Taytlı Mayo Modelleri

tarafından
1374
Taytlı Mayo Modelleri

Mayo, yüzme etkinliği için üretilmiş olan su kıyafetlerine verilen isimdir. özel olarak üretilen bu kıyafetlerin tercih edilme nedeni genellikle bayanların çıplaklık görüşleridir. Kendilerini çıplaklık yönünden daha rahat hisseden bayanlar bikini gibi su kıyafetlerini tercih ederken, çıplaklık yönünden huzursuz hisseden bayanların tercihi, daha kapılı olmasında dolayı mayo yönünde olmaktadır. mayolar çok farklı modellerde ve farklı renklerde karşımıza çıkar. Çeşitli kumaş özelliklerinin bulunması da mayo seçeneklerini arttırır. Özellikle kapalı bayanların tercih ettiği taylı mayo modellerinin neler olduğunu aşağıdaki şekilde incelemek mümkündür;

Taytlı mayo modelleri, kapalı olan yani tesettürlü bayanların tercih ettikleri modeller olarak karşımıza çıkar. Bunun dışında fazla kilosu olan bayanlarında ilk sıradaki tercihleri arasında yer alır. Taytlı olan modellerin boyları genellikle düz üstüne kadar uzanır. Bu modelleri detaylı olarak inceleyelim;

  • Yarı kapalı taytlı mayo modelleri; Tesettür giyim tercih eden bayanların kullandıkları modeller arasında yer alır. Bu modellerde mayonun kol kısmı yarımdır. Tayt boyları ise diz üstüne kadar gelir. Bu mayo modelleri genellikle vücudu saran kumaşlardan üretilmektedir. Kol kısmı tam askılı olan yarı kapalı modeller de bulunur. Yine kol kısmı ince askılı olan modeller de ise sırt bölgesinden çarpraz askılı tasarımlar ön plana çıkar. Çünkü askıları çarpraz olan mayoların kullanımı daha rahattır ve askıların omuzlardan düşmesi riski ortadan kalkar. Ancak estetik görüntüsü güzel ve gösterişsiz olsun istiyorsanız, ince fantezi askılı olan taytlı mayo modellerini de tercih edebilirsiniz.
  • Tam kapalı taytlı mayo modelleri; Bu tür modellere haşema adı verilir. Genellikle tesettürlü bayanların tercih ettiği bu modeller orta yaş ve üstündeki gruba hitap eder. Hem kollardan hem de tayt kısmında tamamen kapalı olan bu modeller özel kumaşlardan üretilmektedir. Bu kumaşlar hem su tutmayan hem de terletmeyen özelliklere sahiptir.
  • Yüzücü taytlı mayo modelleri; Bu modeller profesyonel sporcular için yarış sırasında kulanım amacı ile üretilmektedir. Bu tarz olan mayoların tayt boyları diz üzerinde yer alır. Bu mayolar tek parçadır ve omuzlarda kalın askılıdır. Bu mayoların likralı olması ve su itici özelliğinin bulunması, sporcunun su yüzeyinde rahat hareket etmesini sağlar.

[reklam id=1]

Taytlı Mayo Modelleri ve Fiyatları

Taytlı mayo modellerinin fiyatları, üretildiği kumaşa, markaya ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Tam kapalı olan ve haşema adı verilen taytlı mayoların fiyatları 50 tl ile 300 tl arasında değişmektedir. Yarı kapalı olan taytlı mayoların fiyatları ise 40 tl ile 250 tl arasında yer alır.

Taytlı mayo seçerken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler bulunur. Bu özellikler şu şekilde sıralamak mümkündür;

Taytlı Mayo Modelleri 1

  • Taytlı mayo alırken bedeninizi saran modeller tercih ediyorsanız, mutlaka likralı olan kumaşları tercih etmelisiniz.
  • Mayolatın tayt boyları diz üstü ve diz altı olarak değişkenlik gösterir. Eğer diz kapaklarınızda herhangi bir sorun yoksa diz altı olan modelleri tercih edebilirsiniz. Ancak menüsküs, romatizma gibi rahatsızlıklarınız bulunuyorsa, diz kapaklarınızın rahatsız olmaması için diz üstü tayt modellerini seçmenizi tavsiye ederiz.
  • Taytlı mayo modellerinin su tutmayan kumaşlardan yapılmasına önem vermelisiniz. Bu durumda biraz daha fazla ödemeniz gerekse bile, tatilde rahat etmenizi sağlayacaktır.
  • Bu tür mayoların havuzda ve denizde rahatlıkla kullanılabilecek türden olmasına özen göstermelisiniz. Özellikle göğüs koruyucusu olan modelleri tercih etmeniz, mayonuz ıslandıktan sonra göğüs uçlarınızın belirgin olmamasını sağlayacaktır.

Bu tür mayoları giyerken rahatsız olmamak için çabuk kuruyabilen kumaşlardan üretilmiş olmasın dikkat etmeniz gerekir.