Tüp Mide Ameliyatı Fiyatı

tarafından
240
Tüp Mide Ameliyatı Fiyatı

Tüp mide ameliyatı fiyatı, tüp mide ameliyatı yaptırmak isteyen kişilerin oldukça merak ettiği bir husustur. Tüp mide ameliyatı olmaya karar verme aşamasında olan kişilerin, en az ameliyatın neticeleri ve olası riskleri kadar merak ettikleri bir konu olan tüp mide ameliyatı fiyatları genel olarak bakıldığında düşük maliyetli ameliyatlar değildir.

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatı

Tüp mide ameliyatlarının fiyatları genel olarak hekim ücreti, ekip ücreti, hastane ücreti, malzeme ücreti, yoğun bakım ücreti, refakatçi ücreti, ameliyat sonrası hasta takibi ve diğer ekstra ücretlere göre belirlenir. Bu faktörler ameliyat ücretlerini belirleyen faktörlerdir.

Bu faktörleri açacak olursak,  hekim ücretlerini belirleyen faktörler hekimin ne tür bir hastanede çalıştığı (Tıp, Devlet, SGK, özel vs) ile yakından alakalıdır. Yani ameliyatı yapacak olan hekimin nerede çalıştığı ameliyat ücretini belirleyen faktörlerden en önemlisidir.

Ameliyatı yapan hekimin tecrübesi ve özellikle obezite cerrahisindeki tecrübesi de ameliyat ücretini belirleyen faktörlerdendir.

[reklam id=1]

Ameliyatı yapan hekimin unvanı da fiyatta önemli bir kriterdir. Ameliyatı yapacak olan hekimin uzman, doçent yahut profesör olması da ameliyat ücretlerini dolaylı da olsa etkileyen faktörlerdendir.

Tüp mide ameliyatını yapacak olan hekimin başarılı yahut başarısız ameliyat deneyimleri de dolaylı yoldan da olsa ameliyat ücretlerini etkiler. Hekimin geçmişte ölümlü vakalarının olmaması, oluşacak komplikasyonlara müdahale edebilmesi ve hastayı sağlığına kavuşturabilmesi de hekimin tercih edilirliğini arttıran faktörlerdendir.

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatı 2

  • Ameliyata giren ekip üyelerinin ayrı ücretlere tabi olduklarını da belirtmek gerekir. Ayrıca bu ekipteki kişilerin unvanları ve uzmanlıkları da ameliyat ücretine etki eder.
  • Ameliyatta kullanılan malzemelerin markası, kalitesi, ithal yahut terli oluşları, ithal malzeme ise o anki döviz kurları da ameliyat ücretini etkileyen faktörler arasına alınabilir.
  • Ameliyatı yapılacağı hastanenin devlet hastanesi mi özel hastane mi olduğu, eğer özel hastaneyse SGK ile anlaşmasının olup olmadığı, hastanenin özellikleri, fiyat uygulaması gibi etkenler de ameliyat ücretine etki eder.
  • Bazı hastalarda ameliyat sonrası yoğun bakım ihtiyacı doğabilmektedir. Yoğun bakım ücretleri de her hastaneye göre değişiklik gösterir. Hastaların yoğun bakımda kaldıkları gün sayısı, yoğun bakımda ihtiyaç duyulan tedavi ve ilaçlar da fiyatı etkiler.
  • Hastanelerin kendilerinin belirledikleri refakatçi kalış ve yemek ücretleri değişiklik gösterir.

Bunların dışında ekstra olarak çıkan masraflar da olabilir. Ani beliren komplikasyonlar, ekstra gereken ilaç, tedavi, kan gibi gereksinimler de fiyata yansıyacaktır. Ayrıca oluşabilecek komplikasyonlar neticesinde hastanın hastanede yatış süresi de uzayabilir ve bu da artı maliyet getirir.

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatı 3

Tüp mide ameliyatı fiyatı 2015  ile tüp mide ameliyatı fiyatı 2016 ve tüp mide ameliyatı fiyatı 2017 fiyatları aşağı yukarı benzerdir. Ama az evvel belirttiğimiz etkenler ameliyat fiyatlarını belirleyen ana faktörlerdir.

İstanbul’un merkez semtlerinde ve bilinirliği yüksek özel bir klinikte yapılan tüp mide ameliyatıyla, bir taşra kentinin devlet hastanesinde yapılan tüp mide ameliyatı arasında büyük ücret farkları olması doğaldır. Bu konudaki makas oldukça geniştir. Çok kabaca, ana hatlarıyla bir ücret sınırı vermek gerekirse 7 bin TL ile 50 bin TL arasında bir fiyat ücretlendirmesi söz konusudur diyebiliriz.