Suna Dumankaya Güzellik Sırları

tarafından
7234
Suna Dumankaya Güzellik Sırları

Suna Dumankaya Güzellik Sırları
Bitki Bilimi ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya benim gibi tüm kadınların ilgisini çekmeye devam ediyor. Dumankaya evde yapılabilecek güzellik tariflerleri ile kadınların tüm sorularına yanıt veriyor. Siz de benim gibi Dumankaya’nın güzellik tariflerini ve saç bakım ürünlerini merak ediyor musunuz? O zaman birlikte bu tariflere bir göz atmaya ne dersiniz.

?????????????????????????????

Temizleme sütü
Makyajı temizlenin en kolay ve ucuz yolu evde doğal malzemelerden hazırlanan karışımlardır. Ben genellikle temizleme sütümü evde kendim hazırlıyorum. Dışarıdan alınan ürünlerin içinde ne olduğunu bilmediğim için kendi temizleme sütüm daha organik geliyor. Size de tavsiye ederim. Temizleme sütü için 1 salatalık ve 1 su bardağı süt yeterli. Uygulaması da gayet kolay. Salatalığı rendeledikten sonra 1 su bardağı sütle birlikte kaynatıyorum. Süzdüğüm karışımı her gün sabah ve akşam cildime sürüyorum.

[reklam id=1]

Dumankaya nemlendirici tarifi:
Malzemeler:Lavanta, melisa, papatya, yarım fincan saf alkol, içme suyu, hatmi çiçeği
Uygulama: Kaynamış suyun içine bir miktar lavanta, papatya, melisa ve hatmi çiçeği atıyoruz.Yaklaşık 15-20 dakika demlendirdikten sonra süzüyoruz ve saf alkol ilave ediyoruz. Nemlendiriciniz hazır. Bu karışımı kapalı bir şişede buzdolabında muhafaza ediyoruz.

Sivilceden kurtulmak için
Malzeme: 100 gram alkol, 6 adet aspirin
Uygulama: Aspirini ezdikten sonra alkolle karıştırıyoruz ve 3 gün bekletiyoruz. Bu karışımla cildinizi her gün sildiğimizde değişimi siz de farkedeceksiniz. Bence hemen deneyin 🙂

Lekeleri yok etmek için
Malzeme: 1 çay kaşığı amonyak, 1 çay kaşığı saf su, 1 çay kaşığı peridrol, 1 çay kaşığı sabun Uygulama: Sabunu rendeledikten sonra tüm malzemeleri karıştırıyoruz. Lekelerin üzerinde bekletiyoruz ve bol su ile duruluyoruz. Bu karışımı haftada bir kez uyguladığınızda zamanla lekelerinizin yok olduğuna şahit olacaksınız.

Suna Dumankaya saç bakım ürünleri
Dumankaya’nın saç bakım ürünlerini kesinlikle tavsiye ederim. Gayet basit bir şekilde yaptığınız karışımlarla sağlıklı saçlara kavuşmanın mümkün. İşte bunlardan birinin tarifini paylaşıyorum: Bir kahve fincanı elma sirkesi, bir tatlı kaşığı kekik suyu ve bir çay kaşığı tuzu iyice karıştırıyoruz. Saçımızı yıkadıktan sonra saç diplerine sürüyoruz. Ben yaklaşık iki saat ılık havlu sarıp bekliyorum ve ardından duruluyorum. Bu işlemi haftada bir tekrarlayabilirsiniz.