Soğan Kürü

tarafından
201
Soğan Kürü

Soğan kürü birçok farklı amaç ile uygulanmaktadır. Çocuk sahibi olmak isteyen bayanların, zayıflamak isteyenlerin ve vücudunda ki ödemleri atmak isteyenlerin başvurduğu ilk tarif soğan kürü olmaktadır.

Basit ve bir o kadar da etkili olması ile bilinen soğan kürünü doğru olarak uygulamak ve kullanmak oldukça önemlidir. Soğan kürünün malzemeleri ve yapılışı ise aşağı da verilmiştir.

Soğan Kürü Tarifi Malzemeler

  • 2 adet orta boy soğan
  • Yeteri kadar su
  • 1 adet limon

[reklam id=1]

Soğan Kürü Tarifi Yapılışı

  • İlk olarak 2 adet soğanı alıyoruz ve bir bıçak yardımı ile ortadan 2 ye ve tekrar ikiye bölerek 4 parçaya bölüyoruz. Diğer soğan için de aynı işlemi yaparak tencereye atıyoruz. Burada öneli olan soğanların kabuğu ile kullanılması olmaktadır. Yani soğanların kabuğunu çıkarmadan sadece yıkayın.
  • Soğanların üzerine 2 su bardağı kadar su ilave edilir ve ocakta kaynatılır. Kaynamaya başlayan soğanlar bir 5 dakika daha kaynatıldıktan sonra ocak kapatılır ve demlenmeye bırakılır.
  • Daha sonra ise ılık olarak tüketebilirsiniz. Bazıları soğan kürünü direk olarak bu şekilde tüketemiyor. Eğer sizin için de tadı kötü ve içemiyorsanız içerisine bir limonun suyunu sıkarak tüketebilirsiniz. Hatta fazla yaparak buzdolabında saklayabilir ve soğuk olarak içebilirsiniz. Böylece tadı çok daha güzel olmaktadır.
  • Bu tarifi uygular iken dikkat etmeniz gereken kıssalar mevcut olmaktadır. İlk olarak bu tarifi 15 gün boyunca her gün uygulamalısınız. Daha sonra 3 gün ara vermeli ve tekrar 15 gün uygulamalısınız. Mutlaka ara vermeniz gerekmektedir. Böylece tarifiniz çok daha etkili olmaktadır. 1 ay bu şekilde uygulama yaptıktan sonra 1 ay tüketmeyin ve sonra tekrar uygulayın.

Afiyet olsun.