Uzun Küt Saç Modelleri Kime Yakışır?

tarafından
657
Uzun Küt Saç Modelleri Kime Yakışır?

Küt saç modelleri, geçmiş dönemlerde de çok popüler olan saç modelleridir. Hem kısa, hem uzun modelleri çok kullanılan bu saçlar, günümüzde de pek çok bayan tarafından beğenilerek kullanılıyor. Yerli, yabancı çok sayıda ünlü bayanda da karşımıza çıkan küt saç modellerinden, uzun küt saç modelleri konusunu sizler için araştırdık. En çok tercih edilen uzun küt saç modelleri ve en çok yakışan yüz tipleri hakkında detayları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Uzun Küt Saç Modelleri Kime Yakışır?

Uzun küt saç modelleri, yüz hatlarına göre şekil verilerek hemen hemen herkes tarafından kullanılabilir. Yüz hatlarını ortaya çıkarmak isteyen, güzelliklerini saç modelleri ile taçlandırmak isteyen bayanların uzun küt saç kesim modeli seçimi, katlı kesimlerden yana olmalıdır.

Oval ya da yuvarlak yüz şekline sahip olan bayanlar katlı modelleri rahatlıkla kullanabilir. Kare ya da köşeli gelen yüz şekilleri için en ideal uzun küt saç modelleri düz modellerdir. Her hangi bir kat yapılmadan kullanılan bu modelleri isterseniz küçük bir kahkül ile de şekillendirebilirsiniz.

[reklam id=1]

Uzun yüz şekilleri için en ideal uzun küt saç modellerinde mutlaka kahkül ya da kırpma kullanılması gerekir. Hem düz hem katlı kesimlerin tercih edilebileceği bu modellerde kahküller yüzün uzun şeklinin biraz kısalmasını, dengelenmesini sağlar.

Uzun küt saç modellerinden birini kullanmak istiyor ancak bir türlü cesaret edemiyorsanız, bu konuda kendi yüz şeklinize, kendi tarzınıza uygun ünlü bayanları örnek alabilirsiniz. Eğer sizle benzerliği olan ünlüler bu modelleri kullanılyorsa bundan sizde de güzel duarbileceği sonucunu çıkarabilirsiniz.

Uzun Küt Saç Modelleri Kime Yakışır? 1

Ayrıca bazı özel bilgisayar programları ile kendi resminiz üzerinde saç modellerini deneyip yakışıp yakışmadığı konusunda bir karara varabilirsiniz.

Son dönemlerde kullanılan uzun küt saç modelleri daha çok dalgalı ve salaş görünümlü saçlarda kullanılıyor.

Kumral, küllü ve sarı tonlarının kullanıldığı bu saç modelleri, açık ve buğday tenli bayanlara daha farklı bir güzellik katıyor.

Uzun Küt Saç Modelleri Kime Yakışır? 2

Uzun Küt Saç Modelleri

Uzun olarak kullanılan küt saç modelleri, bu yılın en gözde saç modelleri arasında… Her yaştan ve her tarza sahip bayanda hoş duran özel bir uzun küt saç modeli vardır. Bu özel uzun küt saç modelleri, yine tarz ve yaşa uygun saç renkleri ile desteklenerek bayanların daha çok hoşuna gidecek görüntüler oluşturuyor.

Uzun Küt Saç Modelleri Kime Yakışır? 3

Son dönemlerde hem ünlü bayanların, hem de görünüşüne özel gösteren bayanların saçlarında sıkça karşımıza çıkan modeller ve bu modellere ait örnekleri aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Uzun Küt Saç Modelleri Kime Yakışır? 5

Uzun Küt Saç Modelleri Kime Yakışır? 6