Üst Bacak İnceltme Hareketleri

tarafından
1032
Üst Bacak İnceltme Hareketleri

Üst bacak inceltme hareketleri ile kısa sürede kalın bacaklarınızdan kurtulabilirsiniz. Düzenli ve doğru beslenmeniz durumunda birkaç basit inceltme hareketini sürekli uygulamanız sonuç almanız adına yeterli olacaktır. Bu bağlamda yazımızın devamında üst bacak inceltme hareketleri resimli olarak yer almaktadır.

Üst Bacak İnceltme Hareketleri

Üst bacak dediğimiz bölge, dizden yukarıda kalan bölgedir. Özellikle hanımefendilerin önemli sorunları arasında yer alan üst bacak ve kalça inceltme konusunda önemli ipuçlarını sizlerle paylaşıyor olacağız.

Kadınların en büyük sorunları arasında üst bacak bölgelerinin kalın olması ve kalça bölgelerinin yağlanmasıdır. Bu bölgeleri sıkılaştırmak ve inceltmek çok önemli hale gelmiştir. Özellikle değişen tekstil modası bu durumu zorunlu hale getirmiştir.

[reklam id=1]

Eskiye göre daha dar giysilerin moda haline gelmesi ince bacaklı olmayı zorunlu hale getirmiştir. Bu konuya önem veren ve kalın bacaklarından rahatsız olan kadınlar verecek olduğumuz birkaç basit egzersiz hareketi ile daha ince bacaklara kavuşabilecektir. Bu bağlamda da yazımızın devamında üst bacak inceltme hareketleri video anlatımlı mevcuttur.

Az öncede ifade ettiğimiz gibi, tekstil modası çok değişmiştir. Bacak ve basenlerin kalın olması durumunda etek ya da dar pantalon giymek neredeyse imkansız hale gelmiştir. Peki, bunun için neler yapmanız gerekiyor? Öncelikli şunu ifade etmeliyiz.

Üst Bacak İnceltme Hareketleri 1

Bacaklarınızı inceltmek için spor salonlarına binlerce lira bayılmak zorunda değilsiniz. Beslenmenizi düzene sokarak, her gün tempolu yürüyüş yaparak ve birkaç basit bacak inceltme egzersizi yaparak bunu başarabilirsiniz.

Üst bacak inceltme hareketleri konusunda Ebru Şallı oldukça popüler bir isimdir. Pek çok kadının Ebru Şallı’nın hareketleri ile kısa sürede ince bir bacağa kavuştuğunu biliyoruz. Bizde üst bacak inceltme hareketleri ebru şallı egzersizlerinden örnekler vermeye çalışacağız. Ebru Şallı, daha çok plates topu ile egzersiz örnekleri önermektedir. Plates, gerçek anlamda etkili sonuçlar verebilen bir yöntemdir. Bu hareketlerden bazıları şu şekildedir.

  • İlk hareketimizde ayakta dik bir şekilde durmalısınız. Omuz hizasından fazla olacak şekilde ayaklarınızı açın. Kalçanızı hafif geriye doğru çıkarmalısınız. Ellerinizi belden bağladıktan sonra eğilmeli ve kalkmalısınız. Bu hareket sırasında nefes kontrolü yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Hareket başlangıcında nefesi almak ve bitirme aşamasında da bırakmak gerekir.

Üst Bacak İnceltme Hareketleri 2

  • İkinci hareketimizde de, ön bacakların güçlü hale gelmesi amaçlanmaktadır. Ayakta dik durmalı ve ayağınızın birini öne doğru uzatmalısınız. Öne doğru uzatılan ayağınızı hafif olarak bükmeli ve daha sonra da arkada kalan ayağınızı kalça hizasına kadar kaldırmalısınız.
  • Bir sonraki hareketimizde ise, dik bir pozisyonda bir bacağınızı tekme atar gibi öne doğru uzatmalısınız. Her iki ayak için de bu hareketi tekrarlamalısınız.
  • Dördüncü hareketimiz de etkili ve son derece kolaydır. Genel olarak alt ve üst bacak inceltme hareketleri kategorisinde yer almaktadır. Bu harekette vücudunuzu hafif öne eğmelisiniz. Diğer bacağınızı kalça hizasında arkaya doğru kaldırmaya zorlayın. Her iki bacak içinde tekrarlamanız gerekmektedir.
  • Altıncı hareketimiz ilk 5 harekete göre biraz daha zordur. Bu hareketimizde yüz üstü yatmalısınız. Kollarınızı dirsek kısmından bükmelisiniz. Daha sonra bükmüş olduğunuz dirseklerin üzerinde yüz üstü olacak şekilde durmalısınız. Vücudun düz olması çok önemlidir. Bu pozisyonda bacaklarınızı yukarı doğru kaldırmaya çalışmalısınız. Bu hareketin her sabah tekrarlanması durumunda kısa sürede sonuç alabiliyor olacaksınız.

Üst Bacak İnceltme Hareketleri 3

Bu ve buna benzer daha pek çok inceltme hareketi vardır. Bu hareketleri uygulamanız durumunda kalın bacaklarınızdan kurtulabilirsiniz.  Yazımızın ilk başında da ifade ettiğimiz gibi, bu hareketleri düzenli ve doğru beslenme ile desteklemeniz gerekmektedir. Etkili ve kesin sonuç almak için çok önemlidir.