Supradyn Vitamin

tarafından
50281
Supradyn Vitamin

Supradyn Vitamin
Vitaminler, organların ve dokuların sağlıklı olması; saçların, dişlerin ve tırnakların ışıltılı ve güçlü olması, enerjik ve kuvvetli hissetmek, hastalıkları oluşmasına sebep olan mikroplara karşı bağışıklığı güçlü tutmak, kolay kolay hastalanmamak, neşeli ve iştahlı olmak, hormonların yeterli ve düzenli çalışması, ideal kiloda kalabilmek ve kısacası sıhhatli ve kaliteli bir yaşam sürebilmek için gereklidir. Vitaminler suda çözünen C ve B gurubu vitaminleri ve yağda çözünen A, D, E, K vitaminleri olmak üzere 2 grupta toplanır.

Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için sadece protein, yağ, karbonhidrat, yemek tuzu gibi temel grupları; magnezyum, manganez, çinko, bakır, iyot, demir, krom, potasyum, silisyum, fosfor, gümüş gibi mineralleri almak yetmez; vitamin gruplarını da içeren bir beslenme programını hayata yaymak gerekir. A vitamini eksikliğinde görme sorunları, B vitamini eksikliğinde cilt ve sinir sistemi problemleri, C vitamini eksikliğinde diş eti ve cilt problemleri, D vitamini eksikliğinde kemik problemleri, vejetaryen beslenenlerde ise B12 vitamini eksikliğine bağlı kansızlık, bitkinlik ve kanser hastalığı riski göz önüne alındığında, vitaminlerin yaşamsal önemi daha da belirgin hale gelir.

Gıdalardan alınan vitaminler bazı durumlarda yetersiz kalır. İştahsızlığa bağlı eksik gıda alımı, düzensiz beslenme, yemek seçme, vitaminlerin vücut tarafından emilimini engelleyen bir rahatsızlığa sahip olma ve buna benzer vitamin eksikliği yaşatacak durumlarda gıdalardan alınması gereken vitaminler, vitamin hapları vasıtasıyla alınabilir.

Supradyn-Vitamin3

Piyasada çok çeşitli vitamin hapı mevcuttur ama en çok tanınan  ve bilinen vitamin hapı Supradyn’dir. Hayatı boyunca hiç vitamin hapı kullanmamış  birisi bile Supradyn ismini muhakkak duymuştur.

Supradyn Faydaları

Güne zinde ve enerjik başlamak ve zinde bitirmek için oldukça etkili bir vitamin olan Supradyn, zengin içeriği ile yanık tedavisi, bağışıklığın güçlendirilmesi, yaraların iyileşmesi gibi metabolik konularda büyük faydalar sağlar. Supradyn, vitamin eksikliğini giderir, ameliyat sonrası durumlar, nekahat evreleri, yoğun spor yapanlar, diyet yapanlar ve yoğun fiziksel aktivitede bulunanlar tarafından kullanılması önerilmektedir. Fakat doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır.  Bayer ilaç firması tarafından üretilen Supradyn, kilo almak isteyenlerin yemek yeme isteğini arttırır. Alkol ve sigaranın, gıdalarla alınan C vitamininin vücut tarafından emilmesini engellemesinden dolayı, özellikle sigara kullananlar kişiler tarafından kullanılması önerilmektedir.

Supradyn-Vitamin1

[reklam id=1]

En çok merak edilenlerden birisi de Supradyn kilo aldırır mı? sorusudur. Güçlü bir multivitamin olan Supradyn’in kilo aldırdığı kanıtlanmamıştır.

Supradyn All Day İçeriği, A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12, C, D, E vitaminleri; Biyotin ve vitamin karışımı; kalsiyum, magnezyum, potasyum, klorür, demir, çinko, manganez, bakır, iyot, selenyum, molibden, krom mineralleri ve Koenzim Q10’dan oluşur.

Supradyn energy, sağlıklı yaşamın devam ettirilmesi, vitamin ve mineral gereksiniminin artış gösterdiği durumlarda, stres dönemleri, yoğun çalışma gerektiren ve zihin direnci isteyen durumlar, yorgunluk halinin giderilmesi, irritabilite, uykusuzluk gibi hallerde günlük enerji ihtiyacının karşılanması için kullanılır.

Supradyn Prospektüs içeriğine baktığımızda şu bilgileri görürüz: A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12, C, D, E vitaminleri; Biyotin ve vitamin karışımı; kalsiyum, magnezyum, potasyum, klorür, demir, çinko, manganez, bakır, iyot, selenyum, molibden, krom mineralleri ve Koenzim Q10 içerenSupradyn; Multivitamin preparatı olarak geçer. Bayer firması tarafından üretilen Supradyn, oral yolla alınır. Supradyn muadili ilaçlar Megadyn, Vitadyn ve Decavit’tir. Büyük operasyonlar sonrasında  ve vitamin-mineral gereksinimi olan durumlarda kullanımı tavsiye edilir. Çocuklar ve emziren anneler tarafından kullanılmasında bir sakınca görülmeyen Supradyn,  yan etki olarak nadir de olsa A hipervitaminozu ve D hipervitaminozu (hiperkalsemi semptomları) gelişimine sebebiyet verebilir. İdrar ve gaita rengini sarıya boyayabilir ve idrarda farklı bir koku oluşmasına neden olabilir. Günlük doz erişkinlerde ve 11 yaş üstü çocuklarda 1 defa 1 efervesan tablettir. Alerjisi olanlarda ve Pernisiyöz anemi durumlarında kontrendikedir.

Supradyn-Vitamin2

Supradyn Yan Etkileri

Supradyn, düzenli olarak ve tavsiye edilen dozda kullanıldığında herhangi bir yan etkiye sebep olmaz. Yaşamsal fonksiyonlar üzerinde olumsuz etkiler göstermez. Bazen kabızlık gibi küçük ve geçici yan etkiler gösterebilir; ancak bu nadir görülen bir durumdur. Hekim tavsiyesiyle ve kontrolüyle kullanıldığı takdirde herhangi bir sağlık problemi yaşanması olası değildir. Yaygın inanışa göre kilo alımına, yahut kilo kaybına yol açmaz. Ancak tüm bunlar orijinal Supradyn için geçerlidir. Bugün piyasada ve merdiven altı işletmelerde hemen hemen her tür ürünün sahtesi ve kopyası üretilebilmektedir. Bu sebeple orijinal olup olmadığından emin olamadığınız Supradyn ürününü satın almayın. Güvenilirliği olmayan firma ve web sitelerinden alışveriş yapmayın.

Supradyn Fiyat
Supradyn All Day 30 tablet eczanelerde 27.50 TL’den satışa sunulmaktadır.