Testosteron Arttırma

tarafından
245
Testosteron Arttırma

Testosteron arttırma, özellikle erkeklerin günlük aktivitelerini yaparken bile gerekli olabilecek olan hormonun eksikliğini gidermek amacı ile doğal yolla ile de yapılabilen, doktor tarafından gerekli görülmesi halinde de ilaçlardan destek alınabilen bir durumdur. Testosteron erkeklerin testislerinde salgılanan bir hormondur ve erkeğe erkeklik özelliklerini vermektedir.

Testosteron Arttırma

Çeşitli nedenlerle testosteron değerinin düşmesi bir çok soruna sebep olabilmektedir. BU sorunların önüne geçebilmek için doğal yollarla testosteron arttırma yöntemlerini bilmek ve ilaç tedavisine gerek kalmadan çözüm elde etmek faydalı olacaktır.

Testosteron hormonu kas ve kemik gelişimi, kıl büyümesi, cinsel yaşam ve kendini iyi hissetme, ses kalınlaşması, sperm üretimi gibi bir çok erkeklik özelliğinin var olmasında rol oynar. Testosteron eksikliğinde ise fiziksel performansın düşmesi, şeker hastalığı, kas kaybı, cinsel isteksizlik, kemik erimesi, iktidarsızlık, yorgunluk, uykusuzluk, kilo alma ve kalp hastalığı gibi rahatsız edici durumlar ortaya çıkmaktadır.

[reklam id=1]

Testosteron hormonu eksikliği yukarıda sayıla belirtiler ile kendini göstermektedir. Bu belirtilerin olması durumunda doktorunuz tarafından yapılacak test sonucunda hormon değerleri ölçülür. Eğer hormon değerleriniz normalin altında çıkarsa yani testosteron hormonu eksikliği görülürse tedavi süreci başlar.

Bu süreçte tedavinin doğal yollarla mı yoksa ilaç tedavisi ile mi yapılacağına karar verilir. İlaç tedavisi ile düzeltilebilecek bu durum için hiçbir ilaç almadan evde uygulanabilecek doğal testosteron arttırma yöntemleri ile de düzeltilebilmektedir.

Testosteron Arttırma 1

 

Testostero hormonu arttırma  için aşağıdaki yöntemler uygulanarak fayda sağlanabilir.

  • Kilo vermek : Testosteron hormonu vücuttaki yağ oranı ile bağlantılıdır. Vücutta yağ oranı ne kadar az olursa testosteron hormonunun salgılanması da o kadar fazla olacaktır. Yağda bulunan ve kadınlarda yüksek miktarda görülen östrojen hormonu kadınsı memelerin oluşmasına sebep olmaktadır. Fazla kilolardan ve yağlardan kurtularak vücuttaki östrojen hormonu miktarı düşürülür ve böylece testosteron hormonu miktarında artış görülür.
  • Düzenli uyku : Fazla kilolar gibi uykusuzluk ve düzensiz uyku her anlamda sağlık için tehlikelidir. Fazla uyku kilo alımına ve dolayısı ile yağ oluşmasına sebep olacağı için testosteron hormonunun azalmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda az uyumak da yine hormon eksikliğine sebep olmaktadır. Günlük uyku saatini 5 saatin altına düşüren kişilerde testosteron hormonu seviyesinde ortalama olarak % 10 oranında düşüş görülebilmektedir.
  • Sağlıklı yağ tüketim : Yağ tüketimi testosteron hormonu için önemlidir. Yağ denince insanlar üzerinde olumsuz düşünceler bulunmaktadır ancak, sağlıklı yağlar tüketildiği taktir de testosteron hormonu seviyesi yükselecektir.
  • Ağırlık çalışmak ve vücut geliştirmek : Düzenli olarak spor yapmak vücut sağlığı için son derece önemlidir. Düzenli yapılan sporun vücuda faydalarından biri de testosteron hormonunun yükselmesine yardımcı olmaktır.
  • Stres : Yine vücuda bir çok zararı bulunan bir konudur stres. Stres vücuttaki kontrol hormonunu arttırdığı için testosteron hormonunda düşüşe sebep olmaktadır.

Testosteron Arttırma 3

  • Alkol : Alkol östrojen hormonunu arttırıcı etkiye sahiptir. Özellikle bira bu konuda son derece etkilidir. Östrojen hormonunun artması testosteron hormonunda eksilmelere neden olacağı için alkolden uzak durmak gerekmektedir.
  • D Vitamini, Çinko : D vitamini ve çinko eksikliğinde testosteron hormonu seviyesi düşmektedir. Bu nedenle bu iki konu üzerinde özenle durulmalıdır.

Bunların yanında, şekerin azaltılması, yeşillik tüketimine önem verilmesi gibi öneleler testosteron hormonu arttırma yolları arasındadır. Testosteron hormonu eksikliği belirtilerinin görülmesi halinde en doğru yöntem öncelikle doktora giderek test yaptırmaktır. Yapılan testin sonucuna göre doktorunuz size gerekli önerileri yaparak tedavi sürecini başlatacaktır.