Sivilceler için Aloa Vera Maskesi

tarafından
23056
Sivilceler için Aloa Vera Maskesi

Aleo Vera Faydaları
Afrika kökenli bir bitki olan Aloe vera zambakgiller familyasından olmasına rağmen kaktüse benzer bir görünümü vardır. İçeriğindeki vitaminler, mineraller, aminoasitler ve enzimlerle alternatif tıp sektörü için oldukça önemli bir bitkidir.

 Şu ana kadar yapılan araştırmalara göre ciltte oluşan yara ve yanık gibi deformasyonlarda oldukça etkili olduğu kanıtlanan Aloe vera anti-bakteriyel etkisiyle enfeksiyon tedavilerinde ve sindirim sistemi hastalıkları kapsamında yer alan kabızlık, hemoroit, mide ülseri, huzursuz bacak sendromuna karşı kullanılmaktadır. 

Aloe-Vera1

Mucizevi bir bitki olan bitki Aloe vera; şişmiş cildi yatıştırır, iyileşme sürecini hızlandırır ve hasarlı dokuları yenileyici bir yapıya sahiptir. Aloe vera içeren kozmetik ürünlerini kullanmaktansa aloe vera yaprakları içerisindeki jeli kullanmak daha sağlıklıdır.

Aloe vera’nın cilt üzerindeki olumlu etkilerine ek olarak ayrıca yaşlanmayı önleyici de bir etkisi bulunmaktadır. Aloe vera içerisindeki jel ciltte masaj yapılarak yedirilirse ciltteki yaşlanmayı önleyici etkisi anlaşılacaktır. Özellikle bu konuda hassas olan bayanlar için oldukça idealdir. Aloe vera jel sadece kırışıklıklar için değil, derideki çatlaklar ve cilt hastalıkları için de idealdir.

[reklam id=1]

Sivilceler doğada bulunan ve bolca antienflamatuar veya anti bakteriyel özelliklere sahip şifalı bitkilerle ile tedavi edilebilir. Sivilce geçtikten sonra yüzde inatçı izler, sivilce lekeleri ve çukurlar kalabilir. Bu hoş olamayan görüntüyü yok etmek için çeşitli lazer tedavileri ve kozmetik ürünler olsa da en sağlıklı çözüm sivilce lekelerine karşı bitkisel çözümlerdir. Doğal tedavi imkânları ile sivilce izlerinin oluşumunu engellemek için bir takım önlemler alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Aloe Vera Maskesi  -1-
Aloe vera bitkisinin yeşil dış kapağını soyun. Yaprakları soyduğunuzda altından jel gibi bir madde çıkar. Bu jeli doğrudan sivilce izlerinin üzerine uygulayabilirsiniz. Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Günde iki kez aloe vera jeli uygularsanız sadece birkaç gün içinde olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Aloe vera sadece akne lekelerini yok etmekle kalmaz aynı zamanda cilde parlaklık ve sıkılık verir.

Aloe-Vera2

Sivilceler İçin Aloe Vera Maskesi -2-

  • Aloe vera jeli (1 tatlı kaşığı)
  • Bal (1 tatlı kaşığı)
  • Deniz yosunu (1 tatlı kaşığı)

Bütün malzemeler bir kapta toplanarak iyice karıştırılır ve bu karışım temizlenmiş cilde sürülür. 20 dakika bu maske yüzde bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır. Haftada 3 kez sivilceli cilde uygulandığında sonuç alınır.

aloe-honey