Testosteron Arttırıcı

tarafından
373
Testosteron Arttırıcı

Testosteron arttırıcı ilaçlar, besinler, gıdalar ve öneriler daha çok erkeklerin ilgi odağı olan konulardır. Testosteron hormonu hem erkeklerde hem de kadınlarda üretilen ve erkeklik hormonu olarak bilinen hormondur. Erkeklerde 10 kat daha fazla üretilen bu hormon erkeklere erkeklik özelliklerini kazandırmaktadır.

Testosteron Arttırıcı

Bu nedenle erkekler için çok daha fazla önem taşıyan bu hormonun değerinin düşmesi sonucunda bazı sorunlar yaşanabilmektedir. Erkekler için hem görünüş hem de ruhsal olarak son derece önemli olan bu sorunları yaşamamak için testosteron arttırma yolları denenmektedir.

Testosteron hormonu erkeklerin ses kalınlaşması, cinsel istek, vücut kıllarının çıkması, kas gelişimi, kemik gelişimi gibi bir çok konuda rol almaktadır. Özellikle cinsellik konusundaki etkisi nedeni ile bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde hormon artırılma yöntemleri uygulanmaktadır. Aslında en önemli özelliği cinsellik üzerindeki etkisi olarak görülse de testosteron hormonu çok daha fazla bir alam taşımaktadır.

[reklam id=1]

Kemik yapısından, metabolizmaya, cinsiyet organlarından diğer vücut fonksiyonlarına kadar bir çok konuda gerekli olan testosteron hormonu ilaç kullanmadan da arttırılabilmektedir.

Testosteron hormonu eksikliği cinsel isteksizlik, iktidarsızlık, ereksiyon sorunu, kas ve kemik kaybı, yorgunluk, uykusuzluk, depresyon, kilo alımı ve fiziksel performans kaybı gibi bir çok soruna yol açabilmektedir. Bu sorunların önüne geçebilmek için testosteron hormonu eksikliğine sebep olabilecek olan sorunların ortadan kaldırılması ve hormon üretimini destekleyici önlemlerin alınması gerekmektedir.

Testosteron Arttırıcı 1Testosteron Arttırıcı

Öncelikle belirtmek gerekir ki testosteron hormonu eksikliğinin ilaçla tedavisi mutlaka doktor gözetiminde yapılmalıdır. Testosteron arttırıcı ilaçlar prostat kanser, kalp ve damar hastalıkları gibi yan etkilere sahiptir. Bu nedenle hormon eksikliğini gidermek için doktor önerisi olmadan bu ilaçların kullanılması sakıncalıdır.

Eğer testosteron hormon eksikliğinden şüpheleniyorsanız doktorunuzdan toplam testosteron testi yapmasını isteyebilir ve çıkan sonuca göre doktorunuzun önereceği tedavi yöntemini uygulayabilirsiniz. Bunun yanı sıra testosteron arttırıcı bitkiler ve testosteron arttırıcı gıdalar tüketerek ve aşağıdaki önerilere dikkat ederek evde doğal yollarla testosteron hormonu seviyenizi yükseltebilirsiniz.

Testosteron seviyesini yükseltmek ve testosteron üretimini arttırmak için öncelikle fazla kilolardan kurtulmayı denemelisiniz. Fazla kilolar ve yağlar testosteron hormonunun üretilmesini azaltıcı etkiye sahiptir. Diğer bir husus ise fazla şeker ve glikoz kandaki testosteron hormonu seviyesini düşürmektedir. Bu nedenle fazla şeker tüketiminden kaçınılmalıdır. Testosteron arttırıcı besinler tüketin, yeşillik yiyin, spor yapın, ağırlık çalışın, D vitamini ve çinko alımına özen gösterin, düzenli ve yeterli uyuyun, alkolden uzak durun, sağlıklı yağlar ile beslenin.

Testosteron Arttırıcı 3

Testosteron arttıran bitkiler ile beslenmek testosteron hormonunuzun artmasına olumlu katkı yapacaktır. Bu bitkiler:

  1. Kereviz sapı : Araştırmalar kereviz sapının koklanmasının dahi testosteron hormonunun artmasına katkı sağladığını göstermektedir.
  2. Kuşkonmaz : Cinsel gücü arttırma özelliği olan bu bitki testosteron seviyesini de arttırmaktadır.
  3. Havuç : Testosteron seviyesini arttırmak için her gün bir bardak havuç suyu içilmesi faydalı olacaktır.
  4. Brokoli : Testosteron hormonunu baskılayan aromataz sentezini durdurarak daha fazla testosteron hormonuna sebep olur.
  5. Nar : Testosteron seviyesini arttıran meyvelerden biride nardır.
  6. Muz : Bir çok vitamini bünyesinde barındıran muz testosteron hormonunu arttıran meyvelerdendir.
  7. Chia Tohumu : Ülkemizde adından yeni yeni bahsettirmeye başlayan chia tohumu içerisindeki omega-3 sayesinde testosteron hormonu üretimini arttırmaktadır.