Sivilce Nasıl Geçer Doğal Yöntemler

tarafından
341
Sivilce Nasıl Geçer Doğal Yöntemler

Sivilce, hem kadın, hem erkeklerin en fazla karşılaştıkları cilt sorunudur. Ergenlik döneminden itibaren başlayan bu sorun, ilerleyen yaşlarda farklı sebepler ile devam edebilir. Sivilce sorununun çözümü için ilk aşama, nedenlerinin doğru belirlenmesidir.

Nedenleri hakkında doğru bilgilere ulaşılan sivilcelerin tedavisinde çok sayıda doğal yöntemden yararlanılabilir. Sivilce nasıl geçer sorusundan yola çıkarak bu yazımızda sizlerle en fazla kullanılan ve en etkili olan doğal sivilce tedavi yöntemlerini paylaştık.

Sivilce Nasıl Geçer Doğal Yöntemler 1

Sürekli sivilce sorunu yaşayan bireylerin akıllarında sivilce lekeleri nasıl geçer, doğal yöntemler nasıl uygulanır gibi sorular sıklıkla yer alır. Bu soruların cevapları olabilecek doğal yöntemlerden bazıları ve uygulanışlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

[reklam id=1]

Çilek ve Bal Maskesi

Bal ile birlikte kullanılan çilek, cilt gözeneklerini açar. Cilt üzerinde yer alan bakterileri yok eden çilek, gözeneklerin içini temizleyip küçülmelerini sağlar. Pul pul dökülen derinin toparlanmasınde, yenilenmesinde de çilek-bal maskesinin payı büyüktür.

Bu maske için; 3 adet çileği güzelce yıkayın ve püre kıvamına gelene kadar blender ile ezin. Ardından içine 2 çay kaşığı bal ekleyin ve macun kıvamı alana kadar karıştırın. Macun kıvamı alan karışımı yüzünüzü sürüp 20 dakika bekletin. En az 1 ay boyunca haftada 2 kere bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Sivilce Nasıl Geçer Doğal Yöntemler 2

Doğal Sivilce İlacı Papaya Maskesi

Kişisel güzellik sektöründe adını yeni yeni duymaya başladığımız papaya meyvesi, pürüzsüz bir cilt için önemli bir meyvedir. Cilt yüzeyindeki ölü hücreleri temizlemede aşırı yağı almada etkili olan bu doğal meyve, aynı zamanda iltihap önleme özelliğindedir.

Papaya maskesini uygulamadan önce ilk olarak yüzünüzü güzelce temizleyin. Ardından 1 adet papayayı püre haline gelene kadar ezin. Ezdiğiniz meyveyi yüzünüze uygulayın ve 15-20 dakika bu şekilde bekletin. Süre sonunda ılık su ile temizleyin. Eğer uygulama sonrasında yüzünüzde nem oranı düşer ve kurursa cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile nemlendirebilirsiniz.

Sivilce Nasıl Geçer Doğal Yöntemler 3

Elma Sirkeli Cilt Maskesi

En pahalı kozmetik ürünlerde bile karşımıza çıkan elma sirkesi, sivilcelerin yok edilmesinde doğal bir maddedir. Sivilce izlerini yok etmek için bir miktar elma sirkesini biraz su ile inceltin. Sivilcelerin üzerine temiz bir pamuk ile bu karışımı uygulayıp 15-20 dakika bekletin.

İçeriğindeki doğal asit ile elma sirkesi sivilcelerin yok edilmesini sağlayacaktır. Karışımı uyguladıktan sonra cildinizi ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Salatalık Maskesi ile Sivilce İzlerine Son

Sivilce izi nasıl geçer doğal yöntemler nelerdir, sorusuna verilebilecek en doğal cevaplardan bir tanesi de salatalıktır… Salatalığın ağartıcı özelliği, cilt lekeleri için etkili olduğu gibi sivilce izleri için de etkilidir. Sivilce izlerinden kurtulmak için salatalık maskesi uygulanabilir.

Sivilce Nasıl Geçer Doğal Yöntemler 4

Bunun için salatalığı rendeleyin ve özellikle sivilce izlerinin olduğu bölgeye sürün. 20-30 dakika sonra soğuk su ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Doğal bir yöntem olan salatalık maskesini her gün uygulayabilirsiniz.

Portakal Suyu ile Sivilce Tedavisi

C vitamini açısından zengin olan portakal suyu sivilceler sonrasında yara ve leke oluşumunu engeller. Cildin ihtiyacı olan C vitaminini sağlamak için uygulanabilen portakal maskesi, cildin renk tonunu düzenleme özelliğini de sağlar.

Portakallı cilt maskesi için gereken malzemeler; çeyrek çay bardağı portakal suyu, 1 tatlı kaşığı zerdeçal… Gereken malzemeleri bir kase içinde karıştırın ve cildinizin üzerine sürün. 20 dakika cildinizde beklettiğiniz maskeyi temizlemek için ılık su kullanabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 2 kere uygulayarak daha pürüzsüz ve daha canlı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Cildinizde yer alan sivilceler ve bu sivilcelerin neden olduğu izlerden kurtulmak için yukarıdaki doğal yöntemlerden istediklerinizi uygulayabilirsiniz. Bu doğal karışımlar ile kısa sürede daha genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.