Taylan Kümeli Diyet Listeleri

tarafından
425
Taylan Kümeli Diyet Listeleri

Hızlı kilo verdirme tekniklerinin baş adreslerinden birisi olmayı başaran diyetisyen Taylan Kümeli, zayıflamak isteyen şahıslara hazırlamış bulunduğu özel diyet listesi ile çok kilolarından kurtularak daha güzel görünüme sahip olmalarına da destek oluyor.

Son devre de hem erkek hem de bayanlar amacıyla bundan sonra ayrı bir dert durumuna gelen çok kilolar insanları hem biyolojik hem de psikolojik bir şekilde olumsuz yönde etkiliyor.

Taylan Kümeli Diyet Listeleri 1

Sağlıklı hayatın altın kurallarını sizin amacıyla sunmuş olan Taylan Kümeli ile bundan sonra sizlerde süratli bir şekilde zayıflama yoluna da başvurmuş olacaksınız. Taylan Kümeli Diyeti Listesi içeresinde yiyeceklerin her biri uyumlu bir şekilde haftalara ayrılarak dağılmıştır.

Diyet listesini uygulayacak olan şahıslar de bundan sonra hiçbir şekilde zorlanma ile karşı karşıya kalmadan diyetlerini başarılı bir şekilde uygulayabileceklerdir. Üstelik 1 hafta ortamında 3 kilo gibi imkânsız ama gerçek olan kiloları da verebilmeniz sizin adınıza son derece basit olmaya da başlayacaktır.

[reklam id=1]

Ancak kesinlikle diyet listesinde sizden istenenleri 7 gün süresince hiçbir şekilde aksatma yoluna gitmeden derli toplu bir şekilde programınız gerekmektedir.

Eğer ki acil zayıflama gibi bir nedeniniz var ise yapmanız gerekli olanlar ise Taylan Kümeli Diyeti yapmak olacaktır. Diyette aradığınız protein kaynağını bulabileceğiniz beslenmenin yer almış bulunduğunun altını çizmek isteriz. Genellikle diyetin başka diyet türlerine göre en mühim farklarından birisi de yağ yakıcı özelliğe sahip olmasıdır.

Taylan Kümeli Diyet Listeleri 2

Ünlü diyetisyenin listesinde bulundurmuş bulunduğu gıda kaynaklarını sizlerde tüketip listeye uyarak 1 hafta da 3 kilo gibi süratli kilo verme olanağı ile karşı karşıya olabilirsiniz. Diyet listesini uygulamadan evvelce ünlü ve başarılı diyetisyen Olan Taylan Kümeli sizden istediği karışımı yaparak diyeti uygulamadan evvelce içmenizi istiyor.

Karışıma göz attığımız da ise bir dilim şeklinde limon, tarçın ve taze nane karışımını hazırlayarak tüketmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise Taylan Kümelinin süratli ve basit bir şekilde hazırlamış bulunduğu zayıflama listesini uygulayarak dilediğiniz süratli kilo verme eyleminizi de en iyi şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız. İşte diyetisyen doğrulusunda hazırlanmış olan diyet listeniz.

Sabah

 • 1 dilim yoğun kepekli ekmek
 • 1 Orta boy çakmak büyüklüğünde beyaz peynir ya da başka peynir türleri
 • 1 domates
 • 1 salatalık
 • 1 sivri biber (isteğe bağlı), maydanoz
 • Sınırsız çay, kahve (şekersiz ya da tatlandırıcılı)

Taylan Kümeli Diyet Listeleri 3

“Üç ana öğünü kesinlikle yemelisiniz. Yemeklerin yağına ilgi etmek lazım. “Zeytinyağı ile yaparsam zararsızdır” gibi hatalı bir bilgi var. Zeytinyağı ile oluşturulan bir yemek sıhhatli bir yemektir fakat yemeklere çok çok yağ konulmamalı.

Hangi yemek yapılırsa yapılsın, maksimum 2 yemek kaşığı sıvı yağ kullanılmalıdır. Zeytinyağını pişirerek değil, çiğ olarak yemek gerekir. Onun amacıyla zeytinyağını salatalara; ay çiçek yağı, soya yağı, “fındık yağı ve mısır özü yağını karıştırarak yemeklere kullanmalı. Tuzu hayatınızdan çıkarmamalısınız. Tuza bedenimizin gereksinimi bulunmaktadır ama çok çok yememeniz de gerekir.

Şekeri çok yememek, hem de hiç kullanmamak gerek. Zaten meyvenin, sebzenin, yoğurdun ve sütün içeresinde çok az oranda da olsa şeker bulunmaktadır, o da bedenimizin İhtiyacını karşılar. Bir de hastalarıma şunu söylüyorum: Akşam yemeklerinin yenilme saati mühim değildir. Önemli olan yemeği yedikten sonra iki-üç saat uyku uyumamanızdır. Yedide-sekizde yemek yiyeceğim diye kendinizi hırpalamayın.”

Taylan Kümeli Diyet Listeleri 4

Başarılı yöntemiyle en çok aranılan diyetisyenlerin başında gelen Taylan Kümeli, zayıflamak isteyen ve beslenme sorunu olan hastaların umudu. Hastalarının özel ömürlerine girip, problemleri anlayıp, onların sıhhatli, bilinçli, sıkılmadan zayıflamalarına yardımcı oluyor. Her kesimden hastası olan Kümeli ‘ye sanat ve cemiyet hayatından da çoğu insan büyük ilgi gösteriyor.

Bunlara bütün hayatımız süresince uyduğumuzda kilo alma riskimiz minimuma iner.

 1. Asla öğün atlamayın.
 2. Yemeklerinizi süratli yemeyin.
 3. Mümkün bulunduğunca çok hareket edin
 4. Bol bol su amacıyla. (3-18 bardak arası)
 5. Yemeklerinizi ufak lokmalar durumunda yiyin.

Taylan Kümeli Diyet Listeleri 5

“Bizde 4-5 tür yemek bir arada yapılır ama tek tip yemeye alışmalıyız. Masanızda bulunması gereken iki unsur var; Salata ve yoğurt. Yoğurt olası bulunduğu kadar yağı alınmış, salata da içeresinde kalorisini yükseltmeyecek, mısır, patates, havuç gibi unsurlar içermeyen, bol yeşillikli olmalı. Bunlar her öğlen ve akşam kesinlikle masanızda olmalı. Bunun yanı sıra haftanın her akşamına dağılacak şekilde bir akşam makarna, bir akşam et, bir akşam balık, bir akşam sebze yemeği şeklinde muhtelif yemekler olmalıdır.