Suna Dumankaya Maya Maskesi

tarafından
1189
Suna Dumankaya Maya Maskesi

Maya Maskesi özellikle ciltte leke ve kırışma gibi şikâyetleri bulunan bayanların ve bayların denemesini tavsiye edildiği bir cilt maskesi çeşitlerinden biridir. Suna Dumankaya tarafından birçok programda çok kez anlatılan maya maskesi faydaları, genellikle sivilce izleri, akne lekeleri, güneş lekeleri, gözaltı torbaları ile göz çevresi kırışıklıkları gibi cilt lekesi şikâyetlerinin yanında yüzde görülen sarı ve siyah tüyleri dökmek gibi birçok şeyler için de işe yaramaktadır.

Ekstra olarak mantar enfeksiyonu sebebiyle saçkıran görülen yerlere maya maskesi sürüldüğünde saç çıkarıcı görevi de yapmaktadır. Maya maske kullanan kişiler bu bitkisel kürü 1 ay süre boyunca gün aşırı uygulamaları gerekmektedir ki istenen verim elde edilebilsin.

Maya maskesinin cildi gençleştirmesi ve cilt yenileyici etki içermesi de ayrı bir özelliğidir. Cilt bakımı için maya maskesi aslında sık kullanım alanına sahip ve birçok cilt problemi için etkili olan bir bitkisel doğal maske tarifidir. Suna Dumankaya maya maskesi nasıl yapılır ve kullanılır merak ediyorsanız aşağıdaki tarif den rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

[reklam id=1]

  • Yarım tatlı kaşığı kadar kuru maya
  • 1 dövülmüş aspirin
  • Yarım yemek kaşığı oksijenli su.

Maya maskesi Suna Dumankaya tarifi için ise, bütün malzemeleri yeterli kıvama gelene kadar karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulanarak 20 dakika bekledikten sonra ılık bol su ile yıkayarak temizleyebilirsiniz. Bu maskeyi uyguladığınız geceleri yatmadan hemen önce taze limonu sıkıp yüzünüze sürün. Bu kürü en az 4 5 gün süreyle uygulamanızda fayda var.

Suna Dumankaya Maya Maskesi 1

Cildinizin aşırı yağlanmasından ve bu fazla yağ nedeniyle gözeneklerin tıkanmasından şikâyetçiyseniz bu maya maskesi size arzu ettiğiniz neticeleri verebilir. Tertipli olarak uygularsanız yağ dengesi sağlanır ve tıkanan gözeneklerin niçin olduğu sivilceler önemli oranda azalır. Bu maya maskesi aynı zamanda mevcut sivilcelerin kısa sürede kurumasını sağlar.

Maskeyi hazırlamak için 2 tatlı kaşığı yaş mayaya 8-10 damla taze sıkılmış olan limon suyu ekleyin ve güzel bir şekilde karıştırın. Karışımı tüm yüzünüze ince bir tabaka oluşturacak şekilde sürün. 15 dakika kadar beklettikten sonrasında bolca ılık suyla yıkayın. Son adımda gözeneklerin küçülmesi için yüzünüzü bolca soğuk suyla durulayın.

Cildiniz pullanacak kadar kuruduysa ya da sivilceler çoğaldıysa Suna Dumankaya yaş maya maskesi haftada 2 defa kullanılmalıdır. Problemler azaldığında haftada 1’e ya da 10 günde 1’e düşürebilirsiniz. Yaş maya maskesiyle ilgili önemli bir not. Bazı insanoğlun mayaya veya maya maskesinde kullanılan süt, yoğurt, yumurta şeklinde öteki malzemelere alerjisi olabilir.

Suna Dumankaya Maya Maskesi 2

Bu gibi ürünlere olan alerjinin var olup olmadığını anlamak için ise, maskeden bir miktar alın ve elinizin küçük bir bölgesine uygulayın. Yaklaşık 20 dakika kadar bu şekilde bekleyin ve daha sonrasında elinizi durulayın. Eğer herhangi bir kuruma, pullanma, tahriş ya da kızarıklık görürseniz maya maskesi sizin için uygun değil anlama gelir. Maya maskesinin faydası B karmaşık vitaminlerinden ve ihtiva etmiş olduğu minerallerden gelmektedir.

Maske ile dışarıdan uygulanan bakım kadar, hatta tüm doğal maskelerle meydana getirilen cilt bakımından daha önemli olan vitamin ve mineral bakımından varlıklı bir beslenme şeklidir. Vücudunuz için gereken besin öğelerini yeterli oranda almazsanız, günde minimum 2 litre su içmezseniz, bol miktarda bol kahve, sigara içiyorsanız ne kadar bakım yapmış olursanız yapın cildiniz bir süre sonrasında yıpranacak ve kırışıklıklar hızla artacaktır. Bu gibi sebeplerden dolayı da kişilerin beslenme düzenlerine de son derece büyük bir önem vermesi gerekmektedir.