Tansiyon Aleti Fiyatları

tarafından
306
Tansiyon Aleti Fiyatları

Tansiyon, kan basıncının damarlara yaptığı basınca verilen addır. Herkeste normal değerlerde olan bu basınç bazı durumlarda yükselebilir ya da düşebilir. Tansiyonun düşmesi ya da yükselmesi, kişilerde farklı belirtilere neden olabilir. Bu belirtilerin iyi değerlendirilmesi gerekir.

Tansiyon Aleti Fiyatları 3

Tansiyon düşmesi ve yükselmesi genel olarak benzer belirtiler ile ortaya çıkar. Tansiyon probleminin yükselme mi yoksa düşme mi olduğunu belirlemek için en kesin çözüm, tansiyon aleti ile ölçmektir. Piyasada bu işlem için çok sayıda farklı türde tansiyon ölçme aleti mevcuttur.

[reklam id=1]

Genel olarak tansiyon ölçme aletleri 4 türe ayrılır.

Riva – Rocci Tansiyon Aleti: Tansiyon değerlerini en doğru saptayan cihazlardır. Sütun şeklinde bir civalı manometre, lastik hortum pompası ve manşetten oluşan bu cihazın kullanımı da son derece basittir. Ölçüm yapmadan önce civalı manometreyi düz zemin üzerine koyun. Bu konumda civa 0 çizgisindedir. Civalı manometre tam göz hizasından okunacak şekilde bir yüksekliğe yerleştirilir ve bu şekilde ölçüm yapılabilir.

Vaköz Tansiyon Aleti (Vaquez): Yuvarlak metal bir manometresi olan bu tansiyon ölçme cihazı de sıkça kullanılır. Bu aletin kullanımında zaman zaman doğru ölçüp ölçmediğinin kontrolü için tansiyon ölçülmediği zaman gösterge ibresinin 0’da olmasına dikkat edilmesi gerekir. Dairesel şekilde sıralanan ölçüm değerlerine göre tansiyon belirlenebilir.

Tansiyon Aleti Fiyatları

Oscillometrioue Tansiyon Cihazı (Osilometrik): Genelde çok fazla kullanılmayan bu tansiyon aletleri, tansiyon ölçümü yanında damar fonksiyonlarını da ölçmeye yarar. Titreşimlerin kaydedilmesi esasına dayanan bir ölçümdür ve zaman zaman yanlış bilgiler de verebilir.

Dijital Göstergeli Tansiyon Cihazları: Elektronik olan bu aletlerde kol manşeti ile ya da parmaktan kan basıncı ile ölçüm yapılabilir.Göstergeleri dijital rakamlıdır.Pil veya akü ile çalıştığından her zaman güvenilir sonuçlar vermeyebilir bu aletler.

En İyi Tansiyon Aleti Hangisi?

Piyasada değişik markaların özel tansiyon aletlerine rastlamak mümkün. Bu aletlerden en çok tercih edilenlerini sizler için aşağıda paylaşıyoruz.

En İyi Tansiyon Aleti Hangisi?

  • Braun tansiyon aleti: Kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri ile tüketicilerin en çok kullanmayı sevdiği markalardan olan Braun, tansiyon aleti olarak da çok tercih ediliyor. Uzun süre doğru sonuç alarak kullanabileceğiniz bu cihazları, Braun ürünleri satan mağazalardan, internet üzerinden satış yapan online satış mağazalarından temin edebilirsiniz.
  • Her hangi bir bozukluk olduğunda bu aletlerin yedek parçalarını da aynı yerlerden temin edip cihazınızın bozuk bölgesini çıkararak tamir edebilirsiniz.
  • Omron tansiyon aleti: Kolay kullanıma sahip olan Omron tansiyon aletleri, uzun süreli kullanımlar için idealdir. Doğru ve etkili tansiyon ölçümü yapmak için evinizde kullanımlık bu aletleri satın alabilirsiniz. Genelde kalem pil denilen piller ile çalışan bu aletler, özel saklama çantalarında temizce saklanabilir.
  • Erka tansiyon aleti: Klasik ölçüm yapan tansiyon aletleri bulunan Erka markası, kaliteli ve dayanıklı ürünleri ile tercih ediliyor. Genelde 5 yıl garanti ile satışı yapılan bu aletleri, online satış yapan medikal internet sitelerinden temin edebilirsiniz. Tansiyon aletinin kullanımı konusunda gereken bilgileri, aletin kutusunun üzerinde bulabilirsiniz.
  • Microlife tansiyon aleti: Tansiyon ölçme aleti denilince ilk akla gelen markalardan olan Microlife, çok sayıda farklı tansiyon aleti türüne sahiptir. Bu aletlerin kullanımı son derece basit olup en doğru sonucu almanızda etkili olacaktır.
  • Tansiyon aleti tavsiye ve önerilerini daha detaylı olarak ürünlerin satışının yapıldığı yerlerden alabilirsiniz. Bu detayları ve ürün fiyatlarını değerlendirerek güvenli tansiyon ölçme aletinizi satın alabilirsiniz.