Suna Dumankaya Kuru Ciltler İçin Yumurta ve Bal Maskesi Tarifi

tarafından
446
Suna Dumankaya Kuru Ciltler İçin Yumurta ve Bal Maskesi Tarifi

Kişilerin cilt yapıları ve özellikleri birbirinden farklı olabilmektedir. Karma ciltler, genellikle cilt yapıları arasında en çok avantaja sahip olan cilt yapısı olmakta olup daha az probleme sahip olmaktadır. Fakat buna rağmen oldukça fazla sayıda kuru cilde veya yağlı cilde sahip olan kişi sayısı da bir hayli fazladır.

Bu gibi cilt tiplerine göre birbirinden farklı bakım önerileri bulunmaktadır. Kişilerin bu kapsamda öncelikle cilt yapılarını bilmeleri ve daha sonrasında kendi cilt yapısına uygun olan ürünü ya da kürü uygulaması gerekmektedir.

Kuru ciltlerde genellikle pul pul dökülme, kaşıntı ve bunun gibi oldukça rahatsız edici problemler meydana gelmektedir. Bu sebeple de kişilerin muhakkak düzenli olarak ciltlerine bakım yapmaları gerekmektedir. Mevsim değişiklikleri, hormonlarda meydana gelen ani değişiklikler, stres ya da kullanılan ilaçlar sebebi ile ciltte kuruluklar meydana gelebilmektedir.

[reklam id=1]

Doğuştan kuru cilde sahip olan kişiler ya da bu gibi faktörlerden dolayı cilt kuruluğu problemi ile karşı karşıya kalan kişiler için birbirinden farklı kürler söz konusu olabilmektedir. Suna Dumankaya kuru ciltler için maske tarifi hazırlamakta ve bu maske tarifini de bu problem ile karşı karşıya kalan kişilerin hizmetine sunmaya da devam etmektedir.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maske

Her ciltte olduğu gibi kuru ciltlerde de cildin temizliği son derece büyük bir öneme sahip olduğu kadar, cildin hangi ürünler ile temizlendiği de büyük bir önem teşkil etmektedir. Kuru cilde sahip olan kişiler, sabun içerikli olan ürünlerden kaçınması gerekirken aynı zamanda çok sıcak su kullanmak da bir hayli zararlı olabilmektedir.

Suna Dumankaya Kuru Ciltler İçin Yumurta ve Bal Maskesi Tarifi 1

Güzel bir şekilde temizlenmiş olan cildin, kuruluğunun giderilmesi için cilt yapısına uygun olan nemlendiriciler ile cildin etkili bir şekilde nemlendirilmesi gerekmektedir. Kuru cilt bakımı Suna Dumankaya tarafından hazırlanmış olan maskeler içerisinde de cildin nemlenmesi için çeşitli ürünler yer almaktadır.

Kuru ciltler için her türlü temizlik ve nemlendirme işleminin yapılması, cilt bakımı için yeterli olmayabilmektedir. Bu sebeple de kişilerin kendi cilt tiplerine uygun olan maskelerini düzenli olarak yapmaları da son derece büyük bir önem teşkil etmektedir. Böylelikle ciltte yaşanan kuruluk problemi zaman içerisinde en az seviyeye indirilebilir ya da tamamen ortadan kaldırılabilmektedir. Bal maskesi Suna Dumankaya tarafından hazırlanmış olup çok sayıda kişi tarafından da büyük bir memnuniyet ile uygulanmaya devam etmektedir.

Yumurta akı maskesi Suna Dumankaya tarifi için gerekli olan malzemeler şu şekildedir:

Suna Dumankaya Kuru Ciltler İçin Yumurta ve Bal Maskesi Tarifi 3

  • 2 tatlı kaşığı kadar hakiki bal
  • 2 tatlı kaşığı hakiki badem yağı
  • 1 adet orta boy yumurta
  • Yarım tatlı kaşığı kadar da cilt tipine uygun olan bir nemlendirici krem

Bu etkili maskeye başlar iken ilk olarak yumurtanın sarısı ve beyazı birbirinden ayrılır. Yumurtanın sarısının içerisine badem yağı yavaş yavaş ilave edilmeye başlanır. Güzel bir şekilde homojen olacak şekilde karıştırılır ve daha sonrasında da içerisine yine yavaş yavaş nemlendirici krem ardından da bal eklenir.

Suna Dumankaya Kuru Ciltler İçin Yumurta ve Bal Maskesi Tarifi

Bütün malzemeler birbirine iyice karışacak şekilde çırpıldıktan sonra son olarak içerisine yumurtanın beyaz da ilave edilir. Karışım maske haline geldiğinde ise yüze sürülmek için hazırdır. Saçların toplanmasının ardından ise geniş ağızlı bir fırça ya da temiz bir pamuk yardımı ile maske cilde sürülebilir. En az yarım saat ciltte beklettikten sonra ise ılık bir su ile güzelce temizlenir. Son olarak ise cildin güzel bir şekilde nemlendirilmesi sağlanır.