Suna Dumankaya Sivilce Tedavisi

tarafından
20054
Suna Dumankaya Sivilce Tedavisi

Sivilcelerden nasıl kurtulabilirim? Sivilce tedavisi
Özellikle ergenlik çağında ortaya çıkan sivilceler kız erkek herkesin korkulu rüyası. Hepimizin dikkatini çekmiştir. Sivilceler neden ergenlik çağında ortaya çıkar? Neden 50 yaşındaki bir kişide sivilce görmeyiz? Bunun nedeni genç yaşta yaşanan hormonal değişikliklerdir. Ergenlik döneminde bazı hormonlar artıyor ve bu hormonlar yağ salgısını da artırıyor. Bu yağ salgısı da sivilcelerin oluşmasına neden oluyor. Ancak sivilceler sizi bu kadar korkutmasın. Sivilce tedavisi zor görünsede alınacak basit önlemlerle sivilcelerinizden kurtulmanız çok kolay. Öncelikle şunu bilmek çok önemli. Sivilceli cilde sahip kişiler  sivilce tedavisi için cilt temizliğine özel önem vermeli. Bu aşamada Suna Dumankaya tarifleri ile sivilce derdine de çare buluyor. Sivilce tedavisinde uygulanacak doğal kürlerle bu sıkıntıdan kurtulmak mümkün. Dumankaya’dan birkaç sivilce tedavisi tarifi yazacağım:

suna-dumankaya-sivilce-tedavisi

Suna Dumankaya sivilce maskesi tarifi:
Sivilceli kişilerin mutlaka bu tarifi uygulamasını tavsiye ederim. Yeğenim bu maskeyi birkaç defa yaptı ve sivilcelerinde inanılmaz azalma oldu. Tarife göre 1 yemek kaşığı gül suyu ile 1 yemek kaşığı balı iyice karıştırıyoruz ve cildimize sürüyoruz. Yaklaşık yirmi dakika bekleyerek ılık suyla cildimizi duruluyoruz. Bu maskeyi her gün uygulamanızı öneririm. Bunun dışında sarımsak maskesi de sivilcelerin geçmesinde etkili olan bir tariftir. Bu maskeyi yapmak da oldukça kolay. Bir diş sarımsağı soyun ve keserek sivilcelerinizin üzerine koyun. Bu şekilde 2 dakika bekletin. Sarımsak bakterileri yok eder ve sivilcelerin iyileşmesine yardımcı olur.

[reklam id=1]

Evde Sivilce Tedavisi için Oldukça Etkili Bir Maske:
Bu tarife göre bir çay kaşığı kabartma tozu, bir tane portakal kabuğu ile bir karşım hazırlanıyor. Portakal kabuğunu rendeliyoruz ve havanda ezip krem kıvamına getiriyoruz. Bu portakal kabuğu kreminin üzerine kabartma tozu ilave edip karıştırıyoruz. Elde edilen maskeyi sivilcelerin üzerine sürerek yirmi dakika beklememiz gerekiyor. Bu süre sonunda cildimizi ılık suyla yıkıyoruz. Evde sivilce tedavisi için bu tarif de oldukça etkilidir. Gördüğünüz gibi evde hazırlayacağınız doğal maskelerle sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Sivilce Tedavisi için Aspirin Maskesi:
Son olarak Dumankaya’dan sivilce tedavisi için bir sivilce maskesi daha paylaşmak istiyorum. 1 adet aspirini toz olana kadar iyice eziyoruz üzerine limon suyu ve biraz kil ekleyerek karıştırıyoruz. Elde edilen bu karışımı sivilcelerin üzerine sürerek en az 20 dakika  bekliyoruz ve ılık bir suyla  yıkıyoruz.

suna-dumankaya-sivilce-tedavisi13

Sivilcelerden kurtulun ve güveniniz artsın
Yüzündeki sivilcelerden şikayet edenler mutlaka Suna Dumankaya’nın sivilce tedavisi için maskelerini denemeli. Sivilceler için bitkisel cilt maskelerini uyguladığınızda çok rahat edeceksiniz ve eminim kendinize güveniniz daha da artacak. Paylaştığım tarifler genel olarak evde birkaç dakikada yapılabilecek türden. Size uygun olanını seçin ve vakit kaybetmeden uygulayın.

Diğer sivilce tedavisi yöntemlerini “Sivilce Tedavisi” yazımızda inceleyebilirisiniz.İncelemek için tıklayın..