1572
Sivilce Lekelerine Çözüm

Sivilceler genelde ergenlik dönemi ile birlikte ortaya çıkan, önlem alınmazsa yağlı ciltlerde ilerleyen cilt problemleridir. Cilt tipine göre yerleşimi ve büyümesi değişen sivilceler genelde kuru ciltlerde ortaya çıkmaz. Yağlı ve karma ciltlerin ortak sorunu olan bu sivilceler, yoğun olduklarında zaman içinde kendileri geçse de izleri kalır. Bu yazımızda sivilce lekeleri için farklı tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Sivilce lekeleri hem kadınlarda hem erkeklerde olabie cilt sorunlarındandır. Kırmızı leke ve çukur şeklinde ortaya çıkan bu lekeler genel cilt güzelliğini bozan kusurların başında gelir. Özellikle gençlik dönemlerinde çok sorn çıkaran bu lekelerden kurtulmak mümkün. Eğer sizin de bu tür bir sorununuz varsa lekenin boyutu ve yapısına göre farklı tedavi yöntemleri uygulayarak lekelerden kurtulabilirsiniz.

Sivilce lekelerinden kurtulmak için uygulanan tedavi yöntemleri, lazer, krem, maske ya da losyon uygulamalarıdır. Çok özel durumlarda ise nadiren plastik cerrahi uygulamaları ile estetik yapılabiliyor. Bu plastik cerrahi uygulamaları genelde büyük, iltihaplı sivilcelerin neden olduğu derin çukurların kapatılmasına yöneli çalışmalar olmaktadır. Kişinin rahatsızlık derecesine göre değişik şekillerde uygulanan bu yöntemin kesinlikle uzmanlar tarafından yapılması gerekir.

Sivilce lekelerine kesin çözüm olarak da nitelendirilen lazer uygulaması da tıpkı cerrahi müdahale gibi uzmanlar eşliğinde yapılmalıdır. Uygulamanın yapılacağı ortamın hijyenik olması ve merkezin gerekli sertifikaları bulundurması da diğer dikkat edilmesi gerekenler arasında sayılabilir.
Sivilce lekeleri için lazerle tedavi yöntemleri lekenin büyüklüğü ve alanın genişliğine göre değişik seans sürelerine bağlıdır. Bu seans süreleri ve seans sayılarının sonunda yüz bölgesindeki sivilcelerinin tamamından ya da büyük bir kısmından kurtulabilirsiniz.

[reklam id=1]

Sivilce Leke Tedavisi

Sivilce leke tedavisi evde ya da klinik ortamında uygulanabilir. Uygulanacak yönteme göre yeri değişen bu tedavilere başlamadan önce cildin sivilcelerden tamamen arındırılmış olması gerekir. Aksi halde leke tedavisi yapılırken bir yandan da yeni sivilceler ve bu sivilcelere bağlı yeni lekeler çıkarak yapılan tedaviyi olumsuz etkiler. Bir yandan tedavi edip bir yandan yeni lekeler oluşmasını önledikten sonra ilk iş olarak cildin temizlenmesi gerekir. Bu temizlenme aşamasında doğal ya da kozmetik ürünlerden yararlanılabilir. Her iki tür üründe de benzer sonuçlar elde edildiğinden istediğinizi kullanabilirsiniz. Cildin temizliğini sağladıktan sonra asıl leke tedavisini uygulayabilirsiniz.
Evde sivilce lekesi tedavisi yapmak için hazır kremlerden maskelerden ya da doğal maddeler ile elde edilen maske ve kremlerden yararlanabilirsiniz. Hazır ürünleri eczanelerden ve kozmetik ürün satışı yapan yerlerden temin edebilirsiniz. Bu ürünlerin satın alım ve kullanım aşamasında mutlaka üzerini okumanızı öneririz. Önceden kullanmış olsanız ya da tavsiye üzerine almış olsanız bile bu bilgilerden yararlanarak kullanmalısınız. Cildinizin yapısına uygun bir ürün seçip düzenli olarak belirtilen şekilde uyguladığınızda kısa sürede pürüzsüz ve hoş bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sivilce Lekelerine Çözüm 1

Hazır krem ve maskelerin uygulanması sırasında uygulanma şekli kadar ürünün ciltte kalma süresine de dikkat etmeniz gerekir. Kullanma talimatlarında belirtilen süre sonunda yine kağıtta yazdığı şekilde cildinizi bu ürünlerden tamamen arındırıp temizlemeniz gerekir. Sivilce lekeleri için tedavi sırasında genelde cildin soyulma uygulaması yapılır. Bunun için zaman zaman bu kremlerin yanında nemlendirici ürünlerin de kullanılması önerilir. Ciltte tahriş ve kızarıklığın önlenmesinde etkili olan nemlendiricileri doktor tavsiyesi ile ürününüze ek olarak kullanabilir ya da kremi satın alırken set halinde bu ürünleri de temin edebilirsiniz. Hazır ürünlerin kullanımı sırasında her hangi bir yan etki olduğunda mutlaka doktorunuza durum ile ilgili bilgi vermeyi unutmayın.