Takma Kirpik Nasıl Takılır

tarafından
2640
Takma Kirpik Nasıl Takılır

Takma kirpikler kadınların göz makyajlarının tamamlayıcısı olan önemli aksesuarlardır. Güzel görünümdeki kirpiklere ulaşmanın en iyi yoludur.  Takma kripikler özellikle ağır davet ve düğünlerde bakışlara anlam kazandırmak ve gözleri daha çekici hale getirmek için kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Özellikle rimel ve eyeliner kullanılarak daha güzel hale getirilen bakışlar kirpik kıvırıcı yardımıyla da kıvrılabilir. Takma kirpik takmak ve kullanmak kadar, takma kirpiği çıkartmak da gözlerin ve cildin zarar görmemesi açısından doğru yapılmalıdır.

Takma Kirpik
Takma kirpikleri güvenli ve sağlıklı bir şekilde kirpiklere monte etmek için belli başlı malzemelere ihtiyaç vardır. Öncelikle elinizdeki takma kirpiği, kirpiğe tutturabilmek için kirpik yapıştırıcısını edinmelisiniz. Bir adet cımbız takma kirpiğe müdahale etmenizi kolaylaştırır.

Takma Kirpik Nasıl Takılır

Öncelikle göz makyajının tamamlanması gerekmektedir. Göz farı, rimel ve eyeliner uygulamasında sonra ilk olarak kirpik yapıştırıcısı ince bir çizgi halinde takma kirpik tabanına sürülür. 30 saniye beklenir ve bu süre içerisinde takma kirpik iki ucundan oval olacak şekilde katlanır. Bu sayede takma kirpik göz kapağına daha uygun bir şekilde yerleşecektir. Ardından takma kirpik, kirpik diplerine oturtulur. Tam yapışma için biraz bastırmakta fayda vardır. Bundan sonra tek yapmak gereken yapıştırıcının kurumasını beklemektir. Beyaz bir kıvamda olan yapıştırıcı kurudukça şeffaflaşacaktır.

Takma-Kirpik-Nasıl-Takılır1

Takma Kirpik Nasıl Çıkartılır

En etkili yollardan biri, yapıştırıcı çıkarıcı kullanmaktır. Diğer türlü gözünüze zarar verebilirsiniz. Özellikle satın aldığınız ürünlerde takma kirpik çıkarıcı solüsyonun olup olmadığına dikkat edilmelidir. Yoksa mutlaka market ya da eczanelerden temin edilmelidir.

Çıkarmadan gözünüzdeki farı temizleyin. Temizleme işlemi için sabun kullanmak yerine makyaj temizleme ürünlerinden kullanın. Kirpik çıkarıcı solüsyonu bir parça pamuk üzerine dökerek kirpiğe nazikçe bastırın. 30 ila 60 saniye bekledikten sonra takma kirpik yumuşayacaktır. Bundan sonra çıkarmak oldukça kolaydır. Yavaşça takma kirpiğinizi çekin. Takma kirpiğinizi yeniden kullanacaksanız dikkatlice kabına yerleştirin. Eğer derinizde artık kaldıysa yine solüsyon kullanarak kalanları temizleyebilirsiniz. Bundan sonra geri kalan makyajınızı temizleyicilerle rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

[reklam id=1]

Takma kirpik çıkarmak için uygulanabilecek bir başka yöntem ise bebek yağı kullanmaktır. Yukarıdaki işlemler aynı şekilde uygulanırken yapıştırıcı solüsyon yerine bebe yağı kullanılır. Böylelikle kirpik dipleriniz de bebe yağı sayesinde beslenmiş olur.

Takma-Kirpik-Nasıl-Takılır2

İpek kirpik uygulaması, takma kirpiklerle ilgili bir başka önemli aksesuardır. Özellikle uygulaması zor olan bu kirpikler mutlaka işinin ehli biri tarafından uygulanmalıdır. Bu tip takma kirpikler, orijinal kirpiğin yapısına göre 80 ile 100 adet kirpiğin teker teker yerleştirilmesidir. Hiç makyajsızken yapılır. İşlem 45 dakika sürer ve uzun süreler kullanılabilir.

Takma Kirpik Fiyatları

  • Tarko Lionesse takma kirpik 11 TL
  • 1000 Hour takma kirpik 11 TL
  • DVL takma kirpik 12 TL
  • Ardell takma kirpik 25 TL
  • Revlon takma kirpik 22 TL
  • Ayrıca, Nail Job’ın 90 adet ipek kirpik uygulamasının fiyatı da 180 TL’dir. 3 haftada bir bakım ücreti 100 TL. Kirpiklerin çıkarılması ise 80 TL’dir.