Ten Rengine Göre Saç Renkleri

tarafından
17824
Ten Rengine Göre Saç Renkleri

Ten rengine göre saç renkleri
Ten rengi esmer, kumral, sarışın vs. gibi sınıflandırılıyor olsa da söz konusu saç renkleri ise, ten renginizi iki ayrı kategoriden oluşturabiliriz.

Bunlar, sıcak ve soğuk ten renkleri.

Teniniz hangi renk?
Teninizin hangi renk olduğunu anlamanın çok basit bir yöntemi var. Gümüş ve altın. Yüzünüze birer parça gümüş ve altın objeler tutun. Bu küpe gibi bir aksesuarınız da olabilir. Yüzünüze eğer ki gümüş renk küpe daha çok yakışıyorsa teniniz soğuk renktedir. Altın daha çok yakışıyorsa teniniz sıcak renktedir.

Ten rengi iki gruba ayrılır:

  • Sıcak ten rengi: Altının daha çok yakıştığı ten rengi.
  • Soğuk ten rengi: Gümüşün daha çok yakıştığı ten rengi.

Artık ten renginizi tanıyorsunuz. Bu bilgiler ışığında teninize uygun saç rengini seçmek daha kolay.

[reklam id=1]

Ten rengine göre saç renkleri
Sıcak tonlardaki yüzünüze daha çok kızıl, kumral, koyu ve açık kahve saç renkleri yakışır. Tabi yüz şekliniz ve ten renginizin tonuna göre sarı rengi de taşıyabileceğinizi söyleyebilirim. Tabii bunu denemeden asla bilemezsiniz. Sonucu görmek için saçlarınızı bir heves uğruna heba etmek yerine, boyamak istediğiniz renkte bir peruk takmanızı öneririm. Öte yandan, bakır tonları da yüzünüzü daha aydınlık gösterecek saç renklerinden biri.

Yukarıda anlattığım ip ucundan yola çıkarak teninizin soğuk tonlarda olduğuna karar verdiyseniz; favori saç renklerimden olan mavi siyahı şiddetle tavsiye ederim. Onun dışında kızıl, siyah, çikolata renkleri ve bu senenin en popüler saç renklerinden olan ombre saç renklerini denemelisiniz. Platin sarı da tam size göre…