Tereyağlı Pasta Kreması Kaç Kalori

tarafından
618
Tereyağlı Pasta Kreması Kaç Kalori

Tereyağlı pasta kreması kaç kalori,  çoğunlukla tereyağı, pudra şekeri limon suyu ve vanilyayla yapılan tereyağlı pasta kreması, pastalarda ara kreması olmaktan ziyade süslemeler için son derece ideal ve uygun bir krema türüdür. Tereyağlı pasta kremasını kek, cupcake, yaş pasta, kurabiye gibi tatlıların süslemesinde kullanabilirsiniz.

Tereyağlı Pasta Kreması Kaç Kalori  1

Bu kremayı hazırladıktan sonra buzdolabında da yaklaşık 1 hafta süreyle muhafaza edebilirsiniz. Hatta gıda boyası kullanarak değişik renklerde tereyağı kreması elde edebilirsiniz. Tereyağı kreması 4-5 saat oda sıcaklığında kalsa da deforme olmaz.

Tereyağı oda sıcaklığında bir miktar yumuşasa da süsleme şekillerinin formunda bozulma olmaz. Hazırladığınız kremayı kreme torbası yahut pompalarına doldurarak harika süslemeler yapabilirsiniz.

[reklam id=1]

Tereyağlı pasta kreması dekoratif bir görüntü sunar sunmasına ama kalorisi de epey fiyakalıdır. Pasta kreması kalori açısından son derece zengindir ve bu yüzden diyabet hastaları, kalp hastaları ve kilo kontrolü sağlamak isteyenler tarafından mesafeli yaklaşılması gereken bir gıdadır.

Zira krema kalori açısından zengin olmakla kalmaz, aynı zamanda sık sık tüketildiğinde kalp ve damar sistemine zarar da verir. Pasta kremasının kalorisi tereyağı kalorisinin yüksek oluşuna bağlıdır.  Pasta kreması kaç kalori sorusunun yanıtına gelirsek; 100 gram pasta kreması yaklaşık 206 kaloridir.

[ebKacKaloriYedim id=”3252″]