Tüy Dökücü Bitkiler

tarafından
21139
Tüy Dökücü Bitkiler

Tüy Dökücü Bitkiler
İstenmeyen tüyler özellikle kadınların sürekli olarak mücadele ettikleri ve çözüm aradıkları bir konu. Medikal yöntemler, cerrahi müdahaleler, epilasyon, bitkisel yollar, çeşitli karışımlar, spreyler ve buna benzer alternatiflerle tüylerle mücadele konusunda önemli yollar katedilmiş ve başarılı neticeler alınmıştır ve alınmaya devam etmektedir.

Gelişmiş teknolojileri kullanarak istenmeyen tüylerden arınmak elbette daha kalıcı sonuçlar sağlamaktadır ama bu teknolojiler de sağlığı olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Maliyeti de hayli yüksek olan ağda, epilasyon gibi yöntemlerden ziyade, daha sağlıklı ve daha ucuz olan bitkisel yöntemlerin  tercihi daha da yaygınlaşmaktadır. Tüy azaltıcı ve tüy dökücü bitkilerle istenen pürüzsüzlükte ciltlere kavuşmak mümkündür.

Tüy dökücü özelliği olan bitkilerle hazırlanan karışımlarla hem daha ekonomik hem de ağrısız ve acısız neticeler sağlamak mümkün.

Bitkisel tüy dökücüler denince yumurta akı, limon, portakal, tuz, soğan gibi doğal malzemeler akla gelir. Bu gıdalarla hazırlanacak kürler sayesinde istediğiniz sonucu almanız mümkün.Tüy-dökücü-kremler

 Bitkisel Tüy Dökücüler

  • Tüy Dökücü Bitkiler Kür -1- 1 adet limonun suyunu bir kaseye sıkın ve 2 çay kaşığı tuz ilave edip karıştırın. Ağda yaptıktan sonra bir parça pamuk yardımıyla hazırladığınız karışımı tüylerin çıktığı bölgelere sürün. Bu işlemi düzenli olarak uygularsanız ortalama üçünü seferden sonra sonuç almaya başlarsınız.  Limon ve tuzun tüy azaltıcı ve hatta kıl köklerini zayıflatıcı özelliği vardır. Eğer cildinizde yanma hissederseniz vakit geçirmeden yıkayın. Herhangi bir olumsuz durum olmazsa bu karışımı bacak bölgenizde 2 saat, yüzde ise 15 dakika bekletilmelidir.
  • Tüy Dökücü Bitkiler Kür -2-: Soğanı rendeleyin ve suyunu çıkarın ve ağdadan sonra bölgeye iyice yedirin. Soğan, kıl köklerinin zayıflaması yönünde oldukça güçlü etkiye sahiptir. Her ağda işleminden sonra uygulayabileceğiniz bir yöntemdir. Soğan suyunu sürdükten sonra 1 saat bekletmeniz yerinde olacaktır. Tüylerden kesin olarak kurtulmak için oldukça basit bir yöntemdir.

[reklam id=1]

  • Tüy Dökücü Bitkiler Kür -3- : Portakalı soyun ve kabuklarını rondodan geçirin. Kremsi bir kıvam alınca, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ekleyin. Ağda işleminden sonra, ağda yapılan bölgeye  uygulayın ve 1 saat sonunda yıkayın. Narenciye bitkileri asit içerikleri ile kıl kökleri üzerinde yakıcı etki  bırakırlar.

Tüy Dökücü Kremler
Piyasada satılan tüy dökücü kremler, kıl köklerine etki ederek dökülmelerini ve zaman içinde de kıl köklerinin zayıflamasını sağlarlar. Kozmetik marketlerde çeşitli gramaj ve markalarda satışa sunulan tüy dökücü kremler, kısa tüylerde dahi etkili olur ve yaklaşık 4 gün boyunca pürüzsüzlük sağlarlar. Cildi aynı zamanda nemlendirip yumuşatma özelliği de olan tüy dökücü kremler, özellikle dar ve kısıtlı zamanlar için ideal çözümlerdir.

Tüy-dökücü-kremler1

Veet, Epila, Sesu, Lapiden, Bioder, Depitak, Agiss gibi markaların tüy dökücü kremleri, hem etkili, hem de güvenilir formülleriyle istenmeyen tüylerden arınmanıza yardımcı olacak ürünlerdir.

Tüy Dökücü Sprey
Tüy dökücü spreyler hem erkek hem de kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen ve kullanımı son derece kolay olan ürünlerdir. Tüy dökücü spreylerin işlevi, nüfuz ettikleri kıl köklerini tahrip ederek dökülmelerini sağlamaktır. Kullanımı da son derece kolay ve pratik olan tüy dökücü spreyler hem zamandan tasarruf sağlar, hem de ağrısız ve acısız kullanımlarıyla çok fazla talep görürler. Tüy dökücü krem markaları tarafından üretilmiş tüy dökücü spreylere de kolaylıkla ulaşılabilir.