Suna Dumankaya Cilt Temizleme Sütü

tarafından
17246
Suna Dumankaya Cilt Temizleme Sütü

Suna Dumankaya cilt temizleme sütü nasıl yapılıyor?
Kaç yaşında olursanız olun cilt temizliği oldukça önemlidir. Maalesef benim cildim lekeli ve siyah noktalarla dolu. Siyah noktaların yok olması ve lekelerin azalması için sürekli yeni bir şeyler deniyorum. Benim cildime iyi gelen bakım önerilerini sizlerle de paylaşmak istiyorum:

Temizleme Sütü Nasıl Yapılır?
Suna Dumankaya’nın tarifi ile yaptığım temizleme sütü gerçekten harika ve çok işe yarıyor. Hem cildinizi temizlemek için kremlere bir bütçe ayırmıyorum, hem de evde doğal yollarla hazırladığım karışımı güvenle cildime sürebiliyorum. Bence siz de denemelisiniz. 1 salatalık ve 1 bardak süt ile bu temizleme sütünü yapabilirsiniz. Salatalığı rendeliyorum ve 1 su bardağı sütle birlikte katıyorum. Süzdükten sonra hazırladığım karışımı her gün sabah akşam cildime sürüyorum.

Suna-Dumankaya-cilt-temizleme 1

Siyah Nokta Temizleyici Kür: Yüzünüze benim gibi çok sayıda siyah noktalarınız varsa bu duruma bitkisel yollarla çözüm aramanızı öneririm. Ben genellikle bir tatlı kaşığı yoğurda 8-10 damla limon sıkıyorum ve bu karışımı yüzüme maske şeklinde sürüyorum. Yaklaşık bir saat yüzünüzde bekletmeniz yeterli olacaktır. Sonra su ile durulayın. Bu işlem siyah noktalar ve lekeler için oldukça etkili. Ben bir süre sonra cildimdeki değişimi farkettim. Umarım siz de uygular ve değişimi gözlerinizle görürsünüz.

Maden Suyu Cilde İyi Gelir mi?
Maden suyu da cilde oldukça faydalı. Buz kalıplarına doldurduğum ve dondurduğum maden suyunu sabah akşam yüzüme sürüyorum. Siz de aynı şekilde uygularsanız cildinizdeki canlılığı ve değişimi farkedeceksiniz.

Woman holding moisturizer cream and applying it on her face

[reklam id=1]

Evde maske olarak neler yapılabilir?
Evde yapacağınız maskelerle hem zevkli zaman geçirebilir, hem de bütçenize katkı sağlamış olursunuz. Mesela ben zaman zaman sadece salatalığı yuvarlak şekilde kesiyorum ve gözlerime koyup bir süre bekliyorum. Özellikle işten geldiğim zaman bu şekilde gözlerimi dinlendiriyorum. Salatalığı yüzümde gezdirdiğim zaman cildime ferahlık da geliyor.

Lekeler için yumurta maskesi
Ayrıca zaman zaman iki avuç kadar buğdayı iki bardak suda eziyorum. İçerisine 2 yumurta sarısı ve biraz badem yağı koyuyorum. Bu karışımı yüzüme sürüyorum. Kuruduğunu hissettiğim zaman yüzümü yıkıyorum. Bu maske sivilcelerin ve lekelerin yok olmasını sağlıyor.

Suna-Dumankaya-cilt-temizleme-yumurta-maskesi

Gülsuyu ile cildinize ferahlık kazandırın
Bir de gülsuyu da cilt için oldukça etkili. Akşamları yatmadan önce bir miktar gülsuyunu temizleme pamuğuna döküyorum ve yüzümü siliyorum. Anında ferahlık etkisi yapıyor.

Çilek maskesi ile lekeler yok olur mu?
Ne yazık ki hamilelik dönemimden sonra bir çok kadında olduğu gibi bende de çil şeklinde lekeler oluştu. Bu lekelerden kurtulmak için bir miktar çileği ezip yoğurt ile karıştırdım ve ara ara yüzüme sürdüm. Lekeler bu şekilde yavaş yavaş yok oluyor.